ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

HIV

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

markuch111

Re: HIV

Мнение от markuch111 » 18 юли 2017 22:55

HMMV написа:
17 юли 2017 21:08
Написали сте в отворена рана,ок,но по тая логика по полов път не невъзможно заразяването ако няма ранички,така ли да разбирам ?
Кожата и лигавицата са 2 различни неща.
Защо вероятността от хващане на изброените от теб болести е голям при обезопасен секс, а за хив не е голяма вероятността ?
Всеки вирус е различен и съответно за заразяването са нужни различно количество секрет за да завърши успешно процеса и време за което да е нужно да си в контакт с него,имат различна устойчивост на външни фактори(изсъхване,слънчева светлина и т.н.),за някои е нужно да има микротравми,за други-не и т.н. и т.н.Вируса на ХИВ е от може да се каже доста неустойчивите и сравнително трудни за предаване вируси.Има както серодискордантни двойки които дълги години не вземат мерки за безопасен секс,така и хора заразени от един акт с конкретен партньор.Божа работа.
А Мария като гледам си снима цветята във ФБ,има бая постове отпреди два дни,така че споко...

HMMV

Мнение от HMMV » 18 юли 2017 23:18

Благодаря за аргументираните отговори.Всичко добро !

Borisisi1

Мнение от Borisisi1 » 19 юли 2017 09:07

markuch111 написа:
18 юли 2017 22:55
HMMV написа:
17 юли 2017 21:08
Написали сте в отворена рана,ок,но по тая логика по полов път не невъзможно заразяването ако няма ранички,така ли да разбирам ?
Кожата и лигавицата са 2 различни неща.
Защо вероятността от хващане на изброените от теб болести е голям при обезопасен секс, а за хив не е голяма вероятността ?
Всеки вирус е различен и съответно за заразяването са нужни различно количество секрет за да завърши успешно процеса и време за което да е нужно да си в контакт с него,имат различна устойчивост на външни фактори(изсъхване,слънчева светлина и т.н.),за някои е нужно да има микротравми,за други-не и т.н. и т.н.Вируса на ХИВ е от може да се каже доста неустойчивите и сравнително трудни за предаване вируси.Има както серодискордантни двойки които дълги години не вземат мерки за безопасен секс,така и хора заразени от един акт с конкретен партньор.Божа работа.
А Мария като гледам си снима цветята във ФБ,има бая постове отпреди два дни,така че споко...
Аз също благодаря за аргументираните отговори. Радвам се че и Мария е ок.

Borisisi1

Мнение от Borisisi1 » 19 юли 2017 11:12

Здравейте,
Мускулни болки в крака и ръце между 20 и 25 от експозицията, възможно ли е да са симптоми на сероконверсия?

Borisisi1

Мнение от Borisisi1 » 19 юли 2017 11:31

Здравейте,
Между 7-ми и 8-ми ден получих леко зачервяване на гърлото, леко подуване на лимфните възли под около сливиците, както и обложен език. Всичко мина за 2 дни като остана само езика обложен.
Между 10 и 11 ден болки в трапецовидните мускули за 1 нощ. Същата нощ получих и парещи вълни в двете ръце, все едно минава електричество.
Температурата ми през целия период от вече минали 25 дни е стигала еднократно до 37,5 но след баня. Обикновено през деня ми варира от 37 до 37,2, като привечер пада на 36,8 дори и по ниска в по-късните часове.
Имам нощно изпотяване, които последните дни са по малки, вероятно заради по-ниските температури, но ги има.
От 20 ден нататък изпитвам дискомфорт и непостоянни болки в мускулите или сухожилията на ръцете и краката. Вече този дискомфорт е около 5 дни.
Мерил съм си температурата при нощно изпотяване и беше около 36,5 - от какво се потя?
Не съм имал повръщания или гадене, но през 5 - 6 дни се появява диария, която трае по 1 ден, на другия ден всичко е нормално.

Знам че решението е в теста, но на базата на тези данни може ли да се предполага сероконверсия?

markuch111

Мнение от markuch111 » 19 юли 2017 18:54

За да има сероконверсия трябва преди това да има "експозиция" на вируса.Правил си вагинален секс за 30секунди с презерватив само върху главичката и си я барнал с пръст с който после може би си си барнал патката.Тва не е експозиция и шансът за заразяване както вече ти се каза е пренебрежимо малък,абе направо-нулев.Иди на 30тия ден,гледам че не е останало много време и си направи тест.Но съм силно скептичен че отрицателния тест ще те успокои...

markuch111

Мнение от markuch111 » 19 юли 2017 18:58

Между другото понеже гледам че много си играеш с термометъра-субфебрилни температури от сорта на 37,2 до 37,6 човек съвсем спокойно може да си ги вдигне и по психогенни причини без да има соматични проблеми в тялото.

visto

Мнение от visto » 20 юли 2017 10:04

Здравейте!
В този форум всеки пише и се притеснява има ли хив+.Е,аз имам.Кажете,има ли живот с този вирус,какво точно представлява?Какъв е начина на живот на тези хора и с една дума има ли смисъл да се живее или вече си обречен и по-добре да те няма?

Отчаянието е равносилно на слабост и безхарактерност.Силата и вярата в доброто ни дава смелост.Бог пред нас и ние след него!!!

Borisisi1

Мнение от Borisisi1 » 20 юли 2017 11:19

Здравей Visto,
смисъл има и доколкото разбирам с терапия можеш да живееш толкова пълноценно и дълго колкото и човек без хив.
Въпросът е да превъзмогнеш белята и да продължиш напред. Трудно е със сигурност, но трябва да се превъзмогне.

Златина77

Мнение от Златина77 » 20 юли 2017 12:25

Visto здравей и аз да те укоража аз сам болна от хроночен вирус с хепатит б вече сам на 40 а го открих едва 2015година и пак сам жива с фиброза 3 на черния дроб имам 3Раждания и сам го предала и на тях мн тешко го пррживях едното ми момиче е с макулна дегенерация на двете очи можеби в слетцтвие на заболяването ми хепатита е увтедил плода вътре в мен сега тя е на17години очно и чернодробно заболяване .Лекувам се с вериад който също е за спин чустеам се добрре всички вкъщи се лекуваме горе главата бори се без борба няма попеда

visto

Мнение от visto » 20 юли 2017 16:40

Благодаря за куража!Питам....кивекса и трувада едно и също ли е и са от различни производители или са различни лекарства?

Отчаянието е равносилно на слабост и безхарактерност.Силата и вярата в доброто ни дава смелост.Бог пред нас и ние след него!!!

markuch111

Мнение от markuch111 » 22 юли 2017 14:17

различни лекарства са.

visto

Мнение от visto » 24 юли 2017 09:46

Благодаря!

lafcheto

Мнение от lafcheto » 24 юли 2017 12:15

visto написа:
20 юли 2017 10:04
Здравейте!
В този форум всеки пише и се притеснява има ли хив+.Е,аз имам.Кажете,има ли живот с този вирус,какво точно представлява?Какъв е начина на живот на тези хора и с една дума има ли смисъл да се живее или вече си обречен и по-добре да те няма?
С нищо не си по-различен от нас, които нямаме ХИВ, но сме карали Сифилис. И ти и ние не ставаме за кръводарители например. С терапията ще потиснеш фируса и дори в един момент няма да си заразен. Важното е да се учиш от грешките си - останалото ще се нареди.

visto

Мнение от visto » 25 юли 2017 12:36

Много благодаря!Сега вече имам голяма обица на ухото...

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”