ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво трябва да знаем, когато тренираме на открито?
Как да разберем правилно желанията на домашния ни любимец?
След инсулт, при множествена склероза...

сифилис

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

bicana

Re: сифилис

Мнение от bicana » 30 авг 2015 10:59

Винаги ще даваш положителни тестове PPR, ако си бил болен веднъж. Препоръчително е да си правиш до една година редовно изследване и чак тогава след серия от отрицателен TPH, можеш да се смяташ за излекуван. Внимавай с медикаментите има много уж Пеницилинови препарати ама не вършат работа, гледай да си намериш някъде от западна Европа.

bicana

Мнение от bicana » 30 авг 2015 11:31

Искам да споделя нещо, може да е полезно за някой. Преди година ми поставиха диагноза Сифилс, много трудно се оказа да се докаже в кръвта, въпреки няколко теста. Следователно ми беше предписан едномесечен курс с Deposilin 6 инжексии за един месец. Веднага след слагането на първите две почувствах облекчение и така до края на курса. Докторката ми беше убедена че всичко е наред, и аз също си помислих че всичко е на ред. Докато на 2 седмица получих много страни болки в гърлото, в гръкляна и врата. Подуха ми се лимпфните възли по врата от ушите надолу. Отново отидох при нея и след преглед тя също установи надутите ми възли по врата но каза че това не може да е от Сифилис, няма как след такъв курс да не съм се излекувал. И каза да търся другаде проблема, УНГ или при зъболекар. Естествено аз се усъмних и поисках да ми направят тест на кръвта. Казаха ми че е рано за актуален тест толкова скоро след антибиотично лечение и да съм изчакал до 3 месеца, и тогава да съм си направил тест. Това въобще не ме устройваше, аз усещах че нещо не е наред. И така ми отказаха всякакъв тест или проверка.
Аз естествено не оставих всичко така и веднага си купих билет за Виена, там отидох в най голямата болница AKH, в отделение за кожни и инфекциозни заболявания. Без да имам застраховка носих пари в брой. Без застраховка прегледа струва 150 Евро, съгласих се, платих и седнах да чакам реда си. Повикаха ме след 20 мин, влязох в кабинет където просто останах изумен, от чистотата организацията, външния вид на доктора и отношението. След като споделих какво ми се е случило и той ме прегледа, се усмихна и даже ме бъзикна, къде по морето съм мърсувал без презерватив, аз му казах че е само от орален секс.
И така той много любезно ме насочи към амбулаторията им. Там влязох в стаята, имаше 3 доктора, главен лекар, помощник лекар и един начинаещ практикант и 3 сестри, по същата схема. Значи 6 човека ме прегледаха. А да не казвам че кабинетът беше пълен с всичко което може да си представи човек, техника, материали и т. н.
И след като ме прегледаха, доктора каза че не може след това лечение да имам такива симптоми, и просто каза нещо на сестрата и излезе. След 5 мин сестрата дойде с една ампула Пеницилин. Успях само да видя че е нещо като .....MEGA 2,4 на края, Надупи ме и ми биха една единствена инжексия. И ми казаха да дойда след един месец на контролен преглед. Даже и пари не ми поискаха за Пеницилина.
Прибрах се в квартирата и след 3 дена трябваше да се прибирам.
Само на следващата сутрин, 24 часа след инжексията, лимпфните ми възли се бяха прибрали, и не ме болеше така силно гърлото. След 7 дена, ми изчезнаха всичките симптоми а до 10 ден, все едно нищо не ми е имало.
Така, защо разказвам това, всеки сам да си извлече изводите, от тук и там. Не си губете времето тук да ви тровят и тъпчат с некачествени препарати. Направете всичко възможно или там да ви лекуват или да си осигурите от там медикаменти, от Австрия или Германия. Това чудо се лекува с една инжексия и забравяш. Не мога да повярвам че чак толкова сме изостанали в тази държава, нещо елементарано да става такъв проблем. Успех на всички и дано съм помогнал с нещо.

bicana

Мнение от bicana » 30 авг 2015 11:38

А забравих нещо, в чужбина правят много точни кръвни тестове. В Барселона съм си правил тест, те даже мерят и броят и на анти телата в %, и така могат да разберат, има ли наличие на инфекция, или не в момента. И отделно няколко други които с точност доказват в момента какво е състоянието на пациента. И както казах се лекува много лесно и бързо, просто трябва да е правилно. Има много места където може човек да отиде анонимно, направи тест и получи лечение. Без пари, от здравни организации се финансират. Това обаче се оказва невъзможно в България.

georgi123654

Мнение от georgi123654 » 03 дек 2016 18:01

Антибиотика, които предписват за сифилис, продава ли се в България?

rootkit

Мнение от rootkit » 14 яну 2017 19:19

Пеницилин, доколкото знам няма. Използват други препарати.

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 12 мар 2017 16:28

Здравейте! Притеснявам се от излезли петънца на левия ми хълбок! Колко време след инфектиране могат да се появят, ако това е сифилис? Може ли да се появят седмица след инфектирането и колко най-рано мога да си направя тест за сифилис и какъв?
http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=139739009

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 12 мар 2017 16:49

Извинявам се за първия линк, поствам работещ! Ако някой има идея какво е това, което ми е излязло, нека пише, благодаря предварително!
http://dox.bg/files/dw?a=9751debc28

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 14 мар 2017 20:03

Здравейте отново! Ходих на кожно-венерически, взеха секрет от раничките и изследваха, казаха че няма нищо. Изписаха ми едно мехлемче и вече след второто мазане, почти изчезнаха.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”