ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Дали имам тетанус

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

simonradev

Дали имам тетанус

Мнение от simonradev » 25 фев 2012 21:23

Аз съм на 14 години и днес както по принцип правих простотии с мой приятели . Имаше една дълбока и и дълга локва с вода в нещо като малко фонтанче . На повърхността имаше лед и искахме да минем по него . Събух се бос и реших да пробвам но се порязах на 2-3 места . Водата беше мръсна . Прибрах се до 15 минути и в един леген сложих сапун и си измих краката старателно , също така изстисках кръв от раните . После обилно и старателно ги намазах с Ракия . Баба ми каза че нищо няма да ми стане , но аз се притеснявам защото четох за тетануста и разбрах че е доста неприятна . Да се притеснявам ли или не :?: :?: :?:

simonradev

Re: Дали имам тетанус

Мнение от simonradev » 25 фев 2012 21:44

Има нещо друго което забравих да спомена ... Не знам на какво съм се съдирал и бол . Забелязах и нещо като дупчици от спринцовка но не е сигурно . Мисля утре просто да отида да ми бият инжекция против тетанус ... Моля отговорете . :x :x :x

simonradev

Мнение от simonradev » 26 фев 2012 11:14

ее стига бе хора ... минаха 18 часа имам 17 преглеждания и само моите отговори . Моля ви се :x

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2012 13:17

Не мисля, че има някаква опасност, не вярвам да сте пропуснали ваксинациите според имунизационния календар, така, че това трябва да е достатъчно. Естествено, добре е ако има сериозно нараняване да се погледне от лекар.

simonradev

Мнение от simonradev » 26 фев 2012 23:27

еее докторе мерси ... единственото по сериозно е една рана дълбока 3милиметра и то не дълбочина така че мога да бъда спокоен ... Благодаря ви и ви пожелавам щастие късмет и да продължавате да помагате на хората ...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 фев 2012 13:36

Благодаря! Успех и на вас!

maria_98

Мнение от maria_98 » 08 май 2012 10:57

Искам да попитам... вчера когато отивах на училище бях забравила нещо. Отидох до вкъщи и бързах, за да не закъснея. Минах по напряко през оградата на училището, която беше тясна. Наведох се и нали бързах си одрасках главата... Отидох в медицинския кабинет на училището... Сестрата я проми с кислородна вода и риванол.... После май сложи йод, а след 40 мин. ме напръска със спрей, защото ходих пак при нея... Тя ми каза да следя дали имам температура или треска, ако се появят такива симптоми да отида на лекар веднага! Добави, че не е сериозно, смисъл не е за шиене, ако се притеснявам за това...Все едно ме е одраскало коте(имам опит-котка ме е драскала). Обадих се и на майка ми, но тя каза, че ще пита някой (така и не разбрах дали е говорила), но ми каза да не се притеснявам и няма смисъл да ходя на лекар... Забравих да кажа, че тече малко кръв, но сега има като коричка. За сега нямам температура или такива симптоми... Но като, че ли ми парят очите... меря температурата, а тя е 36.5 някъде там... Може би е от внушение, но се притеснявам! Дайте ми съвет, моля !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2012 18:29

Ако се притеснявате евентуално от тетанус не виждам някакъв проблем, тъй като вероятно имате всички необходими имунизации според възрастта.

zaza12

Мнение от zaza12 » 12 юли 2012 01:43

Здравейте!Преди около 2 седмици бях в автобуса и на седалката имаше пирон,на който се порязах и го промих от тези кърпичките с алкохол,специално за промиване.В началото на седмицата вдигнах температура и гърлото ме болеше и нямах почти глас и мислех,че е вирус.Вчера,докато се храних,дъвченето ми сякаш се затрудни и сякаш се изморих да дъвча,но реших,че е от бързане да ям.Днес,обаче,както си лежах на леглото с вдигната глава,понечих да се завъртя и ми се схвана долната лява челюст,първоначално реших,че е заради завъртането и неудобната стойка,която бях заела и,че някакъв мускул се е схванал,но после се сетих за всичките тези неща и осъзнах,че много съвпадат със симптомите на тетанус.Възможно ли е да съм болна от тетанус?Искам още да попитам,дали трябва и двете долни челюсти да се схванат и трябва ли да се отпускат от време на време и пак да се схващат,защото мен вече цяла вечер си ми е схваната лявата долна челюст без всякакви отпускания и ми беше ужасно трудно да вечерям и доста ме болеше.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2012 15:22

Малко е вероятно да е тетанус, най-малкото следва да си имате необходимите имунизации за това. Но ако оплакванията ви се задълбочават е добре да се консултирате с личния си лекар по принцип, не толкова да се мисли за тетанус, колкото за различни други причини.

Vikki

Мнение от Vikki » 21 окт 2012 14:32

Здравейте! В петък когато се прибирах от училище се одрасках по ръката на една ламарина.Одраскването не изглежда дълбоко,почти не тече кръв...като се прибрах го измих леко с вода и след около час два се сетих да го промия със спирт.Вечерта малко ме заболя главата.Стреснах се дали може да развия тетанус.На 15 години съм и би трябвало да съм имунизирана против тетанус,но все пак...Въпроса ми е имали възможност да развия тетанус?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2012 14:05

Раната спокойна ли е, имали зачервяване, пулсиране, секрет?
Вероятно ваксините ви са направени и имате имунитет, така че няма опасност от тетанус.

luka.vili

Мнение от luka.vili » 23 окт 2012 23:01

Здравейте преди 2-3 дни участвах в сбиване,след което ми беше леко сцепен носа , в пирогов докторите ме прегледаха , почистиха раната с кислородна вода и йод. Направиха снимки дали няма счупване и т.н. Мед. сестрата пита доктора дали ще ми бият "тетанус" но доктора отказа да ми бие. На 22 години съм , ваксините са ми бити доколкото знам + 1 допълнителна против тетанус след като ме беше ухапало куче ( това се е случило като съм бил малък...2-ри 3-ти клас) . Мога ли да се опасявам от тетанус,защото след този инцидент ме наболява главата,изпитвам извесна трудност при дишане на моменти (на моменти се задъхвам и имам нужда да си поема дълбоко въздух). Има ли от какво да се притеснявам ?

luka.vili

Мнение от luka.vili » 24 окт 2012 01:04

Забравих да допълня ,че не се знае удара от какво е , дали с ръка или със метален предмет !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 окт 2012 16:24

Вероятно лекаря е преценил че няма опасност поради това че раната е циста. Освен това би трябвало да имате ваксина според имунизационния календар.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”