Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
„Най-големи герои са най-малките“
Те ще се състоят на 24-тии 25-ти ноември
Те действат като "гимнастика за мозъка"
Това съобщи Европейската агенция по лекарствата
реклама

ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнениеот yanta » 22 Авг 2012 21:59

Здравейте! Синът ми/26/в последно време драстично отслабна, няма апетит и трудно се храни, защото още при първата хапка чувства стомаха си препълнен. Кръвната картина показа леко завишение на тромбоцитите /391 при норма 130-360/ и на еозинифилите% - 7,1 при горна граница 5. Преди година той пак дълго време поддържаше леко завишени тромбоцити. Моля някой лекар за коментар дали тези стойности са притеснителни. Благодаря!
yanta

Re: ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнениеот д-р Цончев » 23 Авг 2012 16:10

По-скоро не, но е добре да се пусне контрола и ако е възможно да се направи консултация с хематолог, който да погледне натривка от кръв.
д-р Цончев

Re: ПОВИШЕНИ ТРОМБОЦИТИ

Мнениеот yanta » 25 Авг 2012 21:46

Благодаря, д-р Цончев! Бихте ли ми обяснили повече за въпросната натривка - как да я получим, т.е. кой лекар трябва да ни предпише подобно изследване, личният или хематологът. Преди година-две, когато синът ми поддържаше повишени тромбоцити, ходихме на хематолог, но той не спомена нищо за натривка. А къде е по-добре да се направи контролата - в същата лаборатория или в друга? Още веднъж ви благодаря - Вашата компетентност винаги ни е от полза.
yanta

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...