ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

koraba

Re: Тетанус

Мнение от koraba » 06 авг 2016 18:13

Здравейте днес стъпих на пирон но не ми се забоде на дълбоко даже почти не се забоде ми седи леко като надраскано все едно когато се срежеш с нож по пръста измих раната изстисках всичката кръв дето беше нямаше черна кръв или мръсна но вътре имаше 2 боклучета които с игла извадих разбира се след като я нагрях , после обилно промих с кислородна вода и след това ракия :lol: раната се изчисти много добре но сега усещам някаква тъпа болка ще мина ли без ваксина или да ходя да си правя ? това ми е въпроса

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2016 18:28

Идете все пак поне личния лекар да го види, за всеки случай...

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 07 авг 2016 00:00

Еми ,то с таз ракийка дет си я сложил ,си облажил паразитите там ,гледай утре как ще изкочат от там пияни,....сега се пости бе човек.........трябва ти киселинна реакция да зашие ,...а не ферментираща.

koraba

Мнение от koraba » 07 авг 2016 12:51

Дори не ме боли нито е подуто явно съм ги унищожил до крак но все пак утре ще отида до личния да види :)

medicine

Мнение от medicine » 30 авг 2016 20:27

Здравейте,поставена подкожно вместо мускулно ваксина против тетанус активна ли е ? Проблем ли е ? Става въпрос за профилактика , а не за редовна имунизация ? Притеснено ми е .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 16:18

Ако всичко е наред на мястото на апликацията не виждам проблем.

Lazarin_Leo

Мнение от Lazarin_Leo » 19 окт 2016 10:01

Искам да попитам.Преди месец се убодох на пирон,не изглеждаше ръждив,и не беше на дълбоко по принцип,стисках малката раничка силно,но не пускаше кой знае колко кръв.Затова и не предприех да отида за инжекция.Става въпрос за ръката,и понеже работих с нея,с 1 голяма мистирия,от стискането на дръжката ли,от самото обождане ли беше ми се подула леко ръката,но не точно на мястото на обождане,а леко встрани ,мускула между 5-я и 4-я пръст ме наболява и сега все още,беше поспаднало,а сега пак лекичко се е подуло.Боднатото място не е червено,като го натискам не ме боли,но отстрани мускулчето ме боли при натиск и когато работя.Понеже мястото на обождане и мястото на болка са близко взех да се замислям да не би да си работи нещо отвътре.Какво трябва да предприема.Благодаря предварително.Пропуснах да спомена на 32 год.съм.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 22:10

Към днешна дата как е ръката?

Lazarin_Leo

Мнение от Lazarin_Leo » 25 окт 2016 02:54

Все същата.Ако не правя нищо намаля болката и отока,ако натоваря се подува леко.А ободеното не си и личи вече.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 22:17

Това според мен е по-скоро проблем със сухожилията, във връзка снатоварването на ръката. Трябва му малко покой... ако въртите мистрията всеки ден е очакваемо, доста хора имат такива оплаквания. Дори и програмистите...

radoslav89

Мнение от radoslav89 » 24 яну 2017 13:37

Здравейте ,искам да попитам преди 3-4 дена си взех малко кученце от развъдник ,естествено го изкъпахме водихме го на ветеринар и не е излизало от нас обаче при игра ни драска и хапе като оставя малки ранички ,на 27 години съм не помня дали на 25 са ми правили ваксина против тетанус ,но преди около година се порязах на работа и отдих в спешното и ми поставиха инжекция против тетанус ,но само една ,та въпроса ми е да си правя ли ваксина за всеки случай или няма опастност да ме зарази кученцето.Ще съм много благодарен ако ми помогнете!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2017 21:56

Според мен няма опасност. Всички имаме кучета и котки да ни драскат, на тая възраст вече имаме добър имунитет. Освен това скоро сте правили ТАП.

EMIL_BLD

Мнение от EMIL_BLD » 05 фев 2017 04:56

Здравейте, д-р Цончев, пише Ви един притеснен баща.
Дъщеря ни е на 3 години и 4 месеца и снощи си сряза брадичката на
една ръждясала вратичка, водеща към двора. Самата вратичка е ниска има пръти с остри ръбове по нея и тя в опита си по-силно да я отвори се удари на един от тях си цепна брадата. Раничката е около 1 см и не е дълбока много, но ръбчето на желязото си е ръждиво. ЧЕтох, че ръждата сама по себе си не е опасна за тетанус, но се притеснявам. Потече малко кръв, порева, после я промихме с кислородна вода раничката, после със сребърна вода, накрая с йодасепт и сложихме марличка с йодасепт и лейкопластче. Държа да Ви напиша, че кислородната вода беше стара, както и йодасепта.
Отидохме до дежурен спешен кабинет, където лекарката ни се усмихна, каза, че нямало никакъв проблем и щом детето е ваксинирано по правилник, да промиваме и да не се притесняваме и отказа да сложи ТАП инжекция.
Чета обаче, че ваксината е валидна 12 месеца. ПОследната ваксина с Пентаксим и е правена октомври 2015 година, т.е. доста повече от 12 месеца, съчетано със старата кислородна вода и стария Йодасепт, с които първоначалното направихме промивката, ме карат да се притеснявам. Не съм и отварял с пръсти допълнително раната, за да мога да промия повече, защото детето ревеше. КОлкото можах, повърхностно изчистих със стерилна марля и кислородна вода.
Като се прибрахме от лекарката, я промих допълнително с новозакупена кислородна вода и нов йодасепт и сложихме марличка с няколко капки йодасепт и дишаща лепенка. Махнах ги преди малко, раничката не ми изглежда сериозна или инфектирана, но детето допреди 10 дни беше с бронхит и на антибиотик Панцеф и съм изпаднал в ужас как да постъпим сега?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 фев 2017 20:19

Не се притеснявайте, ще мине. Детето си има ваксина според имунизационния календар. Това да 12-те месеца се отнася за възрастни, при които не е ясно кога и дали за посрледно е поставяна ваксина ТАП

vilianai

Мнение от vilianai » 16 мар 2017 10:27

Здравейте..На 8 март вечерта забелязах че вторият пръст на крака ми е набрал и ме боли-беше зачервен и до нокътя имаше беличко.Боднах с една игла за шиене и изтече гной.Направих компрес от реванол и спирт и спах така.На другата вечер имашеоще малко беличко-малко разкъсах кожата и изтече съвсем малко гной.Пак сложих компрес-почти не ме болеше но беше червено.На четвъртата вечер-11март се събудих през нощтта и доста ме болеше-там където бях разчоплила.Махнах компреса от спирт и реванол, стиснах гной нямаше, изтече малко лимфа.Сложих само реванол и се поуспокои.На другия ден звъннах на личната лекарка, ка за да слагам ихтиол.В понеделника беше по добре откъм болка-вечерта стиснах малко нямаше гной само малко лимфа.Вторник пак мезаболя повече и отидох при личната.Каза че мястото е възпалено и ми каза да го пръскам с неомицин и да продължавам с ихтиола.Вече 4дни слагам ихтиол и 2антибиотичен спрей, но усещам на моменти раната да ме боли.Нормално ли е такава малка рана да боли 5дни вече.Има струпче.Четох за тетанус и много се притесних че съм се заразила.На 37години съм и не знам кога ми е правена последната ваксина.Снощи усетих мравучкане по ръцете и краката изпотих се веднъж и още повече се притесних дали не е тетанус.Моля ви кажете по това описание дали може да съм се заразила от разчоплянето с иглата за шиене.Червеното около раничката е по малко, но ме притеснява че усещам една тъпа болка от тази малка рана вече5 дни.Пиша и тук освен на лично съобщение,защото съм объркала-писала съм ихтиол,а съм слагала йодасепт.Още искам да кажа,че по принцип избърсвам иглата със спирт преди да боцкам,но тогава не помня дали го направих.Ще се радвам да ми отговорите

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”