Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Новата методика поставя хората пред смъртна опасност
Хелият изтласква кислорода от белите дробове
Състоянието може да се унаследи
Болниците ще бъдат санкционирани, ако поискат пари
реклама

Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: консултанти, админ

poli_shine

Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Мнениеот poli_shine » 19 фев 2010 16:48

Добър ден ! Момиче на 22 години съм 50 кг. 173 висока,проблема ми почна някуде от август 2009. Тогава пих няколко вида противозачатъчни заради киста и от тогава се появи сърцебиене, болки в корема, гърдите и т.н Декември бях настинала дълго време 2 седмици подсмърчах (без температура или акшлица) и много ми се зачерви гърлото. Мисля че от тогава е подутия лимфен възел, тъй като преди това не съм му обръащала особено внимание (мислих че е сливица) Пих исопринозин и ремантадин и се оправих, но след няколко дни ме заболя ухото - ходин на УНГ - възпалени каналчета от там капки Отипакс и Тантум Верде за гърло - за 4 дни ми мина и гърлото и ушите, мина седмица - гърлото пак ми се зачерви и ми се появиха и налепи на дясната сливица(там където е и лимфния възел) пух антибиотик 10 дни не ми мина гърлото само налепите се махнаха, пусках 2 пъти ПКК при 1вото изследвания имах леко повишение на LY% при второто следните увеличения - (лимфоцити - %) 47.800 % 20-48(50 - 70за деца до 4г)
Pct (тр обем/ общ обем) 2.68 ml/L 1.0 - 2.5 Mo (моноцит) 0.12 0.01 - 0.11
Ly (лимфоцит) 0.49 0.20 - 0.48 , УНГ ми акза , че може би се касае за алергия, тъй като сливиците са добре - даде ми ксизал и фарингостил - в момента ту спада лимфния възел , ту се увеличава (на пипане не е мн болезнен, по - скоро е неприятно чувството, и се мести) Бихте л ими дали съвет аккво да направя.Дали може да е от хормоните след противозачаъчните, защото и гурдите са ми страшно болезнени и цикълът ми е много силен и болезнен?? Може ли да е рак на лимфните възли ?? А също така бях дала посявка на гърлен секрет- нямаше нищо.
Благодаря Ви предварително

n__n

Re: Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Мнениеот n__n » 19 фев 2010 20:48

poli_shine,
най разумно е, да си вземете талон за хематолог или да отидете и без талон при хематолог, смисъл има болници където така или иначе не работят с касата(НСБАЛХЗ http://nsbalhz.bg/form/index.php
).
Та хематолога може да ви похледне с ехограф, може да ви прати на консултация и с УНГ и заедно да решат дали да ви предпишат антибиотик за 10тина дни, след това ако не се повлиява възела и преценят че може да има патологичен процес могат да препоръчат биопсия - еднодневна хирургия или тънкоигленна аспирационна биопсия (ТАБ).

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”