Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
Това съобщи служебният министър д-р Мирослав Ненков
реклама

Коли Бактерии?!

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Коли Бактерии?!

Мнениеот златка » 13 Ное 2006 14:46

Здравейте!
Бихте ли ми казали какво е Коли Бактерии и от какво се причиняват те?

Благодаря предварително
:)
няма невъзможни неща
златка

Мнениеот д-р Цончев » 13 Ное 2006 15:46

Цитирам:

Колиентерити

Esherichia coli (Ешерихия коли) е нормален обитател на чревния тракт, но някои щамове причиняват заболявания напр. колиентерити, ентероколити засягане на тънко и дебело черво, възпаление на бъбреците, белите дробове и др.
Колиентеритите се развиват най-често при кърмачета (бързо се стига до обезводняване), но се срещат и при по-големи деца и възрастни.
Т.нар. “диария на туристите” е също вид колиентерит, характерен за времето на престой в друга страна (по-често в топлите райони) или няколко дни след завръщане. Той се дължи на факта, че пътуващите са уязвими от патогенни щамове, към които нямат придобит имунитет (за разлика от местните жители). В някои случаи заболяването може да протече по-тежко и по-продължително.
д-р Цончев

Мнениеот златка » 14 Ное 2006 08:34

д-р Цончев написа:Цитирам:

Колиентерити

Esherichia coli (Ешерихия коли) е нормален обитател на чревния тракт, но някои щамове причиняват заболявания напр. колиентерити, ентероколити засягане на тънко и дебело черво, възпаление на бъбреците, белите дробове и др.
Колиентеритите се развиват най-често при кърмачета (бързо се стига до обезводняване), но се срещат и при по-големи деца и възрастни.
Т.нар. “диария на туристите” е също вид колиентерит, характерен за времето на престой в друга страна (по-често в топлите райони) или няколко дни след завръщане. Той се дължи на факта, че пътуващите са уязвими от патогенни щамове, към които нямат придобит имунитет (за разлика от местните жители). В някои случаи заболяването може да протече по-тежко и по-продължително.

Мнооого изчерпателно и полезно съобщение!
Благодаря!:)
Такъв бе резултата ми от стерилната урина, а преди това имах бъбречна криза...

А аз почти си представих, че бактериите ми приличат на порода кучета "Коли":)
няма невъзможни неща
златка

Re: Коли Бактерии?!

Мнениеот bilana » 17 Май 2007 23:19

Здравейте Златка! Моята племенница е на 5 мес. и има същите бактерии в пикочните пътища, но от почти 2 мес. поддържа 37 до 37,5 температура. При вас имаше ли температура. Ще съм ви благодарна ако ми отговорите!

златка написа:Здравейте!

Бихте ли ми казали какво е Коли Бактерии и от какво се причиняват те?

Благодаря предварително
:)
bilana

Re: Коли Бактерии?!

Мнениеот gabri3la » 10 Дек 2008 22:03

Здравейте Златка! Моята племенница е на 5 мес. и има същите бактерии в пикочните пътища, но от почти 2 мес. поддържа 37 до 37,5 температура. При вас имаше ли температура. Ще съм ви благодарна ако ми отговорите!

Аз също имам Ешерихия коли. открих го преди няколко дена. Реших да си направя тест, защото и аз от няколко месеца поддържам температура 37 до 37,5; боледувам много често и постоянно се чувствам отпаднала. Личната ми лекарка ми даде някакви хапчета да се лекувам и нз каквото стане...
gabri3la

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...