ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Болка в цялата ръка вече 2 седмици след вземане на кръв

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

NikiFin

Болка в цялата ръка вече 2 седмици след вземане на кръв

Мнение от NikiFin » 16 дек 2014 14:31

Здравейте,
попаднах явно на некадърна лекарка, която много нескопосано ми взе кръв за изследвания, ръчка като гламава 100 пъти и явно ми е пробила задната страна на вената и то на няколко места. В резултат на следващия ден имах огромна синка и ме болеше цялата ръка. Сега, 2 седмици по късно все още имам болка при натискане и синката, която взе да се разнася. Проблемът ми обаче не е тази болка, а друга, която усещам най вече нощем като съм в покой. Всеки път като си мръдна ръката усещам много неприятна болка в цялата ръка, включително и рамото, която идва някак си извътре и е мъчна и понякога толкова силна, че се будя от нея. Продължава няколко секунди и отшумява до следващо мърдане на ръката. Тази болка е всяка нощ до ден днешен. Днес казах на лекарката какво ми е причинила и тя каза, че трябва да ми вземе кръв от пръстта за да разбере има ли инфекция. Но аз съм и толкова бясна, че не желая повече точно тази да ме боде и отказах. Освен това в момента имам грип или нещо друго, от гърлото почна май, болна съм и много вероятно е да открие инфекция така че отказах. И тя каза При това положение не мога нищо да направя и си ме отпрати най-безцеремонно. Аз мисля, че един средно добър специалист би трябвало по тези симптоми да се досети какво може да е и дали е опасно. Бихте ли изразили предположения на какво може да се дължи тази болка, може ли да доведе до по-сериозни усложнения, защо вече 2 седмици не отминава и какво мога да направя за да се избавя от нея.
Благодаря ви.

Shaider
Контакти:

Re: Болка в цялата ръка вече 2 седмици след вземане на кръв

Мнение от Shaider » 16 дек 2014 19:17

Един професионалист би трябвало да изкаже поне съжаление, че не си е свършил като хората работата и не е компетентен да извърши едно вземане на кръв!
Иначе по въпроса, ако наистина е пробита вената на няколко места и при наличието на тая синина, нищо чудно да ти се е образувал някой тромб или да ти се е възпалила вената , макар че за васкулита не знам какви са условията.. Пробвай с компреси с риванол, макар че няма голям смисъл вече като е станала белята, ако боли пак, отивай при личната, да казва какво да се направи.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2014 20:03

Ще мине, но бавно, не се притеснявайте. Компресите са добро решение, можете да мажете през деня с Хепароид крем.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 16 дек 2014 20:11

Дали не е засегнала нерв? Тук такъв крем няма. Ще пробвам от БГ да поръчам

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2014 20:15

Ако беше засегнала нерв щяхте да го усетите още при манипулацията. В случая за всичко е въпрос вътретъканния хематом който се резорбира относително бавно.

NikiFin

Мнение от NikiFin » 17 дек 2014 13:24

Благодаря. Продължавам да чакам значи. Човек от каръщината си не може да избяга

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 дек 2014 11:26

Ще мине, не се притеснявайте. Нагледал съм се на такива, че и по-тежки... случва се относително често.

mnicola

Мнение от mnicola » 10 апр 2017 10:36

При мен болката продължава вече четвърти месец. След вземането на кръв от дясната ръка мястото беше посиняло и течеше кръв, но синината отмина след няколко дни. Сега външно няма никакви признаци за възпаление, но вътре в ръката в областта свивката има болка, която се усеща при манипулиране и при сгъване на лакътя и притискане. Личната лекарка каза да правя компреси с риванол. Каква може да е причината, д-р Цончев?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 20:55

След толкова време не е от убождането или кръвоизлива след взимането на кръв.

echo.1313

Мнение от echo.1313 » 16 сеп 2017 10:33

Здравейте
Имам един въпрос- вчера дадох кръв за изследване. Подържах малко памука (10 минутки).Нямах нито синьо,нито течеше кръв. Днес обаче ме преболява ръката,не където ми взеха кръв а нагоре към рамото. Според Вас има ли нещо общо, притеснително...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:50

Ако няма синьо петно или зачервяване няма страшно, ще мине.

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”