ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Тетанус

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2017 20:56

Локалния тетанус, който се визира в статията е по-скоро локална възпалителна реакция и може да е налице и придруги възпалителни агенти.
Токсинът, доли и проникнал в организма трябва да достигне високи плазмени концентрации за да предизвика системна реакция по типа на тетанията. Това при локално възпаление няма как да стане, тъй като процесът се ограничава. Така че, спокойно....

radevarali

Мнение от radevarali » 18 авг 2017 22:59

Здравейте, докторе. Извинявам се предварително за казуса и въпроса си ако Ви се стори глупав. Професията ми е такава, че днес ми се наложи да въдворявам една психично болна жена. Същата при борбата ми с нея размахваше ръце и се опитваше да ме издере по лицето. В крайна сметка е успяла, но аз не съм усетила. Чак след 2-3 часа видях, че имам отпечатък от нокът на лицето - на бузата ми. Получила се е малка бразда на която сякаш липсва горния слой от кожата. Не е текло кръв само леко е прокървило на самото обелено място. Издраната бразда на бузата ми е около 2 сантиметра. Моля да ми отговорите дали има опасност от тетанус и да ходя ли да се ваксинирам. Не зная дали имам ваксинации против тетанус. Предполагам, че като малка са ми бити всички ваксини. Аз съм на 39 години. Преди около 13 години паднах от една тераса и понеже си разцепих корема ми биха ваксина против тетанус. Преди около 3 години се набодох на ръждива тел от една ограда и тогава ми биха Тетатокс. Моля да ми отговорите тъй като много се тревожа.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 21:36

Споредмен от едно такова сравнителнон леко нараняване няма някаква опасност. Към днешна дата как е раната?

Clarrita

Мнение от Clarrita » 18 сеп 2017 11:07

Здравейте, имам следното питане. Вчера се убодох на една ръждива и мръсна безопасна игла, която видях и в пристъп на любопитно малоумие вдигнах от прашоляка. Как да е, личната ми ме посъветва да си бия ТАП, така или иначе мисля че пропуснах реимунизацията на 35, а сега съм на 42, а и да съм я била са минали поне 5 години. Намерих позната медицинска сестра, която каза, че ще ми я постави. Купих си от аптеката ваксина Тетатокс, спринцовка + допълнителна, за да се смени иглата(както пише на упътването). Ваксината си беше течна, в рамките на половин час ми я поставиха, но питам за следните неща(благодаря за търпението дотук :):
1) Сестрата добре разклати флаконът с ваксината, но като я издърпа със спринцовката ( от тези за инсулин, че "по-меко вървяла" ) седеше известно време като желирана, неразтворена, в крайна сметка стана хомогенна сместа, но дали е нормално това?
2) Не смени иглата, с тази от инсулиновата спринцовка, с нея издърпа ваксината и ми би я в ръката.

3) Не е ли твърде къса иглата , би ми я в мускула на ръката, нормално слаби ръце имам , но все пак?
Много благодаря предварително и лека!

Clarrita

Мнение от Clarrita » 18 сеп 2017 15:33

И ако е с изтекъл срок на годност какво следва? Дотук 20-на часа по-късно освен свит от притеснение стомах не усещам да ми има нещо, даже ръката леко само ме наболява >

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:52

Не се притеснявайте, всичко ще е наред. Нямаше да ви дадат ваксината ако беше с изтекъл срок, а така както описвате че са направили инжекцията - не виждам проблем.

Clarrita

Мнение от Clarrita » 19 сеп 2017 09:33

Благодаря докторе, предполагам, че щом се е втечнила и смесила добре в крайна сметка се е получило, а така или иначе към днешна дата, освен леко подуване около мястото на инжекцията и че се повъзпали там , където влезе иглата (аз днес го обелих, може да е детинско, но поне е открито :) и намазах с риванолова паста, ) не чувствам кой знае какво неразположение и съм все още жива :lol: . Лек и спорен ден от мен.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 19:00

:)

echo.1313

Мнение от echo.1313 » 13 окт 2017 15:08

Здравейте докторе,много изчетох по темата, но съм леко притеснена.Вчера докато си играх с едно дворно коте леко си заби зъбчето в бузата ми- нямаше нито кръв, нито раничка само леко червено като пъпка. Промих със спирт, реимунизирана съм за тетанус преди 2 години- има ли според Вас място за притеснение....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 20:51

Не се притеснявайте, няма проблем, ако раната е спокойна.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”