ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

HIV

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Borisisi1

Re: HIV

Мнение от Borisisi1 » 27 юли 2017 11:20

Здравейте,
моля за информация тест антиген/антитяло HIV 1/2 - HIV 1 antigen+anti-HIV 1/2 antibodies, направен на 31 ден, резултата може ли да бъде счетен за валиден?
Поздрави

markuch111

Мнение от markuch111 » 28 юли 2017 18:35

Borisisi1 написа:
27 юли 2017 11:20
31 ден, резултата може ли да бъде счетен за валиден?
Да.

Heine

Мнение от Heine » 06 авг 2017 14:02

Здравейте, писах и преди но не получих отговор, а се побърквам от страх.
При мен ситуацията е че не съм и имала сексуалрн контакт с никой, но се здрависах с човек който не познавам на улицата..искаше ми пари и като казах че нямам той просто подаде ръка и аз отвърнах...едва след това се усетих че може да е бил болен от нещо...
Това се случи преди около 2 седмици и сега съм болна...ще умра от страх защото имам подути лимфни възли, които никога не са се подували колкото и да съм била болна, от ляво е по подут , а сливицата там ме болеше от някъде 4 дена но не и обръщах внимание, от 1- 2 дена имам лека темпвратура към 37 -37,2 , хремава съм, и покашлям леко..
Моля ви за помощ и мнение, възможно ли е да съм се заразИла с хив от този човек?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 06 авг 2017 17:30

Heine написа:
06 авг 2017 14:02
Здравейте, писах и преди но не получих отговор, а се побърквам от страх.
При мен ситуацията е че не съм и имала сексуалрн контакт с никой, но се здрависах с човек който не познавам на улицата..искаше ми пари и като казах че нямам той просто подаде ръка и аз отвърнах...едва след това се усетих че може да е бил болен от нещо...
Това се случи преди около 2 седмици и сега съм болна...ще умра от страх защото имам подути лимфни възли, които никога не са се подували колкото и да съм била болна, от ляво е по подут , а сливицата там ме болеше от някъде 4 дена но не и обръщах внимание, от 1- 2 дена имам лека темпвратура към 37 -37,2 , хремава съм, и покашлям леко..
Моля ви за помощ и мнение, възможно ли е да съм се заразИла с хив от този човек?
Не, няма как да сте се заразила с ХИВ чрез здрависване с този човек.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Heine

Мнение от Heine » 07 авг 2017 18:19

Знам, че така зададен въпросът ми звучи хопохондрично и нелогично, но притесненията ми са реални и въпреки че се бях поуспокоила за момент сега отново започнах да се панирам. Развих тези симптоми точно на 10-11 ден от контакта , лимфните ми възли продължават да са подути, гърлото ми е зачервено и мисля че започва главоболие. В една хипотетична ситуация какъв е шанса човекът да е имал някакво количество кръв по ръцете , която да проникнала в организма ми чрез раничките тип хартиено порязване, които имах?
Знам, че от обикновено здрсвисване, прегръдка и целувка човек не може да се зарази, но логиката в мен в момента мълчи, а страха ми крещи - заразена си.

markuch111

Мнение от markuch111 » 08 авг 2017 22:41

Heine написа:
07 авг 2017 18:19
хопохондрично
хИпохондрично.Посети психиатър.Тук в тоя форум успокоение няма да намериш ако ще и проф.Монтание да ти отговори че шанса е нулев.Темата по принцип е с цел хора с възникнали съмнения за заразяване да получат реални насоки.И кат им се каже един път и завинаги "така не може да си се заразил" и да се кротват.В момента дебата е следния:
-Така може ли да се заразя?
-Не може!
-Добре де,но все пак?
-Не,със сигурност не може.
-Добре де,но ако хипотетично едиквоси?
Къв е смисъла от подобен диалог?Кой има полза от него?Мисля че е очевидно че никой.

beer

Мнение от beer » 08 авг 2017 23:02

Здравейте,
на 8 март имах незащитен полов контакт, 42-3 дни по-късно си направих тест от бързите в кабкис- отрицателен.
Май месец за период от около 10-12 дни имах слабо главоболие нон стоп и температура 37-37.1-37.2, отминаха от само себе си.
Сега отново от около 2 седмици имам същите симптоми.Нямам синузит, ходих на УНГ, очите ми са добре, сърцето ми е добре.
Утре отново мисля да си направя тест, какво да очаквам?

Hipohondria

Мнение от Hipohondria » 10 авг 2017 12:50

Здравейте,от близо седмица чета този фору. На 33 години съм,жена и искам да споделя проблемите,с който се сблъсках,когато се опитах да си направя хив тест. Първо отидох в Кабкис на ул. Враня в София. Беше след 12 часа,работното им време е до 17:00,но не тествали следобяд. Жената беше дръпната и едва ли не ми се скара какво правя там толкова късно. Явно след обяд си чешат задниците. Сутринта отидох в цибалаб,взеха ми кръв,но казаха че резултата излиза до края на следващия работен ден.... ясно ви е че чакането убива... придължих към кабкис майчин дом,лутах се,не го намерих и им звъннах,казаха ми че са се преместили до женския пазар и че в момента работят само те,потвърдителната и на враня...не отидох,реших че ще чакам резултата от цибалаб, вече едвам се движех и треперех цялата... извода който си направих е,че в България всичко ти пречи да се изследваш,първо че човек трудно се решава да се тества,а дори когато решиш да го направиш те спъва всичко по пътя. Аз четох,че има тестове за домашна употреба,но не ги търсих,защото предполагам,че това е поредния фарс и в Бг ги няма,тук може някои друг да се включи ако все пак е намерил такова нещо в аптека,моето мнение е че повече хора биха се тестували,ако можеше да го направят сами и разпространението би се свело до минимум... резултата ми от цибалаб вече е готов и отрицателен и се чувствам много благодарна,че го качиха още днес. Там обаче не е анонимно,но аз бях толкова полудяла,че вече ми беше все едно кой ще знае и кой няма исках само аз да знам,защото не бих изложила на риск евентуално бъдещото си дете,това беше и причината да се тествам без да имам симптоми и без да имам високо рискови контакти . Имала съм 3 ма партьора=3 дългогодишни връзки и въпреки всичко човек никога не може да бъде сигурен в човека до себе си. Дано съм била полезна,за да не се лута още някой в несвяст през кабкисите. Ако сте решили да се тествате звъннете у проверете има ли ги,няма ли ги и до колко часа взимат кръв...

Hipohondria

Мнение от Hipohondria » 10 авг 2017 14:34

beer написа:
08 авг 2017 23:02
Здравейте,
на 8 март имах незащитен полов контакт, 42-3 дни по-късно си направих тест от бързите в кабкис- отрицателен.
Май месец за период от около 10-12 дни имах слабо главоболие нон стоп и температура 37-37.1-37.2, отминаха от само себе си.
Сега отново от около 2 седмици имам същите симптоми.Нямам синузит, ходих на УНГ, очите ми са добре, сърцето ми е добре.
Здравей,преди 4години и аз поддържах ниска температура близо 1 месец през юли. Чувствах си синусите страшно запушени и ме боляха и главата и очите. Изпих 3 антибиотика с диагноза синузит ходейки при тп некадърни унг по поликлиниките. Накрая отидох при унг в транспортна болница София,човека ме прегледа и констатира,че имам алергия. След два дни противоалергични носа ми се отпуши и спрях да вдигам температура. Алергията си я имам и до сега,но явно тогава се отключи. Всичко е въпрос на правилна диагноза,тогава за пореден път си изпатих от некадърни лекари и стигнах до извода че добрите соециалисти са в големите болници.

Hipohondria

Мнение от Hipohondria » 10 авг 2017 14:39

beer написа:
08 авг 2017 23:02
Здравейте,
Очаквай отрицателен хив тест. И чак сега видях,че си писал че и май месец си имал температура, май месец като цяло е грипен месец,защото е ту топло ту студено,бонус цъфти тревата и тополите а те като цяло дразнят дихателната система и запушват синусите.

pinko_1990

Мнение от pinko_1990 » 14 авг 2017 15:10

Здравейте. Имах сексуален акт преди около седмица. Използвах предпазни мерки. Това, което ме притесни е наличието на малко количество кръв, не знам точно от къде, от партньорката ми. Предполагам, че е от устните! По себе си не видях, но принципно съм леко с възпалени венци, та бих искал да попитам, има ли риск от заразяване с ХИВ в тази ситуация?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 14 авг 2017 16:36

Не разбрах къде е била кръвта. Вирусът не се предава със слюнка, ако се питате дали може да стане заразяване чрез целувка.

pinko_1990

Мнение от pinko_1990 » 14 авг 2017 17:27

Може да е и от интимната област. Не съм сигурен. Притесних се от наличието на кръв просто. А и както казах имам възпалени венци, но не кървящи .

shape2000

Мнение от shape2000 » 18 авг 2017 23:05

Здравейте.Преди 8 месеца имах контакт, които мога да го определя като рисков.Нямаше секс, под каквото и да е било форма, само че докоснах човекът по бельото, а то беше мокро.Ръцете ми бяха напукани и явно е станало фатално. :(
Седмица след това ми се поду дясната сливица.
Сега 8 месеца по-късно започнаха да ми се случват странни неща.Имам чувство, че се изморявам много бързо, също така май ми се появи херпес на усните.Беше като мъничка гнойна пъпчица, която аз изтисках.Стана на много малка раничка и хвана коричка.Не съм точно сигурен дали е херпес, защото наистина е една точица, но досега не ми е излизало подобно нещо.
Искам да попитам за тестовете в КАБКИС.Още ли се правят на Враня.Доколкото разбрах вече са платени, колко струват и веднага ли излиза резултатът.
Аз попринцип съм на 90%, че резултатът ще е положителен и просто трябва да отида, за да си го потвърдя и да започна лечение докато е време.

Hipohondria

Мнение от Hipohondria » 24 авг 2017 21:12

Тези на Враня са безплатни,но ги правят до обяд. Аз ходих преди месец след обяд и ме върнаха. Там има и платени,когато ти трябва като официален документ. От всичко,което съм изчела за хив и твоята история,вероятността да хванеш хив по този начин клони към нула. Отиди за твое спокойствие,резултата ще е отрицателен.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”