ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Трайно повишено CRP при нормална ПКК

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

martisun

Трайно повишено CRP при нормална ПКК

Мнение от martisun » 10 юли 2017 20:19

Преди година заради една уртикария ми изследваха CRP и беше 7.82 при норма под 5. Цялата ПКК със СУЕ, щитовидни хормони и чернодробни беше нормално, освен леко повишен хорестерол. Ходих на гинеколог, зъболекар и кардиолог. Всичко си беше нормално. 4 месеца по-късно пак проверих CRP и и беше 7.70. След това изкарах тежък бронхит и не съм мислила за него. Сега го проверих пак, защото получих Мениерова криза през април без да разбера какво е и започнах да я лекувам едва юни. В момента CRP ми е 11.92. Нямам проблеми със зъбите, ходих на гинеколог и всичко е нормално. Според отоневролога Мениер-а няма общо с CRP, нито лекарствата ми за него и за кръвното. Другите изследвания - ПКК, СУЕ, щитовидни и чернодробни са нормални. Направих си ANA-скрининг, който излезе граничен. Ходих на ревматолог и според него нямам видими проблеми в тази област. Не знам вече къде да ходя и какво да търся. Според лекарите ANA-скрининга не е показателен, даже често е завишен лъжливо. И личния ми лекар се чуди къде да ме изпрати. Имам една постоянна задна хрема, която не е много обострена и се дължи според лекарите на алергията ми към животни. При какъв специалист да отида и какви изследвания да си пусна? Според личния ми лекар, ако беше нещо раково, досега да е излязло наяве. Благодаря за вниманието.

д-р Цончев

Re: Трайно повишено CRP при нормална ПКК

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2017 20:04

ЦРП е неспецифичен показател така че е трудно да се каже вслучая защо е завишен. Ако има някаква хронична инфекция това може да се очаква

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”