ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Дали имам тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

elina67

Re: Дали имам тетанус

Мнение от elina67 » 23 юли 2015 15:52

Иначе е добре няма нищо.но днес тази температура ме притесни..дано да е от зъбите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2015 15:42

Няма страшно всичко е наред.

elina67

Мнение от elina67 » 25 юли 2015 15:45

Благодаря ви докторе.

ladychar86

Мнение от ladychar86 » 21 дек 2015 02:26

Здравейте, докторе.
Преди една седмица си взех кученце на два месеца. Веднага го заведох на ветеринар, но се оказа че няма имунизяции досега и коремчето му е подуто и твърдо, пълно с паразити. Докторът го обезпаразити и ни прати вкъщи, но не му би ваксина. Явно състоянието му не е било достатъчно добро, зящото видимо беше унило. Без да изпадам в повече подробн. ще кажа, че през първите пет дни беше весело и жизнено, на шестия отказа храна, появи се диария с кръв и повръщане. Доктърът направи всичко по силите си, но то почина сутринта на седмия ден. Ние къщните всички сме го пипали особено аз и съпруга ми като вечерта преди да почине аз го пипах, а то беше видимо унило, но се разхождаше и гледаше с интерес, душеше. На сутринта след като почина докато си миех ръцете открих на мекото място между палеца и показалеца че имам болка. Но видима рана не видях обаче ме болеше като одраскано. Не знам какво до правя и как се е случило това. Възможно ли е ако вечерта като съм го пипала вече да съм имала това одраскване и да е попаднало някакъв вирус или тетанус от кучето в това място? От следващата нощ след като кучето си отиде чувствам болка във врата и схващане простиращо се до първите шийни прешлени надолу. Дали не е възможно да съм се заразила с теганус или нещо друго? Какво следва да предприема, защото знам че може да се стигне до трагични посредствия ако недай Боже нещо наистина е станало. В Инфекзиозна болн. правят ли някакво изследв. за тетанус и как се казва?

ladychar86

Мнение от ladychar86 » 21 дек 2015 02:29

Извинявам се за няколкото правопис ни грешки, но пиша от мобилен и ми е трудно поправянето.

desi_kk

Мнение от desi_kk » 26 авг 2017 16:37

Здравейте д-р Цончев,
вчера чистейки един шкаф в банята се убодох на едно метално стърчащо нещо, което има ръжда. Нямаше кръв затова не обърнах толкова внимание, ни си беше дълбочко. Сега ме обзе параноя за тетанос...Има ли вероятност да съм се заразила? ОСвен това съм кърмачка, дали мога да предам нещо на бебето?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2017 20:52

Не, не би трябвало да има проблем, особено ако си имате ваксинациите по имунизационен календар. Раната спокойна ли е?

desi_kk

Мнение от desi_kk » 30 авг 2017 17:31

Благодаря за отговора
Тази година се пада по имунизационен календар, но не съм дори питала, тъй като не стигнах до това предвид проблемна бременност и преждевременно раждане, т.е. не ми е правена. Раната е спокойна, няма нищо

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 22:16

Към днешна дата как е положението?

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”