Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всъщност, няма привикване към слабителните
По какво се различава техния мозък?
Приятните и неприятните
Детайлът осъзнаване на съня е ключов
реклама

Нисък хемоглобин

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Re: Нисък хемоглобин

Мнениеот bashi » 26 Юли 2010 09:20

Явно проблемът е за гастроентеролог. Без преглед и съответни изследвания не може да се каже нещо повече. Надявам се, след прегледа да кажете заключението на специалиста.
Успех!
bashi

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 11:31

Днес ходих пак при гастроентеролог, казах му за кръвта , а той не знам защо веднага реши ,че са вътрешни хемороиди и ми изписа нещо такова. Днес пак имах такива точици кръв навсякъде примесено , какво да правя не знам защо този лекар все казва че няма нищо. В изследването на кръв днес хемоглобина ми е в норма. Как се разбира ,че кръвта е от червата?
si_mona

Мнениеот bashi » 26 Юли 2010 12:43

Щом кръвта е ярко червена и бистра е много възможно да е от хемороиди. Когато кървенето е високо в храносмилателната система - стомах и дванадесетопръстник (обиковено там са язвите и от тях да се получи кръвоизлив) хемоглобинът реагира със солната киселина и се получава съединение, наречено солно-кисел хематин. Това съединение е с черен цвят. От него изпражненията стават черни. Терминът е мелена. Когато кървенето е от хемороиди кръвта е червена, защото не реагира със солна киселина, а и източникът на кървене е близо до ануса.
За да Ви поставят диагнозата правиха ли палпация на ректума, известна като ректално туширане?
bashi

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 14:07

Не, нищо не са ми правили, това гаствоентеролог ли го прави или друг лекар? А ако кървенето е от дебелото черво каква е кръвта?
si_mona

Мнениеот stella777 » 26 Юли 2010 22:06

Благодаря на всички ви за мненията. Той беше в болница и мисля че не са съвсем на ясно от какво се е получил ниския хемоглобин. Никой не е препоръчвал кръвопреливане, нещо повече беше изписан, защото така поискал. В момента пие малтофер, но не зная дали ще му помогне, затова много се притеснявам и много ми се ще да зная какво може да предстои, колко време може да се преживее с такива стойности и т.н. Още повече, че при такова изписване по желание не може да се влиза в болница в близкия 1 месец, освен ако човек не си плаща, а финансовите ми възможности не са големи
stella777

Мнениеот si_mona » 26 Юли 2010 22:18

Сигурно сте чели, че има много причини за анемия- кръвоизлив, хемолиза-разпад на еритроцити поради атрофи4ен гастрит мисля, че беше (четох го някъде) и не се произвежда достатъчно количество витамин Б12, желязодефицитна анемия. Заведете го пак при хематолог. И му давайте тези хранителни добавки, които бяха посочени ... дано да се подобри.
si_mona

Мнениеот stella777 » 27 Юли 2010 08:56

Благодаря Ви!
stella777

Мнениеот stella777 » 23 Авг 2010 09:26

Освен с лекарества и диета, за да се вдигне хемоглобина много помага желязната вода, която извира край гр. Брезник. Неприятна е за пиене, но лекува
stella777

Мнениеот mnoznae6ta » 23 Авг 2010 10:34

Да споделя и аз.Свекърът ми и той е с нисък хемоглобин.И едва преди 2 седмици при консулт с кардиолог ,ни беше казано ,че стомаха му не преработвал В12 ,поради претърпяна операция за спукана язва и то преди 10години. Пълна безотговорност ,досега никой да не спомене този факт :cry:
Сега приема В12 + фолиева киселина и ще видим как е хемоглобина ,дали има някаква стабилизация!
mnoznae6ta

Мнениеот violetkatana » 11 Яну 2011 17:28

Моля ви да ми кажете какво означава стойността на изследване на МСНС 314 (320-360), а хемоглобина е 120 (120-160), другите са в норма
violetkatana

Мнениеот stambe » 11 Яну 2011 18:34

означава че сте добре и може да ядете всичко особено месо и ряпа.
stambe

Мнениеот cveteto70 » 11 Яну 2011 19:35

покажете резултатите на хематолог.това е лекаря който се занимава с кръвните изследвания.
cveteto70

Мнениеот sibeka » 16 Мар 2014 17:04

Аз съм лаборантка и се лекувах при д-р Колева в болница “Сердика” в София. От Април миналата година д-р Колева се премести в болница “Софиямед”. Там направиха онкологично отделение и тя му стана шеф. Защо разказвам всичко това. Защото, когато провеждах химиотерапията си, хемоглобинът ми започна да пада. Тя ми препоръча да пия една хранителна добавка МАОЛО. С нея хемоглобинът ми започва бавно да се вдига. Тя ме предупреди, че хемоглобинът по принцип бавно се вдигал, дори и с Маоло. Бързо може да се покачва само с кръвопреливане.
Между другото и левкоцитите ми бяха започнали да падат, но с Маоло се държаха добре, през цялото време на химиотерапията. Защото при химиотерапия, независимо каква е тя, на първо място падат левкоцитите, а на второ място хемоглобинът.
И от нея съм запомнила, защото ме разпитваше подробно, какви са стойностите на желязото, а и тя пускаше контролни изследвания, а и за мен не беше проблем по-често да си пускам контролни анализи в моята лаборатория. Ако е обикновена анемия т.е само хемоглобинът е паднал при химиотерапията, а желязото е добре, Маоло е достатъчно в тези случаи. Но ако анемията е желязонедоимъчна, към Маоло трябва да се включи и препарат с желязо, за да има комплексен ефект.
Дано съм полезна на хората с нисък хемоглобин, независимо от причината. Те трябва да си следят и желязото.
Трябва да отбележа, че в случаите на понижен хемоглобин Маоло трябва да приема в максималната дозировка 3 х 2 капсули на ден и след като се нормализира, бавно се намалява дозата, в продължителност на 2-3 месеца. При занижени под нормата левкоцити дозировката е по-ниска - обикновено по 2-3 капсули на ден, но и те трябва да се следят на около 10 дни и от там да се коригира дозировката.
sibeka

Предишна

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...