ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

сифилис

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

drebosa4ko

Re: сифилис

Мнение от drebosa4ko » 26 мар 2014 09:34

намерих такава снимка
имам нещо подобно на това
http://bright.br.funpic.de/zunge.JPG
но е и навътре към гърлото :( .... може ли да се излекува това нещо или :( ...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2014 16:41

Това нормално си го има по езика.

dice

Мнение от dice » 22 апр 2014 16:23

Здравейте!
Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2).
Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам?
В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка
Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)?
Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?

bobo111

Мнение от bobo111 » 26 апр 2014 14:24

Здравейте!
Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2).
Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам?
В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка
Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)?
Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?
Здравейте, може ли да ми кажеш от къде си купил Молдамина?

fotuity

Мнение от fotuity » 13 окт 2014 16:15

Здравейте,
наскоро получих резултатите от васерман, контролен преглед след лечение с Ретарпен, когато ги видяха ми предписаха четиринадесет дневен курс с Тертеф.
Даже си купих антибиотика и спринцовките.
Но когато след това им занесох старото изследване (1-во) не ми отказаха антибиотика.
Но аз си останах все така объркан и притеснен.
Искам ясно и категорично решение.

1-во: Микротест (VDRL) ++++ пол.
VDRL - количествен 4+, 4+, 4+, 4+, 4+, 3+

2-ро: Микрореакция (4+) пол.
Количествен: до 1:32 РЕ

fotuity

Мнение от fotuity » 13 окт 2014 16:19

След като сравниха двете изследвания ми отказаха антибиотика и казаха да не си го бия.
Аз се притеснявам защото имам зачервявания по дланите.

kukuviza

Мнение от kukuviza » 07 ное 2014 16:53

Здравейте! Мой близък е с този проблем, вече две години лечението се провежда с Метаксон , / широкоспектърен антибиотик/ - някой ползвал ли е този антибиотик? Мисля , че ползата от него е твърде незначителна .........

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2014 22:25

Да не е Медаксон?

bicana

Мнение от bicana » 28 ное 2014 08:48

Здравейте аз съм на 37 г мъж, преди 2 месеца получих неболяща раничка на лигавицата на пениса ми. Естествено посетих кожновенерически кабинет, и ми направиха тест за Сифилис. Теста беше отрицателен, и докторът се съмняваше че е нещо малко , и ми предписа антиботичен крем да го мажа и ме изпрати в къщи. В последствие на няколко дена, започнах да получавам подуване в слабините, което мислих че е херния. Съответно отидох при хирург, който ми каза че това не е херния а възпален лимпфен възел. Изписа ми лек антибиотик.
Подобрение нямах и отново отидох до кабинет за кожновенерически болести 3-та Поликлиника в Бургас. Там ми направиха 4 тест, след три негативни и се оказа че имам Сифилис.
Първия ми въпрос е как може, други лаборатории да не успяват да установят че имам Сифилис?
Това показва че много от тези тестове и лаборатории са не точни в техните изследвания.
Веднага ми беше предписано лечение, оказа се че в Бг няма Пеницилин и трябваше да ходя до Турция да си купя Deposilin 2,4.
Започнах лечението от 6 инджексии, първата седмица 2 и после 4 седмици по една на седмица.
Веднага усетих подобрение и на 3 седмица се чувствах много добре и си помислих че ми е минало. Приключих лечението преди 2 седмици, докторът каза че първия тест било добре да се направи месец след лечението. Това ок.
Но сега от няколко дена започвам да усещам леки болки в лимпфните възли по врата и усещам че това пак се развива като чили.
Това възможно ли е? Две седмици след преключване на едномесечено лечение с Пеницилин да не съм се излекувал? Моля някой който може да ми даде някакъв отговор или съвет. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2014 15:24

Възможно е да е друга инфекция...

DjuDjanka

Мнение от DjuDjanka » 08 дек 2014 03:57

Здравейте. Направих си изследване за сифилис в лаборатория "Ноневи" в София на 35 ден от незащитен полов контакт (вагинален и орален). Беше отрицателен. Нужно ли е да си правя нов такъв тест и след колко дни? Какъв е прозоречния период при тази болест? Ще съм ви благодарна да ми отговорите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2014 14:12

Според мен не е нужно.

DjuDjanka

Мнение от DjuDjanka » 08 дек 2014 15:08

Д-р Цончев, благодаря Ви безкрайно ! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 дек 2014 19:07

Моля!

spirit77

Re: сифилис въпрос?

Мнение от spirit77 » 15 авг 2015 11:59

Здравейте
преди една седмица си направих Васерман и се оказа положителен, Резултатите за потвърждение преди 2 дена са следните : Микрорекация VDRL 3+, Количествен VDRL + пол. до. 1;32 РЕ и ТРНА 4+ . постоянният ми партньор си направи тест, които е отирцателен,както също и партньор , с който съм имал еднократен полов контакт преди 2 месеца от датата на изследването. Определиха ми диагноза сифилис и ми назначиха лечение с пеницилин за минимум 1 месец. Парадоксалното е , че нямам ама абсолютно никакви симптоми, а си направих изследването във връзка с уреждане на документи. Искам да попитам тези стойности сериозни ли са като показатели и дали след успешно лечение (и за какъв период ориентировъчно) ще бъда излекуван напълно в степен, да давам отрицателни резултати на всички тестове, васерман включително? Мерси предварително

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”