Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
При наличието на тези фактори, холестеролът е по-нисък
Целта е да се възстанови потокът на енергията Чи
реклама

STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Мнениеот Ивайло Иванов » 10 Мар 2007 06:28

Здравейте , случайно попаднах в този форум и се зарадвах защото мисля че тук има хора които биха могли да ми помогнат .
Имах сексуален контакт с непозната жена без да взимам предпазни мерки , два месеца след това случайно открих че пениса и тестисите ми излъчват странна миризма , това се усеща едва когато не се изкъпя едно денонощие , нямам никакви външни белези , обриви , зачервявания...
Направих си изследвания на еякулат в лаборатория " ЗДРАВЕ " ,

Микробиология
Забележка : ЕЯКУЛАТ ИЗОЛИРА СЕ STAPHYLOCOCCUS AUREUS - МЕТИЦИЛИН ЧУВСТВИТЕЛЕН ЩАМ /MSSA/ 07*02*2007* *

ИМЕ НА ТЕСТА (ИЗСЛЕДВАНЕТО) РЕЗУЛТАТ РЕФЕРЕНТНИ ГРАНИЦИ

Penicillin R
Oxacilline S
Ampicilline R
Amoxicillin-Acidum clavulanicum S (Augmentin; Moxiclav; Amoksiklav; Curam)
Cefuroxime S (Zinnat; Zinacef)
Ceftazidime S (Fortum)
Amikacin S (Amikin)
Gentamycin *
Erythromycine S (Erythran)
Clindamicyne S
Vancomycine S
Sulfamethoxazone-trimethoprim S (Biseptol, Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЛЕГЕНДА: S = чувствителен , R = нечувствителен
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... след консултация с доктор , започнах да пия Clindamycin 300 , 3x1 успоредно с UROSTIM 2x1.
UROSTIM-а беше 30 таблетки , когато ги свърших изпих една опаковка Clindamycin-MIP 300 .

За една година опитвах да се се излекувам от това 3 пати , 2 пати преди да си направя изследванията в лабораторията пих AZYTROX 250
и ефекта винаги трае точно една седмица :( , миризмата се появява отново и всичко се повтаря както всеки път .
Здрав човек сам , не боледувам , нямам алергии ...
Не знам вазможно ли е бактерията да остава по бельото след пране и така да се връща отново след/по време на лечението ?
Вече не знам какво да правя , мисля си че никога няма да се избавя от тази болест , от както разбрах че имам тази бактерия нямам нормален полов живот от страх да не заразя някой около мен ...
Моля ви , ако някои знае как да се излекувам да ми отговори .
Ивайло Иванов

Мнениеот д-р Цончев » 10 Мар 2007 08:40

Направете ново микробиологично изследване. С него идете на уролог. Тези инфекции могат да бъдат доста упорити, важно е също и дозата на антибиотика - може да се наложи да се използва по-висока доза или комбинация от антибиотици. Бельото трябва да се пере на висока температура и да се глади преди обличане. Никой не трябва да използва ваши пособия за лична хигиена - кърпи, четки и т.н.
Давам линк към 1 документ, който е писан за болници, но ще Ви помогне да придобиете представа за естеството на проблема:
http://www.bam-bg.net/povedenie.polirezist.doc
д-р Цончев

Мнениеот Ивайло Иванов » 10 Мар 2007 15:51

Много благодаря д-р Цончев ,
ще послушам съвета ви и ще ви уведомя когато има някакав сериозен резултат .
Ивайло Иванов

Re: STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Мнениеот Stafref » 25 Май 2009 20:13

Здравей!
Ивайло,какво стана с тия стафилококи.Аз имам същия проблем и ми е интересно как да действам сега.При теб имаше ли успех?
Stafref

Мнениеот algologic » 13 Яну 2010 23:41

Мога да ти кажа едно ,ако искаш да се утървеш от всякакви вируси и паразити в тялото ти ,
не се занимавай с лекарства само си губиш времето и здравето.Гледай този филм и ако искаш контакт с мен:
miromalev@abv.bg a filma e :http://vbox7.com/play:eadae9bd
algologic

Мнениеот д-р Цончев » 15 Яну 2010 21:23

Тук ми мирише на спам....
д-р Цончев

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит