ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

сифилис

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

turboie

Re: сифилис

Мнение от turboie » 10 сеп 2009 20:54

iwa
Кое не е сифилис?
Че не разбрах!
И отделно към всички казвам ВСИЧКИ преболедували - Пишете ми на лично къде и кво ви правиха. Защото има доста да споделя и кажа по темата. Но тук има много професори и отделно много хора които ще чуят доста неща и ще се уплажат и изпаднат в голям стрес, които аз все още прееодолявам. Затовя избягват писането ТУК. И искам да е на лично.

niven4eto

Мнение от niven4eto » 23 сеп 2009 18:28

Здравейте ,
пиша с надеждата ,че някой няма да повтори нашата грешка .чуствам се като обречена ,ужасно ми е зле.нямам сили за нищо .незнам дали съм се оправила ,твърде рано е да ходя да се изследвам ,но имам чуството ,че тъпия антибиотик нищо не прави .случи се така ,че докато провеждах лечението за сифилис се разболях и от бронхит е как е възможно нали уж съм на антибиотик.....обаче в тоя живот няма невъзможни неща та ми изписаха и клацид ,който пих.незнам горкия ми организъм как изтрая ...чуствам се отровена .сега спрях с тези лечения -чакам да мине време ........
Вие така ли сте ,така ли се чуствате ?само на мен ли ми е зле -моя приятел си свирка и хич не му е и на акъла какво ми причини !

niven4eto

Мнение от niven4eto » 06 ное 2009 23:51

Имам въпрос
Заразни ли сме ако титъра ни не е паднал ,а сме минали курс на лечение ?

niven4eto

Мнение от niven4eto » 14 ное 2009 17:12

четох различна литература
едни казват че сме абсолютно заразни ,целувка ,всякакви социално битови контакти и т.н
а др.автори твърдят че още сле втора инджекция не сме заразни -е кое е вярно ? как може по такъв официален въпрос да има 2 различни мнения ? моля компетентни и запознати ако могат да ми отговорят

muksi

Мнение от muksi » 16 май 2010 08:59

kak moje da ne ti kaje 4e e imal ne6to tova ne e kakvoto i da e kakav priqtel ti e? :roll:

rumy_rumyna

Мнение от rumy_rumyna » 15 авг 2013 22:45

zdraveite,
az vchera razbrax che sam zarazena i dnes mi slojixa parvite dve injekcii pinicilin no ot tova koeto prochetox tuk izpadam v ujas a nai loshoto e che sam pravila izsledva izsledvaniq v bg prez mai mesec obadix se i mi kazaxa che vsichko e nared sega sam v germaniq i kogato se obadix da mi izpratqt rezultatite za da pokaja tuk che bolesta mi e ot skoro prosto mi kazaxa che sam bila bolna oshte v bg no tozi rezultat e izleznal malko po kasno i prosto sa zabravili da me uvedomqt. Taka sega se okazva che ne sam bolna ot 40 dena a ot poveche ot 4 meseca no nqmam absolutno nikakvi simptomi na bolesta no sas sigorno shte imam nujda ot psixiqtriq sled prochetenoto molq pomognete mi

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2013 13:48

Моля, пишете на кирилица!

santana999

Мнение от santana999 » 21 сеп 2013 10:48

Здравейте,бременна съм в 32 седмица.Преди 3дни пуснах по здравна каса нужните изследвания дадени ми от ЛЛ. Пкк,урина,хив,хепатит,васерман.
Резултатите излезнаха на същия ден следобяд без Васерман.По телефона от лабораторията ми казаха,че ще се забави ,защото е по здравна каса.На следващия ден петък отидох лично и ми казаха: А да..вашия вВасерман е пратен в друга лаборатория за потвърждение!!!
Аз толкова се ошашках,че не си спомням точно какво говорих с лаборантката,но попитах има ли проблем,а тя каза "не няма" просто ще отнеме време.
В 4-ия месец от пак пусках същите изследвания,и пак в тази лаборатория,но не по Здравна каса ,а си платих.И тогава и Васермана стана веднага.
Теста е бил TPHA (отрицателен),а сега четох ,че по Здравна каза се прави RPR.
Незнам точно какво да мисля..дали теста е положителен и е пратен някъде!!!за потвърждение,дали нямат реактиви за този RPR ,но зстрашно се притесних.
Ако е положителен няма ли да е късно за някакво лечение??Казаха ми чак в сряда 25.09 да отида.
Ако е положителен не трябваше ли да ме информират и след това да се продължи с потвърждаващ тест и изпращане на друго място??Незнам какво да мисля,а до сряда е много време.
Приемам всякакви съвети и мнения в този момент.
Дано някой доктор изкаже компетентно мнение дали може да е положителен Васермана и затова да е така и какво да правя...все пак бебето е най-важно и ако трябва да действам....

Forum admin

Мнение от Forum admin » 22 сеп 2013 11:23

Здравейте,

RPR теста може да даде фалшиво-положителенн резултат ако сте бременна( а Вие сте).
TPHA теста е по-сигурен и щом е отрицателен, значи според мен нямате сифилис.

Не съм лекар, изчакайте и компетентно мнение!
Поздрави и лека бременност :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

drebosa4ko

Мнение от drebosa4ko » 19 мар 2014 16:46

Здравейте!!!
Аз съм на 22години и преди 2 месеца си правих изследвания за сифилис и се оказаха отрицателни... но от 10дни някъде забелязвам че по ръцете,по краката и днес забелязах че и на врата ми излизат червени петънца и след няколко часа изчезват :( но не ме сърбят :( ще прикача файл от онзи ден вечерта на ръката как ми беше излезнало и на сутринта нямах нищо :( ...възможно ли е да е сифилис според вас :(?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 мар 2014 11:28

Спокойно, не е сифилис.

drebosa4ko

Мнение от drebosa4ko » 21 мар 2014 22:00

Още по-гадното е че си загледах езика...(защото видях в интернет че може и на езика да има :( ) и погледнах на огледалото и назад към гърлото имам на езика нещо като как да кажа... на вид е като плюкавци,но не е плюкавец :(...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2014 21:49

Какво е плюкавец?

drebosa4ko

Мнение от drebosa4ko » 24 мар 2014 12:31

Как да го обясня сега... примерно както ни излизат херпесите по устните... на вид е нещо такова..но не е херпес.... не мога да го снимам иначе ще добавя снимка...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 мар 2014 19:52

Вероятно е някакъв налеп, но няма нищо общо със сифилиса.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”