ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

сифилис

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

bicana

Re: сифилис

Мнение от bicana » 30 авг 2015 10:59

Винаги ще даваш положителни тестове PPR, ако си бил болен веднъж. Препоръчително е да си правиш до една година редовно изследване и чак тогава след серия от отрицателен TPH, можеш да се смяташ за излекуван. Внимавай с медикаментите има много уж Пеницилинови препарати ама не вършат работа, гледай да си намериш някъде от западна Европа.

bicana

Мнение от bicana » 30 авг 2015 11:31

Искам да споделя нещо, може да е полезно за някой. Преди година ми поставиха диагноза Сифилс, много трудно се оказа да се докаже в кръвта, въпреки няколко теста. Следователно ми беше предписан едномесечен курс с Deposilin 6 инжексии за един месец. Веднага след слагането на първите две почувствах облекчение и така до края на курса. Докторката ми беше убедена че всичко е наред, и аз също си помислих че всичко е на ред. Докато на 2 седмица получих много страни болки в гърлото, в гръкляна и врата. Подуха ми се лимпфните възли по врата от ушите надолу. Отново отидох при нея и след преглед тя също установи надутите ми възли по врата но каза че това не може да е от Сифилис, няма как след такъв курс да не съм се излекувал. И каза да търся другаде проблема, УНГ или при зъболекар. Естествено аз се усъмних и поисках да ми направят тест на кръвта. Казаха ми че е рано за актуален тест толкова скоро след антибиотично лечение и да съм изчакал до 3 месеца, и тогава да съм си направил тест. Това въобще не ме устройваше, аз усещах че нещо не е наред. И така ми отказаха всякакъв тест или проверка.
Аз естествено не оставих всичко така и веднага си купих билет за Виена, там отидох в най голямата болница AKH, в отделение за кожни и инфекциозни заболявания. Без да имам застраховка носих пари в брой. Без застраховка прегледа струва 150 Евро, съгласих се, платих и седнах да чакам реда си. Повикаха ме след 20 мин, влязох в кабинет където просто останах изумен, от чистотата организацията, външния вид на доктора и отношението. След като споделих какво ми се е случило и той ме прегледа, се усмихна и даже ме бъзикна, къде по морето съм мърсувал без презерватив, аз му казах че е само от орален секс.
И така той много любезно ме насочи към амбулаторията им. Там влязох в стаята, имаше 3 доктора, главен лекар, помощник лекар и един начинаещ практикант и 3 сестри, по същата схема. Значи 6 човека ме прегледаха. А да не казвам че кабинетът беше пълен с всичко което може да си представи човек, техника, материали и т. н.
И след като ме прегледаха, доктора каза че не може след това лечение да имам такива симптоми, и просто каза нещо на сестрата и излезе. След 5 мин сестрата дойде с една ампула Пеницилин. Успях само да видя че е нещо като .....MEGA 2,4 на края, Надупи ме и ми биха една единствена инжексия. И ми казаха да дойда след един месец на контролен преглед. Даже и пари не ми поискаха за Пеницилина.
Прибрах се в квартирата и след 3 дена трябваше да се прибирам.
Само на следващата сутрин, 24 часа след инжексията, лимпфните ми възли се бяха прибрали, и не ме болеше така силно гърлото. След 7 дена, ми изчезнаха всичките симптоми а до 10 ден, все едно нищо не ми е имало.
Така, защо разказвам това, всеки сам да си извлече изводите, от тук и там. Не си губете времето тук да ви тровят и тъпчат с некачествени препарати. Направете всичко възможно или там да ви лекуват или да си осигурите от там медикаменти, от Австрия или Германия. Това чудо се лекува с една инжексия и забравяш. Не мога да повярвам че чак толкова сме изостанали в тази държава, нещо елементарано да става такъв проблем. Успех на всички и дано съм помогнал с нещо.

bicana

Мнение от bicana » 30 авг 2015 11:38

А забравих нещо, в чужбина правят много точни кръвни тестове. В Барселона съм си правил тест, те даже мерят и броят и на анти телата в %, и така могат да разберат, има ли наличие на инфекция, или не в момента. И отделно няколко други които с точност доказват в момента какво е състоянието на пациента. И както казах се лекува много лесно и бързо, просто трябва да е правилно. Има много места където може човек да отиде анонимно, направи тест и получи лечение. Без пари, от здравни организации се финансират. Това обаче се оказва невъзможно в България.

georgi123654

Мнение от georgi123654 » 03 дек 2016 18:01

Антибиотика, които предписват за сифилис, продава ли се в България?

rootkit

Мнение от rootkit » 14 яну 2017 19:19

Пеницилин, доколкото знам няма. Използват други препарати.

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 12 мар 2017 16:28

Здравейте! Притеснявам се от излезли петънца на левия ми хълбок! Колко време след инфектиране могат да се появят, ако това е сифилис? Може ли да се появят седмица след инфектирането и колко най-рано мога да си направя тест за сифилис и какъв?
http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=139739009

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 12 мар 2017 16:49

Извинявам се за първия линк, поствам работещ! Ако някой има идея какво е това, което ми е излязло, нека пише, благодаря предварително!
http://dox.bg/files/dw?a=9751debc28

Тодор87

Мнение от Тодор87 » 14 мар 2017 20:03

Здравейте отново! Ходих на кожно-венерически, взеха секрет от раничките и изследваха, казаха че няма нищо. Изписаха ми едно мехлемче и вече след второто мазане, почти изчезнаха.

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”