ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

сифилис

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

ulia

Re: сифилис

Мнение от ulia » 03 авг 2009 14:00

Защо стоиш и изпадаш в паника ,тест за сифилис правят във всяка лаборатория и излиза в рамките на деня.Не мисля че така започва болеста ,но да стоиш полза няма от самосебе си не ще изчезне ,само си увеличаваш страховете с това незнание.Ходи да те боцнат и пиши за рзултата,стискам палци да е фалшива тревога.

turboie

Мнение от turboie » 04 авг 2009 22:23

Наистина отиди да те боцнат за кръв. И това зачервяване не е туко така. Аз навремето си мислех че от бръснача ми се е получила раничка. Кръвният тест е най доброто решение на въпроса. Дори и да има нещо е лечимо. Не е ХИВ. Наскоро се бх яко стресирал от това. И полудях и се съсипах психически и здравословно. Успокой се малко. Вярно не е туко така болест но е лечима. Казвам го защото съм бил болен и наскоро ми казаха че имам наново, луднах пак ми пернаха ду..... с инж.
Но се оказа че не е така. А и пак казвам и така да е лечимо е! Което е най важно. Ако искаш пиши ми на Л.С. да те препратя къде да отидеш.

niven4eto

Мнение от niven4eto » 07 авг 2009 16:12

Искате пиша ви.Мерси за палците ,но няма спасение имам.Не съм правила тест ,
но той ми каза че е верно има го .А това значи че и аз имам .Няма начин да съм се отървала нали ?

ulia

Мнение от ulia » 07 авг 2009 17:07

Нивенчето,защо не се иследва,може и да нямаш.И сега на къде.Пиши ми на лични

niven4eto

Мнение от niven4eto » 11 авг 2009 12:46

Плашите ме ,като чета вашите теми за неуспешно лечение И най -вече ме плаши белега за цял живот който ще ни остане ако все пак се отървем от болестта
и да ви кажа преди като незнаех като че ли ми беше по добре защото нищо не усещах -сега имам чуство че умирам
в сряда съм на лекар ще пиша

niven4eto

Мнение от niven4eto » 17 авг 2009 19:56

голям ужас имам алергия към ретапрен и ми назначиха еритромицин ,дали ще помогне

Шашната

Мнение от Шашната » 21 авг 2009 14:28

Ами ще помогне,щом са ви го изписали.
Побърках се на тази тема.Открих го съвсем сличайно преди 12 години.Изкарах курс на лечение,тогава още се влизаше в болница и всички те гледаха като прокажен или най-малкото от бранша.Всичко беше наред.2005-та год. забременях,изкарах отново 10 дневен курс профилактично в болницата отново на пенецилин.И сега 4 години по-късно съм с нови опасения.Не за нова зараза тъй като от 8 год. не съм поглеждала друг мъж,а на моят резултатите са му отрицателни,както и на детето слава богу.Единия доктор казва всичко ви е наред просто съм изграждала прекалено много антитела и всички тестове излизат положителни.Другия доктор реши да се презастрахова и ми изписа ретапрен 4 дози.И аз ща не ща страх лозе пази ходя да ми ги бият.Дали някога ще се успокоя един господ знае.

niven4eto

Мнение от niven4eto » 21 авг 2009 15:21

незнам дали се успокоите ,пожелавам ви го .
но не разбрах от какво се опасявате -че болеста наново се е върнала ли ?
И ми става чудно ей го и други хора от форума пишат че ги е повторило ,а вие казвате че просто изграждате антитела ама това е невъзможно ,значи найстина ще го носим като белег за цял живот ,но разбери специфичните тестове ще отчетат че нямаме инфекция

Шашната

Мнение от Шашната » 21 авг 2009 15:34

Да,опасявам се че нещо някъде е останало латентно.Обясних че няма от къде да се заразя отново,тъй като на мъжа ми теста е отрицателен.
Точно VDRA ми е положителен,а доколкото знам той е за нова инфекция.
Също така не мога да си обясня как след буквално две лечения(едно при установяване на болеста и едно профилактично заради бременност) е останала някоя някъде жива.Според докторите е невъзможно да оцелее на толкова пенецилин.

niven4eto

Мнение от niven4eto » 21 авг 2009 18:25

майко мила ,щом този показател ти е плюс това показва ,че в момента имаш -или поне така ми е обяснено ,незнам питай има много по запознати от мен в тоя форум ,но не съм чула да ти кажат здрав си нищо ти няма ако този показател е положителен .
ти как се чустваш ?значи аз ти казвам преди като незнаех за тая болест нищо не усещах сега ми прималява изобщо много ми е зле просто с нетърпение чакам да свърша този курс на лечение
а оттам нататък като виждам колко хора пропищяха ,че плюсовете в резултатите им не падат ,направо незнам и айде те понасят пеницилин ми моя шибан организъм като не го понася ....

Шашната

Мнение от Шашната » 22 авг 2009 07:45

Ох,какво да питам.Следят ме уж двама доктори.Единия е завеждаш отделение на кожното.Както и да е аз пак съм на ретапрен.Ще видим какво ще покаже след това.Проблема е че наистина няма от къде да го хвана отново.Яд ме е на мен,че досега не съм си поглеждала изследванията,като ми кажат всичко е наред.Но пък слава богу детето ми е здраво.
А аз си мислех,че всичко е зад гърба ми.А най-странното е че единия доктор ми казва,че всичко е наред,а той ме следи от началото.
Както и да е занапред ще си искам изследванията.
На теб ти е зле от страх,не е от болестта.Аз ти казвам,че при мен е от 12 години и нямам симптоми.
А плюсовете в резултатите ще падат и отново ще се покачват,зависи в какъв момент те хванат и ти вземат кръв,това не е гаранция.

cool4o

Мнение от cool4o » 30 авг 2009 18:29

Zdraveite.Dosta me obezpokoiha poslednite komentari i naistina ne znam kakvo da mislia.predi 13 godini pritelia mi(ve4e biv6) me zarazi susu sifilis.az razbrah po4ti vednaga 4e sum zarazena.napravihme izsledvania i da rezultata be6e +.provedohme le4enie s penicilin.sled 1-ia kurs rezultata iavno ne be6e zadovolitelen i ni napraviha o6te edin kurs na le4enie.sled tova do 3 godini sled prikliu4vaneto na le4enieto hodih da davam kruv i vinagi rezultatite biaha otricatelni.prez 2002 pravih izsledvania i biaha otricatelni.prez 2007 otnovo.2008 zaminah izvun BG i iziskvaniata na stranata v koito jiveia e da se napraviat vs takiva izsledvania HIV,WAS,Hepatitis i tn za da polu4i6 pravo na prebivavane.vs rezultati biaha otricatelni.sega sus supruga mi iskame da imame bebe no az ujasno se strahuvam 4e vapreki vs otricatelni rezultati prez tezi godini na bebeto moje da se prenese tozi sifilis.moje bi vi zvu4i glupavo no molq vi daite mi savet.kakvo da pravia?ako zabremeneia koga triabva da kaja na lekaria si za prekaranata bolest?ili triabva predi tova da spodelia?ima li drugi jeni koito sa rajdali sled prekaranata infekcia?kakvo e polojenieto na decata?moga li niakade da nameria takava informacia?tova 4e az sum bila bolna 6te ostane li v kruvta na deteto? tozi su6tia biv6 koito me zarazi sega ima dete i e 6tastliv,a az umiram ot strah i ne znam kakvo da napravia i kak da podhodia...blagodaria vi predvaritelno

Шашната

Мнение от Шашната » 08 сеп 2009 17:58

Ами какво да ти кажа и да те успокоя съмнението в теб винаги ще си остане.Аз имам еднно дете след изкарана инфекция,умирах от страх че нещо няма да е наред.Аз за да знам че всичко съм направила изкарах в 5-тия месец 10 дни в болницата превантивно на пенецилин.Надупчиха ми дупето,но ако детето се беше родило болно нямаше да си го простя.
Детето ми е напълно здраво,поне с това мога да те успокоя.Задължително сподели с доктора,който ще ти води консултациите за прекараната болест.Ако не дай си боже има нещо да може да се вземат мерки на време.И ще те посъветвам да изкараш това профилактично лечение.Не е задължително да влизаш в болница винаги можеш да платиш на сестра да ти бие инжекциите в къщи.
И не не остават следи в кръвта на детето.След 20-тия ден доколкото разбрах кръвта му се пречиства.

cool4o

Мнение от cool4o » 10 сеп 2009 08:57

Blagodaria ti!Naistina mnogo blagodaria za tozi otgovor.Da shte spodelia s doktora kogato stane i 6tom triabva i kursa 6te napravia.Naistina tova mnogo me pomogna koeto mi otgovori.Blagodaria ti:):):):):):):)

iwa

Мнение от iwa » 10 сеп 2009 11:53

Не, това не е сифилис.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”