ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

до доктор Цончев

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

skreammm

до доктор Цончев

Мнение от skreammm » 12 апр 2017 13:19

здр д-р Цончев да ви попитам питам за мнение за кръвни резултати.
hb-154 140-180
RBC-5.31 4.5-6
WBC-7.16 4-10
HCT-0.470 0.40-0.54
PLT-255 150-450
суе-7 норма до 10.
Црп-10 норма до 6
MPV(средем обем на PLT)-6.5 реф стоиности 7.2-11.5
желязо-13.53 12-28
асат-21.93 2-40
алат-32.8 2-38
захар-5.3 3-6
Да ви попитам това ниско ниво на MPV и завишеното ЦРП възможно ли е да е от това че в неделя с счупих кутрето на лявата ръка и сега съм с шина след направена ренгенова снимка.китката ми е още подута и синя.

ангелина рачовска

въпрос към д-р Цончев повишен креатенин

Мнение от ангелина рачовска » 26 апр 2017 10:08

Баща ми е с креатенин 300-398 ,ХБН и анемия!Вмомента е хоспитализиран в БО,а ни предстои консултация с кардиолог,поради запушена аорта след прекаран инфаркт!До сега са направени 2 кардиографии и успяха да поставят само един стенд,,в момента не мога да посоча точно къде,,Въпроса ми е-до колко е опасно,поради състоянието на бъбреците, поставянето на байбас на сърцето? Запушената аорта е с изтъняла стена и следващото е за поставяне на байпас,ако някой се наеме с това!!?КАСАЕ СЕ ЗА ПАЦИЕНТ на 77г,с прекаран инсулт,инфаркт и ХБН!Извинявам се за дългия пост,но очаквам вашето компетентно мнение,дори да прозвучи болезнено,сме готови да посрещнем истината!

ангелина рачовска

Re: до доктор Цончев

Мнение от ангелина рачовска » 26 апр 2017 10:55

ангелина рачовска написа:
26 апр 2017 10:08
Баща ми е с креатенин 300-398 ,ХБН и анемия!Вмомента е хоспитализиран в БО,а ни предстои консултация с кардиолог,поради запушена аорта след прекаран инфаркт!До сега са направени 2 кардиографии или коронарографий/бъркам понятията в момента/ и успяха да поставят само един стенд,,в момента не мога да посоча точно къде,,Въпроса ми е-до колко е опасно,поради състоянието на бъбреците, поставянето на байбас на сърцето? Запушената аорта е с изтъняла стена и следващото е за поставяне на байпас,ако някой се наеме с това!!?КАСАЕ СЕ ЗА ПАЦИЕНТ на 77г,с прекаран инсулт,инфаркт и ХБН!Извинявам се за дългия пост,но очаквам вашето компетентно мнение,дори да прозвучи болезнено,сме готови да посрещнем истината!

ангелина рачовска

Мнение от ангелина рачовска » 26 апр 2017 10:55

ангелина рачовска написа:
26 апр 2017 10:08
Баща ми е с креатенин 300-398 ,ХБН и анемия!Вмомента е хоспитализиран в БО,а ни предстои консултация с кардиолог,поради запушена аорта след прекаран инфаркт!До сега са направени 2 кардиографии или коронарографий/бъркам понятията в момента/ и успяха да поставят само един стенд,,в момента не мога да посоча точно къде,,Въпроса ми е-до колко е опасно,поради състоянието на бъбреците, поставянето на байбас на сърцето? Запушената аорта е с изтъняла стена и следващото е за поставяне на байпас,ако някой се наеме с това!!?КАСАЕ СЕ ЗА ПАЦИЕНТ на 77г,с прекаран инсулт,инфаркт и ХБН!Извинявам се за дългия пост,но очаквам вашето компетентно мнение,дори да прозвучи болезнено,сме готови да посрещнем истината!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:13

На тази възраст и с тези придружаващи заболявания винаги има риск ако ще се прави байпас. За това екипът от лекари се грижи да осигури добра предоперативна подготовка на пациента.

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”