ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Дали имам тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

nela55

Re: Дали имам тетанус

Мнение от nela55 » 30 юни 2014 10:29

Благодаря Ви докторе,бъдете жив и здрав и продалжавайте да помагате на хората.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 юли 2014 14:27

Моля, моля, успех и на вас!

freeack

Мнение от freeack » 16 авг 2014 13:26

Здравейте, аз също съм на 29 години, преди 14 дена по време на един домашен ремонт се порязах на една ръждива тръба която току що бях отразял, промих раната с алкохол, не съм имал болки и зачервявания на мястото. Точно на сгъвката на средния ми пръст на една ръка, изцяло е зараснала, няма зачервено, само лека коричка, около половин сантиметър, от около седмица може да се каже че съм в психоза и очаквам да се разболея от тетанус. Почти не мога да спя, по няколко часа на вечер, имам болки в кръста и врата, нямам проблеми с челюста, говоря и се храня уж нормално, но постоянно си мисля че ще развия симптомите. От време на време ме връхлитат паник атаки че ми се заключва челюстта а всъщност не е така. Доколкото си спомням не съм си правил имнузацията на 25, последно преди три месеца се боднах на един ръждив пирон и ходих да ми бият инжеккцията, но доколкото знам тя е временна.
Моля Ви кажете, има ли шанс да съм се заразил с тетанус или просто съзнанието ми фабрикува някакви псевдо симптоми и жегите още повече нсведяват положението.
Ако имам тетанус, когато се заключи челюстта постоянно ли остава така, или е на спазми и отпуска по малко?
Хубав ден и благодаря!

Мисля другата седмица да навестя личния лекар да си направя имунизацията!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2014 15:50

Не виждам смисъл да се мисли за тетану. Според изложение, с голяма вероятност имунитета ви е активен срещу тази инфекция и дори да се сблъскате с нея сте предпазен.

Йово

Мнение от Йово » 26 юни 2015 16:04

Здравейте, ухапа ме бездомно куче, 2 часа по късно ми биха ваксина за тетанус. Не знам но почти не усетих иглата когато ми биха ваксината(явно е само подкожно се бие). На следващия ден ми биха и ваксина против бяс. Вече 3 дни след ваксината от тетратокс и 2 дни след ваксината от бяс усещам леки спазми от време на време на мускулите и стягане на мускулите около вратът ми и очните ябълки, губя апетит и имам завишена температура. Трябва ли да отида спешно до инфекциозна болница или това е следствие от ваксините?
Благодаря предварително за отговора.

Йово.

Йово

Мнение от Йово » 26 юни 2015 18:01

Забравих, от болницата забравиха да ми кажат, че не трябва да се къпя и да ям яйца и месо след ваксинацията от ТАП, а аз се изкъпах около час след ваксината и после ядох. Има ли опасност да съм измил част от активното вещество на ваксината или да не подейства нормално(според мен няма такава вероятност но все пак аз разбирам от техника не от медицина)?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2015 18:36

Няма нищо страшно, не се притеснявайте. Ще премине, не е бяс или тетанус.

Йово

Мнение от Йово » 27 юни 2015 22:22

Благодаря д-р Цончев.

Йово

Мнение от Йово » 11 юли 2015 19:11

Здравейте отново. Да припомня, преди 2 седмици ме ухапа бездомно куче, за съжаление нямах вода в момента и бях на отдалечено място затова само на бързо изчистих раната със спирт но не я промих. Но до два часа ми биха ваксина против Тетанус и я промих със сапун, а на другия ден ми биха и против Бяс. Лошото е, че преди 2 дни раната която не е голяма и зараства ме заболя и като я напипах почувствах бучка, чувствах още изтръпване, леко парене и лек бодеж около раната. Ходи до личния лекар той каза, че това било нормално а бучката е някакъв хематом. Но от вчера ми се схвана леко вратът и имах леки мускулни конвулсии в краката а от днес нещо и леко схващане на челюстта. Сега гледам няма зачервяване на раната но леката болка и паркането го има. Температурата ми е 37.1-37.2 С постоянна. Покри тази история спрях да тренирам за да не травматирам излишно мускулите.
Сега се чудя какво да правя:
Да отида ли на изследвания в някоя частна клиника или да отида в 1 ДКЦ или СБАЛИПБ „Проф. Ив.Киров?
Защото знам, че там се занимават с подобни случай.

elina67

Мнение от elina67 » 12 юли 2015 19:02

Здравейте докторе.вНучката ми на 1г.9месеца я ухапа домашното ни кученце(йорки).кучето е ваксинирано с задължителните ваксини .ухапаното е на върха на пръстчето обелена кожа с големина на леща. Тече малко кръв.измихме го с вода и сапун. Водихме я на лекар каза че няма нужда от инджекция против тетанус защото последната такава задължителна е била през февруари няма 6 месеца.промивахме го с йодасеот.вече е зараснало само личи точка.детето е добре но аз продължавам да се притеснявам.има ли опасност

elina67

Мнение от elina67 » 12 юли 2015 19:07

Забравих да кажа това стана преди 7 дена.детето има задължителните ваксини до тизи момент-1г.9месеца е.

elina67

Мнение от elina67 » 13 юли 2015 16:56

Надявам се да ми отговорите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2015 22:04

Йово
Какво е положението към днешна дата?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2015 22:05

elina67
Аз също не виждам проблем. Къв днешна дата как е детето?

elina67

Мнение от elina67 » 23 юли 2015 14:35

До д-р цончев.Детето е добре.днес е 18 ден от както я ухапа. На обяд имаше малко температура 37.1 никнат и зъбки. Дали е от зъбите? Пръсчето зарастна напълно още на 7-8 ден.дано не е нещо опасно.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”