ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Въпрос относно подут лимфен възел.

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Sundawn

Въпрос относно подут лимфен възел.

Мнение от Sundawn » 08 авг 2017 16:29

Здравейте, д-р Цончев! Писах Ви лично съобщение, понеже не успях да намеря правилната секция, но в крайна сметка реших да пусна тема и тук, за да не нахалствам на ЛС. Надявам се да не е проблем ако тази секция не се отнася за тази тема. Става дума за това, че вчера случайно напипах и впоследствие видях, подутина, която предположих, че е лимфен възел или няколко такива. Намира се отляво на около 6-7 сантиметра надолу от ухото, по дължина на врата (дано да сте ме разбрали). Когато правя определени движения, изпъква и си личи повече. Така като гледам, изглежда ми подутината да е около 1,5см. Когато го натискам, усещам съвсем лек дискомфорт, не точно болка, а по-скоро като схванат мускул, но и не се усеща винаги, само когато го натисна на определено място. Други оплаквания нямам, но пък трябва да спомена, че преди 7-8 дни ме ужили пчела или ухапа оса, не знам какво беше точно. Ухапа ме отзад по главата, където има нещо като вдлъбнати ямки до врата, та точно над тази ямка. Тогава изпих 2 алергозана, въпреки че няма данни да съм алергичен. Болката от увилването/ухапването отмина за около час, час и нещо и остана само лека подутина, там където съм бил ухапан. Подутината от ухапването стоя около 3-4 дни и когато я натисках се усещаше лека болка. Вече я няма. Има ли вероятност подутия лимфен възел да е от това ухапване? Както споменах, подуването го видях вчера, но не съм сигурен дали не е по-отдавна. Преди малко бях при личния лекар, той ме опипа по врата и също стигна до заключението, че е подут лимфен възел. Казах му същото, което е тук и той смята, че вероятната причина е именно ухапването и, че няма нищо тревожно. Каза ми, че при желание мога да го мажа с фастум гел, защото е противовъзпалителен. Какво мислите Вие? Благодаря!

д-р Цончев

Re: Въпрос относно подут лимфен възел.

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:56

Най-вероятно е от това. Постепенно ще премине, но относително бавно.

Sundawn

Мнение от Sundawn » 13 авг 2017 22:22

Благодаря много, д-р Цончев! Може ли да ме посъветвате колко дълго да се мажа с гела, защото забравих да попитам личния ми лекар? За сега се мажа по веднъж - вечер. Днес ще го мажа за 5-ти път.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 15:09

Ако няма болка няма смисъл да мажете.

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”