Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тази област се оказва проблемна за много хора
Може ли слънцето да помогне на съня?
Ракът отнема живота на над 17 000 българи годишно
реклама

Лекува ли се хепатит Б,С

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Лекува ли се хепатит Б,С

Мнениеот OgInA » 04 Юни 2009 00:41

Живея и работя в Гърция на 35 години съм имам 2 деца.При вадене на здр.книжка в Гърция ми откриха Б и C хепатит смесен.Преди 16 год. при раждането на големият ми син ми преливаха кръв,преди 5 год. родих малкият си син и след раждането ми казаха че аз и детето ми имаме хепатит но не казаха какъвл.От преди 5 год. нес ъм си правила изследвания сега в гърция ми откриха този хепатит предлагат ми лечение но се страхувам да започна страх ме е че и детето ми е сигурно носител на хепатит не съм му правила изсл. за сега МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ И ИНФОРМАЦИЯ
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
OgInA

Re: Лекува ли се хепатит Б,С

Мнениеот moni4ka » 04 Юни 2009 11:46

Хепатитът в всичко друго, но не и безобидна инфекция. Специално за хепатит В при възрастни само 5% хронифицират, но при децата процентът е много по-висок. Хепатит С още по-често остава хронична инфекция. Направете си изследвания, на Вас и на децата Ви. При данни за хронична инфекция, потърсете гастроентеролог, има специалисти които се занимават преимуществено само с това. Не пренебрегвайте нещата.
moni4ka

Мнениеот bimg » 28 Авг 2009 01:16

Чела съм добри отзиви за Витолив http://free.hit.bg/healthbg/VitoLiv.html . Личен опит, да чукна на дърво, нямам.
bimg

Мнениеот Дундина » 29 Сеп 2009 22:11

Вирусните хепатити не се лекуват с билки.Направете си ПСР тест за да разберете колко сериозно е положението.АСАТ и АЛАТ също са показателни.Не отлагайте прегледа на семейството си,това не променя ситуацията.
Дундина

Мнениеот selin-123 » 11 Окт 2009 09:37

Здравейте! Имам следния проблем. Миналата година след биопсия се сдобих с хепатит б. Имам 2 деца,големия го ваксинирах, малката беше добре с антителата. Тогава си направих HBV-DNA, резултата беше 1883 copies/ml, 358 IU/ml., с нормални асат и алат. Преди десетина дни почна да ме боли от лявата страна и след изследвания алата ми беше 89, асата 55. Лекуващата ме лекарка каза,че няма нищо страшно и ми предписа легалон 140,2 по 1. Каза ми, че имам хроничен хепатит, който не се лекува и че не е нужно никакво лечение, защото лечението повече щяло да ми навреди. Вируса бил в ремисия. Не знам какво да правя. На прегледи отивам в София, но ако някой може да ме насочи към добър специалист в Пловдив, ще му бъда безкрайно благодарна. Много съм притеснена от прочетеното в интернет и все не мога да повярвам,че това заболяване няма лечение. Междувременно пия постоянно билки,не знам дали биха ми помогнали.
selin-123

Мнениеот ulia » 11 Окт 2009 10:01

Най добър съвет и отговори на въпросите си ще получиш във форума hepatitis .
ulia

Мнениеот Дундина » 15 Окт 2009 21:35

Не е задължително да е от биопсията.Малко е трудно понякога да се каже точно от кога е хепатита.А докторката сигурно е проспала лекциите за хронични вирусни хепатити.По-логично беше да те насочи към подходящ гастроентеролог,който да установи точната диагноза с нужните изследвания.
Дундина

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит