ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

ПОМОЩ ЛАМБЛИОЗА!!!!!!!!!!

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: ПОМОЩ ЛАМБЛИОЗА!!!!!!!!!!

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2010 14:20

Моля, пишете на кирилица!!!

Andrea7

Мнение от Andrea7 » 01 дек 2010 11:19

blagodarq 4e mi pisahte! Nqmam lamblii imam druga bakteriq slava bogo nqmam krasta kakto tfurdqha 2mata zalupeni doktori.3tata naistina pozna imam drug stranen bakterii ne mu pomnq imeto.Radvam se 4e shte ozdraveq i nqmam seriozna diagnoza,pojelavam vi i vie da ste zdravi !

tedkata

Мнение от tedkata » 10 юли 2011 00:24

Привет!
Преди два дена открихме на дъщеря ми(на 1 год.)цисти на лаблии.Сега е на лечение с Линекс бейби и някакви прахчета,които трябва да пие 10 дни.И при нас е гадинките са сигурно от поне 2 месеца,тъй като трудно се забелязвали в начален стадий.
При нас кофтито е,че тя неможе да ми каже какво или къде я боли.Единствено от това,че вечер е неспокойна реших,че има паразити.Тъй като проплаква,свива се все едно,че има колики.
Добре е,че поисках да пуснем изследване,иначе нашия доктор ми казва "давай й панадол,никнат й зъби за това ти е неспокойна".И незнам дали на време сме ги открили и започнали лечението,но силно се надявам от първия 10дневен курс да се изчисти.След това мислим да й пуснем и кръвна картина за всеки случай + изследване отново на фекалиите.
Вече нямам думи,не ми се е разболявала, дори лека хрема не е имала.А сега...
Много съм притеснена и силно се надявам бързо да се излекува,пожелавам и на вас същото.

Mrs_B

Мнение от Mrs_B » 29 юли 2011 21:05

Здравейте,
аз преди 2 години и половина се върнах от Индия с ламблиоза. Тук единственото лекарство, което изписват е метронидазол, само че при мен не подейства. Дадоха ми двойна и тройна доза, но не помогна. Това, което ме спаси беше едно билково лекарство от Америка, намерих го след старателно претърсване на сайтовете. Казва се PURGE и е на капсули. Също трябва да знаете, че се спазва диета - никаква захар, овес и житни продукти, докато не мине. Аз бях само на царевичен хляб, картофи и фруктоза за няколко месеца...
За съжаление, малко се знае за това, че е нужна и диета. Наблегнете върху сока от кисело зеле и орехите (ламблиите не обичат йод) и няма да се притеснявате, всичко се оправя!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 юли 2011 13:04

Какво съдържа това?

tedi_s

Мнение от tedi_s » 17 апр 2012 14:57

Здравейте, сигурно има много компетентни и добри лекари но засега не съм попадала на такива.
Дано вие успеете да ми помогнете със съвет. Преди 2г. започнах да чувствам пукане в червата, газове и болки... Пих лактобацили, еспумизан, активен въглен,мезим форте, и какво ли не още за чревната флора но нищо не помагаше. Един ден забелязах в изпражненията си глист около 7-8 см на око. Огледах но не се реших да го извадя и пуснах водата. Казах на личнта и тя ме прати при единствената паразитоложка в нашия град. Спокойно ми заяви че не работи със здравната каса и взема по 10лв, и да не се притеснявам че от това не се умирало. Изписа ми три дена по две таблетки Зентел. Каза че дори да се възобнови инвазията трудно щяло да се разбере и няма смисъл да си правя пак изследване. Пожела ми успех и ме изпрати по живо по здраво. Изпих Зентела и няколко месеца бях добре, после всичко започна от начало. Питах личната препоръча ми да ям сурови тиквени семки... Някъде прочетох за Вермокс из форумите пих най - голямата доза от листовката временно отшумяха симптомите и 4м по - късно пак ми пукат червата и пак същото... Можете ли да ме посъветвате какво и колко да пия за най - добър ефект? Благодаря ви предварително.

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 17 апр 2012 16:25

Здравей, изследването за паразити се плаща от здравната каса.
Най-добре да си направиш фекално изследване за всички видове паразити защото те на са един или два, и ако нищо неизлезне най-добре се обърни към гастроинтеролог той да прецени какво е състоянието ти, но в никакъв случай не вземай сама лекарства.

tedi_s

Мнение от tedi_s » 18 апр 2012 19:40

Благодаря ти за отговора. Ходих и при гастроинтеролог, прегледа ме с ехограф каза че всичко изглежда наред и ми изписа Креон. За съжаление не се повлиях.
Работата ми е такава че пътувам много и постоянно и не е желателно да отсъствам, но на този етап не мога да си позволя да я сменя.Все пак след като пих Зентел-а и Вермокса поне по 4м се чувствам добре. Чудя се дали да не пробвам това което са ти изписали на теб "ЗЕНТЕЛ 3 дни по дже таблетки,и после 3 дни ВЕРМОКС ПО ЕДНА СУТРИН И ВЕЧЕР." Не знам паразитоложката след като ми каза че нямало смисъл, дали да си правя изследвания? Те тук май и не правят такива. Спомням си че носих един път преди половин година гледаха като гръмнати и ме питаха какво всъщност искам да ми изследват? нямали такъв вид изследване. Ровиха из някакви книги... накратко обясних че за тения става въпрос но ме съмнява малко резултата им колко е съобразен. Явно в нашия град не се гледа сериозно на това като проблем. А аз чета такива ужасни неща в мрежата... и не ми изглежда никак безобидно да имаш подобни "гости" Но понеже живея в малък град явно тук не се обръща внимание на тези работи като да е нещо сериозно...

MILENA_77

Мнение от MILENA_77 » 19 апр 2012 09:16

Щом е такова положението да вземи си Зентела и пробвай.

bibon4etoo

Мнение от bibon4etoo » 18 авг 2016 23:13

Привет, много се моля някои от вас,които са писали в темата да отговорят виждам ,че преди доста време сте били активни. Та моята история...
Преди 2г. щях да започвам работа,която изисква здравна книжка и във фекалното ми изследване имаше ламблии. Пих фасижин(тинидазол) еднократно ,след 7 дни отново и така вторта проба беше чиста. След това забременях, имам дете на 9м вече и преди месец се върнахме от морето имах диария 2 дни и го отдадох на лятната почивка. Пих линекс ,диарията отмина ,но това постоянно къркорене не спираше вече месец и изведнъж усетих усещане сякаш ,че имам "глисти" отидох веднага и дадох фекална проба на мен и дъщеря ми. Оказа се ,че съм "пълна" по думите на паразитоложката с ламблии(поне дъщеря ми е чиста). Пих 7 дни флажил по 3 на ден. Приключих с лечението вчера,но корема ми не спира да къркори и чувстовто за глисти си го имаа. Тези гадини не са умрели при всички положения. Знам ,че трябва да дам проба чак на 10 ден след лечението ,но няма да издържа до тогава. Мисля да взема Тинидазол еднократно,моля посъветвайте ме. Много съм притеснена да не ги предам на детето ми. Още повече ,чее е на 9м. Ще се побъркам. А иначе според мен тези гадости са си били в мен през тези години,въпреки че паразитоложката ми каза ,че явно е от морето ,а знаеше че преди 2г съм била положителна.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 18 авг 2016 23:38

Охо ,те тъй ,ако изкачали тези глисти дет са станали на кълбо в корема,...труден и упорит въпрос,.....антиобитика дет са ти изписали сигурно действа само на яйцата ,...но не и на възрасните!! пий оназ отрова Тройчатката от билковата аптека.

bibon4etoo

Мнение от bibon4etoo » 19 авг 2016 14:02

Благодаря за отговора! Дали ще има ефект от тази билка? Употребявали ли сте я?

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 19 авг 2016 16:49

Няма да се ощавиш много с 15 лева,това е тинктатура....има и капсули
http://bilki.bg/troychatka-komplekt.html
и малко информация ,и друга билка
http://bilki.bg/250-bolesti-i-lechenie/ ... henie.html :roll:

bibon4etoo

Мнение от bibon4etoo » 28 яну 2017 20:19

Хора ,положението при мен е много зле. След лечението с Флажил,пробвах с Тройчатката на капсули- ефект имаше само докато ги пия. След това пих Тинидазол еднократно и след 7 дни пак. Отново положителна проба. Декември месец ,вече на своя глава пих Тинидазол на 1ви,7ми и 14 ти ден. Пак е без резултат. Вече се виждам в чудо. Моля дайте съвет....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 яну 2017 21:04

До момента къде са ви лекували?

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”