Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ново шведско изследване реабилитира пълномаслените продукти
И колко бързо се разпространяват те
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
Става дума за определен модел оплешивяване
реклама

Положително Манту

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Положително Манту

Мнениеот BI-Bi » 09 Авг 2006 20:39

Здравейте! Заради това че половин година поддържах температура 37,2-37,3 ми направиха манту, което се оказа силно положително. Веднага си направих квантиферонов тест, който е отрицателен и лекарят каза че това е най-сигурния метод за диагностика, снимката на белия дроб също е много добра. Какво означава тогава това положително манту, много съм притеснена.
BI-Bi

Re: Положително Манту

Мнениеот kikito » 14 Дек 2008 13:33

moita priqtelka su6to podurja temperatura 37-2 37-3 i su6to mantuto i izleze polojitelno a puk lekarite neznaqt ot kakvo moje da se podurja tazi temperatura kazvat 4e ni6to i nqma a puk vsu6tnost nemoje da se podurja takava temperatura ako znaete ne6to molqvi kajete.
kikito

Мнениеот n__n » 14 Дек 2008 23:09

kikito, а твойта приятелка направи ли си QuantiFeron TB Gold теста за ТБ който е скъп но висикоспецифичен в сравнение с мантуто
n__n

Мнениеот kikito » 10 Яну 2009 22:35

blagodarq za saveta koito mi dadohte,iskam samo da vi kaja che ima o6te dvama sas takava temperatura i mislq che sme se zarazili ednovremenno.no te sa6to si napraviha mantu i tqhnoto e otricatelno.pravila sam si sqkakvi drugi izsledvaniq i vsichkite sa v normi i ve4e lekarite ne iskat da mi tarsqt prichinata poradi koqto poddarjam tazi temperatura.obejdavat me da ne tarsq veche prichinata,shtom nqmam drugi oplakvaniq.ako sluchaino znaete za takiva sluchai,molq vi da me posavetvate.otnosno polojitelnoto mi mantuto lekarite mi obqsniha che ne se dalji na nqkakvo tuberulozno zabolqvane,a che moje da se dalji na nqkakva infekciq,no za vsichki koito se setiha izlqzaha otricatelni.
kikito

Мнениеот rozi4ka222 » 27 Май 2009 18:11

Тази температура е проблем на толкова много хора :( , а относно положителното манту, и аз съм имала такова. Тъпкаха ме с лекарства и ме облъчваха с снимки в продължение на две години. И сега вече години по късно разбрах че положителното манту, мож да се получи и от алергична реакция, и че може би всичко което ми се случи беше излишно. Потвърждение е и направения на скоро Квантиферонов тест.
А що се отнася до температурата, трябва да се научим да не я забелязваме, да си живеем с нея, в крайна сметка не можем да обиколим всички съществуващи доктори, а и в медицината 2+2 не е равно на 4. Така или иначе ще се мре, не искам да прекарам живота си в търсене на нещо, което ако го има така кили иначе все някога ще се прояви. Аз се бях луднала "лекари, болници, лаборатории, изследвания"- половин доктор станах :lol: и.......резултата нулев
Най - съществените неща са невидими за очите!!!!
Аватар
rozi4ka222

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...