Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за определен модел оплешивяване
Тя координира всички електронни сигнали
Какво трябва да добавите към ястието?
Вирусът може да доведе до рак на маточната шийка
реклама

Нисък хемоглобин

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Re: Нисък хемоглобин

Мнениеот bashi » 26 Юли 2010 09:20

Явно проблемът е за гастроентеролог. Без преглед и съответни изследвания не може да се каже нещо повече. Надявам се, след прегледа да кажете заключението на специалиста.
Успех!
bashi

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 11:31

Днес ходих пак при гастроентеролог, казах му за кръвта , а той не знам защо веднага реши ,че са вътрешни хемороиди и ми изписа нещо такова. Днес пак имах такива точици кръв навсякъде примесено , какво да правя не знам защо този лекар все казва че няма нищо. В изследването на кръв днес хемоглобина ми е в норма. Как се разбира ,че кръвта е от червата?
si_mona

Мнениеот bashi » 26 Юли 2010 12:43

Щом кръвта е ярко червена и бистра е много възможно да е от хемороиди. Когато кървенето е високо в храносмилателната система - стомах и дванадесетопръстник (обиковено там са язвите и от тях да се получи кръвоизлив) хемоглобинът реагира със солната киселина и се получава съединение, наречено солно-кисел хематин. Това съединение е с черен цвят. От него изпражненията стават черни. Терминът е мелена. Когато кървенето е от хемороиди кръвта е червена, защото не реагира със солна киселина, а и източникът на кървене е близо до ануса.
За да Ви поставят диагнозата правиха ли палпация на ректума, известна като ректално туширане?
bashi

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 14:07

Не, нищо не са ми правили, това гаствоентеролог ли го прави или друг лекар? А ако кървенето е от дебелото черво каква е кръвта?
si_mona

Мнениеот stella777 » 26 Юли 2010 22:06

Благодаря на всички ви за мненията. Той беше в болница и мисля че не са съвсем на ясно от какво се е получил ниския хемоглобин. Никой не е препоръчвал кръвопреливане, нещо повече беше изписан, защото така поискал. В момента пие малтофер, но не зная дали ще му помогне, затова много се притеснявам и много ми се ще да зная какво може да предстои, колко време може да се преживее с такива стойности и т.н. Още повече, че при такова изписване по желание не може да се влиза в болница в близкия 1 месец, освен ако човек не си плаща, а финансовите ми възможности не са големи
stella777

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 22:18

Сигурно сте чели, че има много причини за анемия- кръвоизлив, хемолиза-разпад на еритроцити поради атрофи4ен гастрит мисля, че беше (четох го някъде) и не се произвежда достатъчно количество витамин Б12, желязодефицитна анемия. Заведете го пак при хематолог. И му давайте тези хранителни добавки, които бяха посочени ... дано да се подобри.
si_mona

Мнениеот stella777 » 27 Юли 2010 08:56

Благодаря Ви!
stella777

Мнениеот stella777 » 23 Авг 2010 09:26

Освен с лекарества и диета, за да се вдигне хемоглобина много помага желязната вода, която извира край гр. Брезник. Неприятна е за пиене, но лекува
stella777

Мнениеот mnoznae6ta » 23 Авг 2010 10:34

Да споделя и аз.Свекърът ми и той е с нисък хемоглобин.И едва преди 2 седмици при консулт с кардиолог ,ни беше казано ,че стомаха му не преработвал В12 ,поради претърпяна операция за спукана язва и то преди 10години. Пълна безотговорност ,досега никой да не спомене този факт :cry:
Сега приема В12 + фолиева киселина и ще видим как е хемоглобина ,дали има някаква стабилизация!
mnoznae6ta

Мнениеот violetkatana » 11 Яну 2011 17:28

Моля ви да ми кажете какво означава стойността на изследване на МСНС 314 (320-360), а хемоглобина е 120 (120-160), другите са в норма
violetkatana

Мнениеот stambe » 11 Яну 2011 18:34

означава че сте добре и може да ядете всичко особено месо и ряпа.
stambe

Мнениеот cveteto70 » 11 Яну 2011 19:35

покажете резултатите на хематолог.това е лекаря който се занимава с кръвните изследвания.
cveteto70

Мнениеот sibeka » 16 Мар 2014 17:04

Аз съм лаборантка и се лекувах при д-р Колева в болница “Сердика” в София. От Април миналата година д-р Колева се премести в болница “Софиямед”. Там направиха онкологично отделение и тя му стана шеф. Защо разказвам всичко това. Защото, когато провеждах химиотерапията си, хемоглобинът ми започна да пада. Тя ми препоръча да пия една хранителна добавка МАОЛО. С нея хемоглобинът ми започва бавно да се вдига. Тя ме предупреди, че хемоглобинът по принцип бавно се вдигал, дори и с Маоло. Бързо може да се покачва само с кръвопреливане.
Между другото и левкоцитите ми бяха започнали да падат, но с Маоло се държаха добре, през цялото време на химиотерапията. Защото при химиотерапия, независимо каква е тя, на първо място падат левкоцитите, а на второ място хемоглобинът.
И от нея съм запомнила, защото ме разпитваше подробно, какви са стойностите на желязото, а и тя пускаше контролни изследвания, а и за мен не беше проблем по-често да си пускам контролни анализи в моята лаборатория. Ако е обикновена анемия т.е само хемоглобинът е паднал при химиотерапията, а желязото е добре, Маоло е достатъчно в тези случаи. Но ако анемията е желязонедоимъчна, към Маоло трябва да се включи и препарат с желязо, за да има комплексен ефект.
Дано съм полезна на хората с нисък хемоглобин, независимо от причината. Те трябва да си следят и желязото.
Трябва да отбележа, че в случаите на понижен хемоглобин Маоло трябва да приема в максималната дозировка 3 х 2 капсули на ден и след като се нормализира, бавно се намалява дозата, в продължителност на 2-3 месеца. При занижени под нормата левкоцити дозировката е по-ниска - обикновено по 2-3 капсули на ден, но и те трябва да се следят на около 10 дни и от там да се коригира дозировката.
sibeka

Предишна

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...