ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

vilianai

Re: Тетанус

Мнение от vilianai » 18 мар 2017 20:58

Към момента раната е незабележима само като я натиснеш много леко боли.Няма възпаление около нея.Но все още се притеснявам за тетанус.Мравучканията по краката и ръцете продължават-още три пэти преди ми са се случвали такива мравучкания, но от милгама н минават.Сега пия 3дни но още не са минали и това засилва притеснението ми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:29

Не се притеснявайте, ще мине. За тетануса си имате ваксинации според имунизационния календар.

Танчита

Мнение от Танчита » 22 мар 2017 18:57

Здравейте,
Случая е следния. Имам леко повърхностно одраскване от куче . През дрехите. Вижда се кръв, но не кърви. Промих раната. На следващия ден всичко беше Ок. Беше почнала да заздравява. Все още е Ок. Личния ми каза, че може да минем без ваксина. И въпроса ми е ако е време да ме имунизират ще им изпише ли в системата? Аз съм на 28г би тр на 25 да са ми били, но не помня такова нещо. Миналата ми лична лекарка каза, че било рано за ваксини, а аз я питай преди около три години. Как мога да проверя кога трбва да ми се бият?Според Вас дали ще се заразя от одраскване и имам ли все още имунитет?

Танчита

Мнение от Танчита » 22 мар 2017 21:53

И да попитам ако се хване в началото дали се лекува или в този случай началото е твърде късно?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2017 22:13

Имате имуните не се притеснявайте. Към днешна дата как сте?

Танчита

Мнение от Танчита » 02 апр 2017 16:57

Здравейте,
Раната оздравя. Е, вижда се, но е затворена напълно. Може и да остане белег. Добре съм. Лошото е, че по принцип съм много изморена и имам силни болки във врата , и горната част на гърба тоест в мускулите. Но това Можеби е възпаление, а и е от години. Надявам се всичко да е наред.

Ruskinya

Мнение от Ruskinya » 04 апр 2017 21:37

Здравейте! В събота (1 април) настъпих около моята къща в село на един стария пирон. Беше две малки рани, не много глубоки, аз мисля, не повече от 4-5 мм; малко кръв от една раничка. Обработях ги с антисептик.
След това четох за страшните симптоми на тетанус, и днес дойдох в спешната помощ за ваксина. Аз съм на 39 години, забравих, когато беше последната ваксинация.

Лекарка казала, че аз закъснях, няма смисла за лекуване вече. Тя казала, че трябва да направим вакцинация след не повече от 48 часа, а беше вече 64 часа.

Сега ништо не боли, ранички изглеждат ако 2 малки червени точки. Но аз очаквам симптоми на тетанус и много се страхувам. :cry: Имам ли шанси за живот?

Благодаря ви предварително! Извинявайте, не много добре пиша български, аз съм чужденка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 апр 2017 20:56

Не се притеснявайте. Ако раната е спокойна всичко е наред.

atana

Мнение от atana » 06 апр 2017 17:55

Здравейте! Аз съм на 26г., днес се одрасках на една ръждива ножица, имаше кръв, изстисках няколко пъти добре, промих с кислородна вода и третирах с йод. Дали трябва да си правя ТАП? Наскоро разбрах, че съм бременна, затова още повече се притесних от одраскването...

Felix

Мнение от Felix » 08 апр 2017 20:00

Здравейте! На 28 г. съм и днес при белене на картофи (бяха доста кални) се одрасках с картофобелачката - доста повърхностно, прочистих го с кислородна вода и спирт и за 2-3 минути спря кръвотечението. Преди около годинa и половина ми бяха сложили Тетатокс (тогава имах доста по-сериозно нараняване) и исках да попитам сега за такова нещо има ли смисъл да ми слагат отново?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 20:25

atana
Felix

и двете следва да имате активен имунитет, така че не виждам смисъл да се прави ваксина, особено ако и раната не е усложнена - ако няма подуване, зачервяване, гноене и т.н.

lanselot

Мнение от lanselot » 24 апр 2017 16:34

Здравейте,
Искам да се консултирам по темата. Преди около 3 месеца си набодох крака на един пирон в мазето. Скочих върху него, бях по джапанки и си набодох стъпалото. Доста ме боля около 30 мин. На пръв поглед не беше дълбока раната. Потече много малко кръв. Промих я с ракия и си излязох на разходка. Вечерта обаче (6-7 часа след инцидента) започнаха да ми вървят едни иглички по крака отдолу нагоре. На другия ден отидох в спешното, където ми поставиха ваксина. Обаче нещата продължиха да се развиват. Имах главоболие, игличките в краката преминаха в невралгични болки, имах задух, който попремина. След около 2 седмици започнаха да ми се схващат прасците. Отидох при личната лекарка. Тя отхвърли категорично варианта за тетанус. Реши да ми бие инжекции милгама. На третия ден ми се запуши носа първо след което получих болки в гръдната кост и задух придружено с главоболие. Отидох пак при лекарката. Тя ми каза, че съм направил алергична реакция първо от ваксината и след това от милгамата. Обаче започна пулса да ми се покачва до 120, кръвното да ми варира - ту ниско, ту високо. Изписаха ми Биксебра за пулса. Пих го около 20 дни, но от него започнах да получавам болки в слънчевия сплит, които преминават в спазми и не можех съвсем да дишам, зрението ми се наруши и се наложи да го спра. Иначе пулса ми се беше нормализирал, но за сметка на това кръвното започна да ми се покачва до 150:92. И така до миналата седмица мъки с главоболие, задух, тахикардия, сдървени крака и за капак получих най-неочаквано голям хематом на лявото бедро. И вече се чудя какво да правя. Ходих по лекари нагоре надолу. Всички лекуват последствията, но никой не казва какво може да е. Всички отхвърлят диагноза тетанус, защото много време било минало, освен това през годините съм бил имунизиран и т.н. Моля за помощ и евентуално насока към кой да се обърна за диагностика и лечение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2017 14:01

Симптоматиката е доста разнородна и трудно при тази информация, която давате може да се каже за какво се касае. Лекарите няма как да знаят от какво е причинено всичко това ако някое от изследванията не се позитивира с нещо конкретно.

lanselot

Мнение от lanselot » 25 апр 2017 14:06

Кръвните изследвания са в норма. Можете ли да ме насочите към лекар, който би се заел с диагностицирането на проблема?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:15

Ако личният ви лекар не може да се справи с проблема може да се потърси мнението на невролог.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”