ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
След като сме преустанови ли сме кърменето
Вероятно именно тези грешки отключват кожните ви проблеми
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Как да облекчим дискомфорта на болния от варицела?

HIV

Зашука, шарки, Хепатит, инфекциозна мононуклеоза

Модератори: админ, консултанти

Galatriel

Re: HIV

Мнение от Galatriel » 10 ное 2017 13:21

markuch111 написа:
10 ное 2017 12:21
Ай да ми покажеш къде съм бил казал че даден вирус "живее"или "умира"?Поне един такъв пост мой ми покажи.Щото аз го виждам дори и в твоя пост който цитирам,но аз такива глаголи за вирус не използвам.Все пак съм достатъчно наясно че вирусите не са точно нито жива материя,нито нежива материя.Те проявяват свойствата на жива метерия само в (и при взъимодествието с) клетката-хост.А това което опитваш да обясниш с български думички си има термин за него-"вируса запазва вирулентност до тогава и тогава".
Tова беше генерален коментра. Никъде не твърдя, че Вие сте го казал. Както и не е правилно тестовете да се казват ''тест СПИН'', тества се за ХИВ, но както и да е. Идеята ми беше, че хората са доста незапознати с терминологията, просто коментирах, нямах за цел да Ви нападам. Нали за това е този форум, да се дава точна информация и да се помага.
markuch111 написа:
Ако случайно не си забелязал то основната част от питащите тук са върли хипохондрици които ги интересува дали в дадена ситуация има дори и МАЛКА ТЕОРЕТИЧНА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЗАРАЗЯВАНЕ при дадения казус.Затова и много често когато консултирам някого казвам "в тази и тази ситуация НАПРАКТИКА възможността е почти нулева.

Да, забелязала съм, и не само ами и аз самата съм такава. Така че знам през какво минават тези хора и затова е много важно коментарите да бъдат внимателни и фактологични. Но за един хипохондрик, думичката ''почти'' отваря една огромна врата на съмнение. Затова наистина единственият правилен съвет е всеки, който смята, че е имал риск, да се тества в правилното време.
markuch111 написа:
Защото именно НАПРАКТИКА,ако пациента не е силно имунно-компрометиран-то 30-40дни след рисковата ситуация са достатъчни.

Да, така е, но много хора лъжат за естеството на контакта или не са наясно с факторите, които могат да удължат прозоръчния период. Затова според мен е правилно, просто за абсолютна сигурност, да се тества на 3ти месец, просто като потвърждение. Аз самата тествах след 8 месеца при ниско рисков контакт и все пак имам съмнения, че тестовете ми може да са ''лъжливо отрицателни''. Ужасно е човек да живее с такива страхове и не го пожелавам на никого.
Поздрави и здраве ви желая.

markuch111

Мнение от markuch111 » 13 ное 2017 21:39

Galatriel написа:
10 ное 2017 13:21
Затова според мен е правилно, просто за абсолютна сигурност, да се тества на 3ти месец, просто като потвърждение.
Абсолютно сигурност в живота няма за нищо...
30-40дни са абсолютно достатъчни.Все пак говорим за хора които не са имунно-компрометирани.Тук питат здрави хора,а не хора на имуносупресори.Питат хора след еднократен съмнителен акт,по принцип след еднократен акт-дори рецептивен анален със наистина позитивен партньор-вероятността е сравнително ниска.Всичко това е достатъчно за да приемем напрактика че "30-40дни" е правилния срок.

voltarena

Мнение от voltarena » 17 ное 2017 16:32

Здравейте ! 56 дни след рисков полов акт направих тест в частна лаборатория. Достоверен ли е отрицателния резултат ?

Отговори

Върни се в “Инфекциозни болести и паразити. Хепатит”