Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Търсете европейски риган. Слагайте розмарин
Омега-3 мастните киселини предпазват мозъка от увреждане
Изчислете своя риск...
Това отчитат от Центъра за изследване на рака в Мигичан
реклама

Лекува ли се хепатит Б,С

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Лекува ли се хепатит Б,С

Мнениеот OgInA » 04 Юни 2009 00:41

Живея и работя в Гърция на 35 години съм имам 2 деца.При вадене на здр.книжка в Гърция ми откриха Б и C хепатит смесен.Преди 16 год. при раждането на големият ми син ми преливаха кръв,преди 5 год. родих малкият си син и след раждането ми казаха че аз и детето ми имаме хепатит но не казаха какъвл.От преди 5 год. нес ъм си правила изследвания сега в гърция ми откриха този хепатит предлагат ми лечение но се страхувам да започна страх ме е че и детето ми е сигурно носител на хепатит не съм му правила изсл. за сега МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ И ИНФОРМАЦИЯ
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
OgInA

Re: Лекува ли се хепатит Б,С

Мнениеот moni4ka » 04 Юни 2009 11:46

Хепатитът в всичко друго, но не и безобидна инфекция. Специално за хепатит В при възрастни само 5% хронифицират, но при децата процентът е много по-висок. Хепатит С още по-често остава хронична инфекция. Направете си изследвания, на Вас и на децата Ви. При данни за хронична инфекция, потърсете гастроентеролог, има специалисти които се занимават преимуществено само с това. Не пренебрегвайте нещата.
moni4ka

Мнениеот bimg » 28 Авг 2009 01:16

Чела съм добри отзиви за Витолив http://free.hit.bg/healthbg/VitoLiv.html . Личен опит, да чукна на дърво, нямам.
bimg

Мнениеот Дундина » 29 Сеп 2009 22:11

Вирусните хепатити не се лекуват с билки.Направете си ПСР тест за да разберете колко сериозно е положението.АСАТ и АЛАТ също са показателни.Не отлагайте прегледа на семейството си,това не променя ситуацията.
Дундина

Мнениеот selin-123 » 11 Окт 2009 09:37

Здравейте! Имам следния проблем. Миналата година след биопсия се сдобих с хепатит б. Имам 2 деца,големия го ваксинирах, малката беше добре с антителата. Тогава си направих HBV-DNA, резултата беше 1883 copies/ml, 358 IU/ml., с нормални асат и алат. Преди десетина дни почна да ме боли от лявата страна и след изследвания алата ми беше 89, асата 55. Лекуващата ме лекарка каза,че няма нищо страшно и ми предписа легалон 140,2 по 1. Каза ми, че имам хроничен хепатит, който не се лекува и че не е нужно никакво лечение, защото лечението повече щяло да ми навреди. Вируса бил в ремисия. Не знам какво да правя. На прегледи отивам в София, но ако някой може да ме насочи към добър специалист в Пловдив, ще му бъда безкрайно благодарна. Много съм притеснена от прочетеното в интернет и все не мога да повярвам,че това заболяване няма лечение. Междувременно пия постоянно билки,не знам дали биха ми помогнали.
selin-123

Мнениеот ulia » 11 Окт 2009 10:01

Най добър съвет и отговори на въпросите си ще получиш във форума hepatitis .
ulia

Мнениеот Дундина » 15 Окт 2009 21:35

Не е задължително да е от биопсията.Малко е трудно понякога да се каже точно от кога е хепатита.А докторката сигурно е проспала лекциите за хронични вирусни хепатити.По-логично беше да те насочи към подходящ гастроентеролог,който да установи точната диагноза с нужните изследвания.
Дундина

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит