ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Дали имам тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

luka.vili

Re: Дали имам тетанус

Мнение от luka.vili » 26 окт 2012 22:15

За да не отварям нова тема, ще си позволя да ви питам тук докторе. Ако случайно има тетенус,ще има ли промяна в кръвната картина? И понеже напоследък имам проблеми с ходенето по малка нужда(правя го на всеки час, което си е доста честичко) ,може да се дължи и на настинка нз,но доктора ми пусна изследвания,но най-рано понеделник може да ги види, а вече достата се наплаших от прочетеното в интернет. То не беше Диабет, не беше проблем с бъбреците и т.н. Ще ви помоля да ми кажете на оглед изследванията има ли от какво да се притеснявам или настина става дума за обикновенна настинка.

Изследванията на урината са:
Белтък: (-1 обр
Седимент : 3-4lw ,1-3Er (не съм сигурен как се пишат тези резултати защото са написани на ръка и не зная мерните единици.... като при седимента може и да е 1-2Er не мога да разчета)

Пълна кръвна картина : http://prikachi.com/images/781/5419781C.png
Кръвна захар : 4,3mmol/l Рефер.граници:от 3.80-6.00

Отново да обобщя въпросите си ,че незная дали стана много ясно. Ако имам тетанус,това ще повлиае ли по някакъв начин на кръвната картина(това за което са ме изследвали) и имайки впредвид тези изследвания може ли да се говори за проблеми с бъбреците,диабет или става дума за обикновенна простуда. Притесняват ме тези данни от MCH които са над нормата и MCV които са на точно горната граница. (нямам идея какво озн. тези букви)

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА И ЗА ВНИМАНИЕТО!!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 окт 2012 15:19

Не виждам проблеми при тези резултати. Каква е причината да се пуснат?

luka.vili

Мнение от luka.vili » 29 окт 2012 14:49

Ами в последно време прекалено често ми се ходи по малка нужда. В най-лошият период преди 2 дни беше на абсолютно всеки 40-60 минути (без да съм пил много течности). В момента пак уредяха ходенята. Пак ходя често но не като преди (сега е на около 2-2:30ч) и пия доста течности по съвет на доктора(преди да излезнат резултатите). Отново и другото питане което също ме притеснява, би ли показало на тези изследвания нещо ако съм се заразил с тетанус ? Притесненията са ми защото като погледнах в личната си здравна книжка няма никъде отбелязано дали съм ваксиниран на 17г. против тетанус. Раната вече зарасна но притесненията си остават,защото прочетох ,че симптомите се появяват след 8-мия ден....а днес минават точно 8 от инцидента. Относно изследванията бяха пуснати за да се премахнат опасенията за диабет или проблеми с бъбреците.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 окт 2012 15:44

би ли показало на тези изследвания нещо ако съм се заразил с тетанус ?
може да се очаква някакво раздвижване по при всички случаи те няма да са специфични, т.е. много други причини могат да предизвикат това раздвижване.
http://www.puls.bg/illnes/issue_458/part_4.html

luka.vili

Мнение от luka.vili » 29 окт 2012 17:37

Добре , а след като раната вече е зараснала и кръвната картина изглежда добре мога ли да се притеснявам за тетанус, или просто трябва да си я избия от главата. Имам някаква лека болка в бузата при натиск която стига чак до 1 от зъбите но можеби все още е натъртено мястото,въпреки че ми правиха снимка на лицето и т.н. и казаха че всичко е наред. Раната вече е зараснала и седи съвсем малка драскотинка,която нито е червена нито "сълзи" ..... Някъде четох ,че след като раната хване коричка и започне да зараства не може да става дума за тетанус. Така ли е това ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2012 20:27

По принцип да, не виждам повод за притеснение. Все пак е минало и време без да има изявена симптоматика.

emilia1212

Мнение от emilia1212 » 11 ное 2013 20:39

Здравейте!
Имам следния проблем вчера се ожулих много леко с ключовете по които имаше ръжда ,ожуленето място е много миниатьорно, колкото половин зрънце ориз на палеца, притесних се доста ,тъй като последната ваксина за тетенус не ми е бита ,трябваше на 25 сега съм 27 години ,а в момента съм и болна изкарах много тежък алергичен синузит не гноен ,а след това и накакъв вирус , пих 3 антибиотика вчера ми бече последното хапче класид 500 преди това 10 дни дурацеф и по преди 10 таваник плюс геломиртол и ксизал както и витамини, личната ми каза че имунитета ми е спаднал за това се получило така иначе бях и на ужи нос и гърло).
Сега съм по добре вече нямам тези болки в главата, а и алергията ми се струва овладяна имам само кашлица с храчки и леко повишена темперетура 37 която след прием на парацетамол спада.
Днес бях отново при личната и тя ми предписа исопринозин, погледна ожуленето място каза ,че е много миниатьорно и че не можело да стнае инфекция от тетенус.В деиствителност нямаше кръв, само обелена кожичка която промих с лакочестител(нямаше друго в 12 посеред нощ се случи а и при нас няма ден аптеки) така че отказа да ми бие тап каза, че имунитеа ми е доста слаб и сега не можело.
Трябва ли да потърся друго мнение и може ли да се получи инфекция тетенус тъй като доста се наплаших от нета а и наистина нямаше кръв?
И още един въпрос може ли да ми се бие тд като оздравея при положение че имам някаква алергия която още не е изяснена

nela55

Мнение от nela55 » 21 юни 2014 11:46

zdraveite az sam na 29 god predi mesec se porqzoh rakata na metalna rajdqsala pra4ka ne beshe dalboka rana a povarhnostna no i karvq malko ,promih si ranata s kislorodna voda i rivanol ,16 dena sled porqzvaneto me prieha v bolnicata s diagnoza druga infekciozna mononukleoza sas silno naduti limfni vazli i za4erveno garlo bqh na le4enie klacit 2x1 tabletka i izoprinozin, 8 dena lejah i me izpisaha, mesec sled porqzvaneto vze da mi iztrapva rakata i me vtrisa temperaturata mi 37 dali imam tetanus mnogo se pritesnqvam ,na 25 god trqbvashe da mi udarqt vaksina za tetanos no iztarvah tai kato karmeh

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2014 15:37

Моля, пишете на кирилица!!

nela55

Мнение от nela55 » 26 юни 2014 00:10

здравейте аз сам на 29г преди месец се порязох ръката на метлна ръждясала пръчка не беше дълбока раната а повархностна рана но и кървя малко,промих с кислородна вода и риванол ,16 дена след порязването ме приеха в болницата с диагноза дгуга инфекциозна мононуклиоза със силно надути линфни вазли и ангина без налепи бях на лечение на клацит 2x1 и изопринозин 3x2, 8 дена лежах и ме изписаха,месец след порязването взе да ми изтрапва ръката и ме тресе темп е 37 дали имам тетанус ,на 25г трябваше да ме ваксинират но я изтървах благодаря ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2014 07:44

Малко вероятно е да е тетанус, но ед обре да направите контролен преглед при лекуващия ви лекар по отношение на температурата.

nela55

Мнение от nela55 » 26 юни 2014 21:45

ходих и на контролен преглед казаха ми че Т която вдигам е от лимните вазли,но аз се притеснявам и си мисля че е тетанус,пречели ако сега се ваксинирам изминаха 38 дена от порязването

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2014 07:10

Няма смисъл ако са правени редовните имунизации според имунизационния календар. По отношение на съмнително нараняване имунизацията има смисъл до 72-ри час.

nela55

Мнение от nela55 » 28 юни 2014 20:30

здравейте отново ,какво щте рече "Малко вероятно е да е тетанус"?каде правят изследвания иии в коя болнца,клиника могат да остановят дали е тетанус или не? четох че Инкубационният период е 7 - 21 дена ,при мен зминаха 40 дена ,извинявайте за безпокойството.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юни 2014 18:48

Не е тетанус, спокойно. Инак подобна диагностика се прави в инфекциозна болница.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”