ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Намерете специалист, на когото имате доверие
Началото на пролетта поставя сърцето на сериозни изпитания
Подсладените напитки водят до Алцхаймер

ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

yanta

ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнение от yanta » 22 авг 2012 21:59

Здравейте! Синът ми/26/в последно време драстично отслабна, няма апетит и трудно се храни, защото още при първата хапка чувства стомаха си препълнен. Кръвната картина показа леко завишение на тромбоцитите /391 при норма 130-360/ и на еозинифилите% - 7,1 при горна граница 5. Преди година той пак дълго време поддържаше леко завишени тромбоцити. Моля някой лекар за коментар дали тези стойности са притеснителни. Благодаря!

д-р Цончев

Re: ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2012 16:10

По-скоро не, но е добре да се пусне контрола и ако е възможно да се направи консултация с хематолог, който да погледне натривка от кръв.

yanta

Re: ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнение от yanta » 25 авг 2012 21:46

Благодаря, д-р Цончев! Бихте ли ми обяснили повече за въпросната натривка - как да я получим, т.е. кой лекар трябва да ни предпише подобно изследване, личният или хематологът. Преди година-две, когато синът ми поддържаше повишени тромбоцити, ходихме на хематолог, но той не спомена нищо за натривка. А къде е по-добре да се направи контролата - в същата лаборатория или в друга? Още веднъж ви благодаря - Вашата компетентност винаги ни е от полза.

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”