Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за определен модел оплешивяване
Проучване се опитва да разбере човешкия микробиом
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
Съдържа важни хранителни вещества
реклама

херпес зостер

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

херпес зостер

Мнениеот ico_v » 26 Яну 2009 17:37

На приятелката ми поставиха диагноза херпес зостер. Искам да знам заразно ли е? Смисъл като ползваме едно легло, едни прибори, целуваме се, правим секс. Благодаря предварително
ico_v

Re: херпес зостер

Мнениеот д-р Цончев » 27 Яну 2009 23:31

Моля, запознайте се със следния материал:
http://www.puls.bg/illnes/issue_260/part_1.html
д-р Цончев

Мнениеот Donald_Duck » 06 Фев 2009 21:08

Д-р Цончев,
То и аз се запознах с материала побликуван на сайта ви, обаче нещо не ми е достатъчно да ви кажа. Малко като измъкване ми идва. Помолих за помощ по същия този въпрос във форума "Сексуални проблеми - мъже", ама никой не взе отношение... Както и да е... Да не ви прозвуча като някакъв нервен, недоволен младеж-кръвопиец, дето все иска да му се обръща внимание и обича да се заяжда... Не съм такъв. Просто ми (ни) трябва отговор на въпроса как стоят нещата с тази болест, отговор даден под формата на пряка реч или нещо подобно, а не отговор под формата на доклад, или научен труд. Отговор от сорта - не се притеснявай, Ицо, нека приятелката ти пие предписаните и от доктора лекарства, през това време се въздържайте от секс, после като отшуми активния период на заболяването - секс само с презерватив. И не се притеснявай Ицо, приятелката ти е много малко вероятно да те зарази по битов път. Единствено опасно е при полов контакт. А не - Моля запознайте се с еди-какво си... (не върши работа, той вече се е запознал и му е трябвало смелост за да стигне чак до форума, но го е направил, и отговор от сорта "Моля.........." определено не му върши работа.

Аз Ицо съм с диагноза Херпес Зостер, пих лекарства - ацикловир, които са за тази работа. Между другото що не си вмъкна въпроса във форума за венерическите заболявания? Мисля, че там му е мястото на твоя въпрос... Та така... Мен Ицо ме зарази една малка на години (да не казвам колко годишна, да не тръгне някой да ме съди и да използва този текст за доказателство :roll: ) "ДЕВСТВЕНИЦА". Защо слагам "ДЕВСТВЕНИЦА" в кавички? Защото Ицо Херпес Зостер се предава само по полов път, може и чрез общи хавлий или дрехи, на болен човек, но да ти кажа аз много не вярвам в тези дребни варианти, моя кожен лекар също не им вярва много... В моя случай човече, аз се заразих с як, редовен и много Опасен (не безопасен) секс... Затова братле кондом му е майката... Работата е там, че и кондома не решава въпроса напълно при този вирус. Важното е, докато болестта не се вкара в латентна фаза(т.е. докато не се приспи) да не правите секс (само това, другите глупости дето ги пише насам - натам из Големия Брат - Гуугъл, не им обръщай внимание) и когато приятелката ти усети болката и сърбежите от които се оплаква по принцип (ако наистина е болна от венерически херпес, а не от друго) НИКАКЪВ СЕКС... Щото братле и ти ще отидеш на кино... Сега не се стряскай де... Днес ходих при Доктора и се хванах за главата, какви страшни парчета чакат пред венерическия кабинет. Касичките им са пълни с всякакви изненади! :lol: Та и между другото много е вероятно и ти да си се заразил, ако не си редовен с презервативите. И най-лошото е, че на този етап няма как да разбереш дали си или не си, защото не се знае кога ще ти се появат раните. В статиите пише, че инкубационният периоб е двайсетина дена, ама на мене ми се появиха, чак след половин година... Дори вече бях скъсал с онова "девственото" поради съвсем други причини... Знам, че някъде из София правят кръвни изследвания за Херпес Зостер. Ако си от провинцията като мен, си обречен. Изследванията за тази болест не се правят навсякъде. Малко прекалих май с плашещите слова, не се стряскай, няма нищо страшно по отношение на тази болест. Няма да ти засегне спермата (т.е. няма опасност да останеш импотентен), не можеш да я предадеш на поколенията си (т.е. не е генетично преносима или както там е правилно да се каже)... Единственото кофти при тебе е, че ако я пипнеш ще почнат да ти се появяват едни малки ранички по тестисите или някъде около пениса (не знам къде точно, при мен са на тестисите), и когато ги имаш тези рани има опасност да заразиш сексуалните си партньорки заради течноста, която се намира в раните... То това го пише и там дето те праща Д-р Цончев... Стана много дълго... Ако се мернеш пак във форума и изпратиш коментар, може и още информация да ти дам, която съм получил от моя лекар, стига да знам отговора на въпроса ти.

И един съвет от мен за сега...
Не се стряскай от това дето съм написал до тук. Няма нищо страшно. Те тия работи си ходят по хората. Нали ти казвам - какви мацки срещнах при венеролога (тая дума е много трудна за членуване), направо ще ти падне шапката. Това си е черен хумор :lol: но както и да е... Ако имаш търпение към момичето и си струва, не се шашкай, няма страшно, ако не... Но се постави на нейно място или на мое място, да не тръгнеш сега да я зарязваш или нещо подобно (да и се сърдиш примерно). Карай я по-спокойно... Представи си, че утре придобиеш някоя гадост ти (да не е от това момиче, може от друго), и ти ще искаш да те разберат, в тази ситуация, да ти влезнат в положението, да не те зарежат щото си ЧУМАВ и така.... В общи линий не се шашкай, ако ползвате общо легло, общи прибори и т. н. т. няма опасност да се заразиш. Избягвай да и използваш хавлийте, дето се е къпала и се е бърсала с тях, дрехите... Няма страшно да си бършеш ръцете примерно с една обща кърпа на мивката и няма страшно да ти готви, да ядеж с нея и така на такък. Няма нищо страшно. Даже може да правите едно нещо дето прилича на секс, ама не знам как се казва точно (абе, да се жнявите, да се търкате и така...) Важното е гащите да си стоят на мястото, другото може да го хвърлите...

Аз мисля да спра до тук, че вече прекалих...
Donald_Duck

Мнениеот Мери » 07 Фев 2009 12:28

Доналд,ще си позволя да те поправя.Ама мноооого да те поправя.Щото забравяш дребния факт че ако момчето е преболедувало като малък Варицела /вид дребна шарка /,хич нищо не може да му стане дори и да правят секс с приятелката си без презерватив.Може би бъркаш Херпес зостер със Херпес симплекс /венерическия херпес /.При Симплекс всичко казано от теб е вярно,но не и при Зостер.Само за последната част съм ИСТИНСКИ съгласна с теб и ти правя евалла.

Ице,ако си преболедувал Варицелата като бебе хич и не се стряскай от приятелката си,не е опасна за теб.Нека девойчето да си пие предписаните хапчета ,а раните да си маже внимателно с Йодасепт /олеква ,наистина/
ОБАЧЕ!!!!!!
Не е зле да идете да си направите по един тест за ХИВ,понеже в 1/3 от случаите на Зостер, тъкмо ХИВ и отслабената от него имунна система са причината да се появи това гадинче.
Мери

Мнениеот Donald_Duck » 09 Фев 2009 12:59

Сбъркал съм да...
Зостер със Симплекс...
Много съм збъркал....
И се чувствам много тъпооо...
Май е по-добре да си стоя във форума "Полова система - Мъже"...
То за една запетая, човек може да убият, та какво остава за една дума...

"Да се убие не, да се остави!"
"Да се убие, не да се остави!"

Това го знам от учителя си по Математика!
Велик говек!

Извинявам се!
Donald_Duck

Мнениеот marisha » 18 Ное 2009 18:21

Д-р Цончев преди време съм прекарала херпес зостер, поне така мисля имах болки в лицето и петна по кожата засегна ми се и окото, когато ми болеше никой не ми е помогнал, имах болка и в едното око. След като всичко премина едното ми око се е разширило. В момента имам чувство че нещо ми пречи в окото и това продължава с месеци. Какво трябва да направя за да се установи, че съм прекарала това заболяване и ако не е късно да се започне терапия. какво ще ми посъветвате. Много се надявам да ми отговорите. Благодаря Ви предварително.
marisha

Мнениеот n__n » 20 Ное 2009 20:42

marisha,
не съм доктор, но бих ви споделила някоя идея.
Като се интересувате за изследване за херпес зостер, може да ви спомена че
серологични изследвания за 'херпес зостер IgM + IgG' (имуноглобулини за стара и прясна инфекции, според които резултати лекар може да интерпретира резултата, дали има нужда от лечение или лечението да се насочи към изчистване на повишени имунни комплекси), та тези тестове ги има в почти всяка голяма лаборатория - например www.cibalab.com 'херпес зостер IgM + IgG' = 41.7лв или вирусологията на нцзпб,
после с резултата ако имате желание може да се обърнете към имунолог за консултация и той да ви разгледа оплакванията и да интерпретира резултатите и да посочи дали има нужда от снемане на "имунологичен статус" във връзка с изясняване дали оплакванията може да се отнесат към херпес зостер и съпровождащият имунен отговор,
например имунологична лаборатория за София - имунология НЦЗПБ
http://www.ncipd.org/index.php?category=7&section=11
тел. (02)943 56 36.
адрес лаборатория имунология: НЦЗПБ - основна сграда: София 1504 , бул. “Янко Сакъзов” 26 , етаж 2, стая ?
http://www.ncipd.org/?category=2&section=4
и вирусологичната лаборатория на НЦЗПБ адрес:
НЦЗПБ - сграда "Вирусология": София 1233 , бул. "Ген. Столетов" 44 А, тел. номератор (02)931 23 22 (24)
n__n

Мнениеот marisha » 21 Ное 2009 13:09

n_n благодаря ти много за отговора, само че имам един въпрос преди да си направя изследвания задължително за стара и прясна инфекция да ги направя, все пак става въпрос за съмняване за херпес зостер който прекарах преди 6 месеца и на което не обърнах внимание. Благодаря ти предварително.
marisha

Мнениеот marisha » 25 Ное 2009 17:55

Много моля някой да ми разчете резултатите, струва ми се, че теста е положителен. При кой д-р да отида. Благодаря предварително

Диагн. на инфекциозни б-ти

Забележка : Няма

Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници

Варицела зостер IgG (Varicela zoster) 433.7
IU/ml < 135 отр.; 135 - 165 граничен; > 165 пол.

Манипулации

Забележка : Няма

Име на теста (изследването)
Резултат

Единици
Референтни граници

Вземане на кръв, епруветки и конс. манипулация$

Екарисаж, обработка $

Административно обслужване $
marisha

Мнениеот marisha » 26 Ное 2009 12:53

n_n искам да ти изкажа голямата ми благодарност към теб за информацията която ми даде. Оказа се че съм прекарала херпес зостер и ми се засегна лицевия нерв от там бяха тези болки и увреждане на окото. Имах и парения в тялото. Направих си изследване за херпес зостер и даде положителен резултат. Утре ще ходя при имунолог за други изследвания. Радвам се, че най после се установи заболяването и се надявам, че след лечението всички тези усложнения ще отшумят.
marisha

Мнениеот n__n » 26 Ное 2009 17:14

Значи вирусолог какво каза?
Имате повишен имуноглобулин за стара инфекция, а IgM колко излезна?
Всеки човек различно количество имунни клетки произвежда като отговор на инфекциите и различно бавно ги разгражда, така че количеството имунни клетки от стар клас не е непременно мярка за лекуване.
Имунологията на НЦЗПБ незнам колко биха обърнали внимание, може да се говори първо по телефона.
Принципно, ако решат да ви правят изследване за имунологичен статус + активатори на възпалението за 'VZV'( а всъщност незнам дали си имат за варицела определен маркер така както имат маркери за другите херпесни вируси - EBV мононуклеоза и CMV цитомегало - CD69, затова споменах че може да се разберете по телефона), то вземат кръв от понеделник до сряда, защото изследването трае няколко дни, така че утре единствено може да разговаряте/ консултация и да си помислят по вашия въпрос, но за терапия не са находчиви в НЦЗПБ.

Не мога да се сетя къде да ви препоръчам да отидете за изследване на въпросният очен нерв и как да му се въздейства на него и дали предполагаеми имунни инфилтрати около него биха били обект на терапия с нещо дали може да се разградят, така както разграждат щитовидни антитела при хашимото с хранителни добавки като селен, просто незнам кой как би взел въпроса.
Така че за имунологията в НЦЗПБ не залагайте толкова голями надежди както първоначално ви насочих.
Разбира се, те там си карат на предимно изследователска философия, не са толкова обвързани с пациентите и нищо конкретно не искат да казват.
При всички случаи ако предприемат да ви мерят имунни показатели то не е на вятъра дори да не последва конкретна терапия.
херпесните гадини вируси за някои хора са имунна катастрофа, но след време всичко се нагажда и вече биха намаляли в бъдеще проблемите.

А офталмолог/ невролог нещо мъдрували ли са по оплакванията ви.
успех ;)
n__n

Мнениеот marisha » 26 Ное 2009 20:40

n__n не се получи да ти пиша на личния. Правих си изследвание само за стара инфекция , незнам защо не си направих и двете. Утре ще ги помоля ако има нужда да ми направят и другото изледване. днес бях на консултация при имунолог и тя ми каза да дойда утре сутринта за кръвни изследвания. Нищо не са ми казвали какви ще бъдат но да са на гладно, странното че ми предложиха изследване за ХИВ което ме шокира. От 20 г. съм със съпруга ми и не съм имала извънбрачни контакти. Тя конкретно нищо не ми каза, прегледа ме, каза, че е засегнато нервче. Утре ще ми чака в поликлиниката някъде до пирогов. Единствено тя ми забеляза изкривяването на устата досега никой д-р не ми обърна на това внимание, а минах 4 прегледа при невролози, включително и платено. Ще ти пиша как е минало и какво ще ми кажат. Благодаря ти за информацията която ми даде поне ще съм малко в час, иначе нищо не разбирам, а и докторите досега така и не обръщаха внимание на моите оплаквания и съмнения за заболяването цели 8 месеца. Лошото е че и окото е засегнато но до колко е сериозно незнам. Сега с кръвно изследване предполагам трябва да мина и през офтамолог, за да ми назначи лечението ако е нужно такова.
marisha

Мнениеот n__n » 27 Ное 2009 17:55

без изследване и на 'зостер ИгМ' не е сериозно, затова ги писах 'зостер ИгМ + ИгГ'.
хив теста е рутинна стъпка, все пак никой не е застрахован при някое зъболечение и т.н.. не го мислете хив резултата, просто го направете теста, за съжаление е поредната цифра към сметката за плащане 13.7лв. И аз съм сигурна в себе си но също си го тествах когато тръгнах по имунологични изследвания.

предполагам че за оценка на имунни неща за начало ще предложат да си пуснете още 'CRP це реактивен протеин' и 'ПРОТЕИНОГРАМА(електрофореза серумни белтъци)'.
важното е че вече сте попаднали на някой който да ви обърне внимание, сега стискаме палци всичко да се разбере какво е положението и миг по скоро да се оправи ;)
n__n

Мнениеот marisha » 03 Дек 2009 10:24

n__n резултатите от кръвната картина са добри с изключение на 3 неща но те са много малко завишени. зостер ИгМ' излезе отрицателен 0.59 до 1 е отр. назначиха ми лечение с исопринозин и милгама N. Откакто пия тези лекарства парения спряха постепенно, единствено засегнат някакъв фациалис, предполагам, че това е някакъв лицев нерв. но надявам се с физиотерапия която инфекциониста ми препоръча и това ще се оправи. Независимо, че вече съм по добре все пак съм ядосана, как не можаха толкова лекари да не познаят. на всичко отгоре личният ми д-р след като чу за физиотерапия направо не ми прие в кабинета си, аз да не съм виновна, ще го сменя и без това на всички мои оплаквания ми повтаряше непрекъснато, че нищо ви няма а и да има нещо организма сам ще се пребори. След като и окото ми заболя пак нищо ми нямало, а кръвната картина показваше някаква инфекция но и на това все повтаряше, че нищо ми няма.
marisha

Мнениеот sany » 17 Сеп 2010 12:55

Херпес зостер е остро инфекциозно заболяване, което се характеризира с болезнен и характерно разположен кожен обрив. Болестта представлява реактивация на инфекция с варицела-зостер вируса, същият който причинява и инфекциозното заболяване варицела в детска възраст. Това реактивиране на вируса се наблюдава в 1 от всеки 5 души, преболедували от варицела.
* Резултатите от тестове за изследване инфекциозни заболявания от този род, в лаборатория Рамус, стават в рамките на деня. :idea:
sany

Назад към Инфекциозни болести и паразити. Хепатит