Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Или как мозъкът може да бъде измамен
Мярката би могла да облекчи стотици хора, смята той
Бързооборотният режим води до преждевременно изчепване
Подобряват храносмилането
реклама

STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Ивайло Иванов
Контакти:

STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Мнениеот Ивайло Иванов » 10 мар 2007 06:28

Здравейте , случайно попаднах в този форум и се зарадвах защото мисля че тук има хора които биха могли да ми помогнат .
Имах сексуален контакт с непозната жена без да взимам предпазни мерки , два месеца след това случайно открих че пениса и тестисите ми излъчват странна миризма , това се усеща едва когато не се изкъпя едно денонощие , нямам никакви външни белези , обриви , зачервявания...
Направих си изследвания на еякулат в лаборатория " ЗДРАВЕ " ,

Микробиология
Забележка : ЕЯКУЛАТ ИЗОЛИРА СЕ STAPHYLOCOCCUS AUREUS - МЕТИЦИЛИН ЧУВСТВИТЕЛЕН ЩАМ /MSSA/ 07*02*2007* *

ИМЕ НА ТЕСТА (ИЗСЛЕДВАНЕТО) РЕЗУЛТАТ РЕФЕРЕНТНИ ГРАНИЦИ

Penicillin R
Oxacilline S
Ampicilline R
Amoxicillin-Acidum clavulanicum S (Augmentin; Moxiclav; Amoksiklav; Curam)
Cefuroxime S (Zinnat; Zinacef)
Ceftazidime S (Fortum)
Amikacin S (Amikin)
Gentamycin *
Erythromycine S (Erythran)
Clindamicyne S
Vancomycine S
Sulfamethoxazone-trimethoprim S (Biseptol, Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЛЕГЕНДА: S = чувствителен , R = нечувствителен
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... след консултация с доктор , започнах да пия Clindamycin 300 , 3x1 успоредно с UROSTIM 2x1.
UROSTIM-а беше 30 таблетки , когато ги свърших изпих една опаковка Clindamycin-MIP 300 .

За една година опитвах да се се излекувам от това 3 пати , 2 пати преди да си направя изследванията в лабораторията пих AZYTROX 250
и ефекта винаги трае точно една седмица :( , миризмата се появява отново и всичко се повтаря както всеки път .
Здрав човек сам , не боледувам , нямам алергии ...
Не знам вазможно ли е бактерията да остава по бельото след пране и така да се връща отново след/по време на лечението ?
Вече не знам какво да правя , мисля си че никога няма да се избавя от тази болест , от както разбрах че имам тази бактерия нямам нормален полов живот от страх да не заразя някой около мен ...
Моля ви , ако някои знае как да се излекувам да ми отговори .

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 10 мар 2007 08:40

Направете ново микробиологично изследване. С него идете на уролог. Тези инфекции могат да бъдат доста упорити, важно е също и дозата на антибиотика - може да се наложи да се използва по-висока доза или комбинация от антибиотици. Бельото трябва да се пере на висока температура и да се глади преди обличане. Никой не трябва да използва ваши пособия за лична хигиена - кърпи, четки и т.н.
Давам линк към 1 документ, който е писан за болници, но ще Ви помогне да придобиете представа за естеството на проблема:
http://www.bam-bg.net/povedenie.polirezist.doc

Ивайло Иванов
Контакти:

Мнениеот Ивайло Иванов » 10 мар 2007 15:51

Много благодаря д-р Цончев ,
ще послушам съвета ви и ще ви уведомя когато има някакав сериозен резултат .

Stafref

Re: STAPHYLOCOCCUS AUREUS - MSSA

Мнениеот Stafref » 25 май 2009 20:13

Здравей!
Ивайло,какво стана с тия стафилококи.Аз имам същия проблем и ми е интересно как да действам сега.При теб имаше ли успех?

algologic

Мнениеот algologic » 13 яну 2010 23:41

Мога да ти кажа едно ,ако искаш да се утървеш от всякакви вируси и паразити в тялото ти ,
не се занимавай с лекарства само си губиш времето и здравето.Гледай този филм и ако искаш контакт с мен:
miromalev@abv.bg a filma e :http://vbox7.com/play:eadae9bd

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 15 яну 2010 21:23

Тук ми мирише на спам....

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”