Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спящият мозък може да изпълнява задачи
Специалистите препоръчват енергичните тренировки
Съдържа важни хранителни вещества
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
реклама

Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Мнениеот poli_shine » 19 Фев 2010 16:48

Добър ден ! Момиче на 22 години съм 50 кг. 173 висока,проблема ми почна някуде от август 2009. Тогава пих няколко вида противозачатъчни заради киста и от тогава се появи сърцебиене, болки в корема, гърдите и т.н Декември бях настинала дълго време 2 седмици подсмърчах (без температура или акшлица) и много ми се зачерви гърлото. Мисля че от тогава е подутия лимфен възел, тъй като преди това не съм му обръащала особено внимание (мислих че е сливица) Пих исопринозин и ремантадин и се оправих, но след няколко дни ме заболя ухото - ходин на УНГ - възпалени каналчета от там капки Отипакс и Тантум Верде за гърло - за 4 дни ми мина и гърлото и ушите, мина седмица - гърлото пак ми се зачерви и ми се появиха и налепи на дясната сливица(там където е и лимфния възел) пух антибиотик 10 дни не ми мина гърлото само налепите се махнаха, пусках 2 пъти ПКК при 1вото изследвания имах леко повишение на LY% при второто следните увеличения - (лимфоцити - %) 47.800 % 20-48(50 - 70за деца до 4г)
Pct (тр обем/ общ обем) 2.68 ml/L 1.0 - 2.5 Mo (моноцит) 0.12 0.01 - 0.11
Ly (лимфоцит) 0.49 0.20 - 0.48 , УНГ ми акза , че може би се касае за алергия, тъй като сливиците са добре - даде ми ксизал и фарингостил - в момента ту спада лимфния възел , ту се увеличава (на пипане не е мн болезнен, по - скоро е неприятно чувството, и се мести) Бихте л ими дали съвет аккво да направя.Дали може да е от хормоните след противозачаъчните, защото и гурдите са ми страшно болезнени и цикълът ми е много силен и болезнен?? Може ли да е рак на лимфните възли ?? А също така бях дала посявка на гърлен секрет- нямаше нищо.
Благодаря Ви предварително
poli_shine

Re: Подут лимфен Възел под ливицата ДЪЛГО ВРЕМЕ

Мнениеот n__n » 19 Фев 2010 20:48

poli_shine,
най разумно е, да си вземете талон за хематолог или да отидете и без талон при хематолог, смисъл има болници където така или иначе не работят с касата(НСБАЛХЗ http://nsbalhz.bg/form/index.php
).
Та хематолога може да ви похледне с ехограф, може да ви прати на консултация и с УНГ и заедно да решат дали да ви предпишат антибиотик за 10тина дни, след това ако не се повлиява възела и преценят че може да има патологичен процес могат да препоръчат биопсия - еднодневна хирургия или тънкоигленна аспирационна биопсия (ТАБ).
n__n

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит