ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Трайно повишено CRP при нормална ПКК

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

martisun

Трайно повишено CRP при нормална ПКК

Мнение от martisun » 10 юли 2017 20:19

Преди година заради една уртикария ми изследваха CRP и беше 7.82 при норма под 5. Цялата ПКК със СУЕ, щитовидни хормони и чернодробни беше нормално, освен леко повишен хорестерол. Ходих на гинеколог, зъболекар и кардиолог. Всичко си беше нормално. 4 месеца по-късно пак проверих CRP и и беше 7.70. След това изкарах тежък бронхит и не съм мислила за него. Сега го проверих пак, защото получих Мениерова криза през април без да разбера какво е и започнах да я лекувам едва юни. В момента CRP ми е 11.92. Нямам проблеми със зъбите, ходих на гинеколог и всичко е нормално. Според отоневролога Мениер-а няма общо с CRP, нито лекарствата ми за него и за кръвното. Другите изследвания - ПКК, СУЕ, щитовидни и чернодробни са нормални. Направих си ANA-скрининг, който излезе граничен. Ходих на ревматолог и според него нямам видими проблеми в тази област. Не знам вече къде да ходя и какво да търся. Според лекарите ANA-скрининга не е показателен, даже често е завишен лъжливо. И личния ми лекар се чуди къде да ме изпрати. Имам една постоянна задна хрема, която не е много обострена и се дължи според лекарите на алергията ми към животни. При какъв специалист да отида и какви изследвания да си пусна? Според личния ми лекар, ако беше нещо раково, досега да е излязло наяве. Благодаря за вниманието.

д-р Цончев

Re: Трайно повишено CRP при нормална ПКК

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2017 20:04

ЦРП е неспецифичен показател така че е трудно да се каже вслучая защо е завишен. Ако има някаква хронична инфекция това може да се очаква

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”