Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Вирусът на Испанския грип наподобява съвремения вирус на птичи...
Физическото здраве зависи от щастието
И какво да очакваме в бъдеще?
реклама

Високи тромбоцити

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Високи тромбоцити

Мнениеот stela75 » 02 Окт 2009 14:44

Здравейте! При рутинни изследвания на детето ми излезе че тромбоцитите му са 679G|I при норма 150-400.
Веднага се консултирах с двама лекари но както става обикновенно - единият каза че са малко високи но не е страшно,а другият каза че това не е добре и трябва да заведа детето при хематолог.
Детето е момченце на 3год.Няма абсолютно никакви оплаквания и до сега не е боледувало от нищо - дори и грип.Никога не е пило антибиотик и почти никакви лекарства освен Панадол - 5-6пъти.
Моля ви да ме посъветвате да водя ли детето на консултация с детски лекар и хематолог?
Другите показатели са:
Хемоглобин-107g/l
Еритроцити-4,8T/l
Левкоцити-8G/l
Хематокрит-0,31L/I
Тромбоцити-679G/l
MCV-64fL
MCH-22pg
MCHC-345g/l
stela75

Re: Високи тромбоцити

Мнениеот cveteto70 » 02 Окт 2009 16:09

cveteto70 според мен непременно трябва да го заведете на хематолог той най добре може да ви разясни резултатите. и аз имам проблеми от 3 години с тромбоцитите но при мен са ниски.желая ви здраве.
cveteto70

Re: Високи тромбоцити

Мнениеот si_mona » 02 Окт 2009 17:08

Тромбоцитите могат да се увеличат след инфеция , но и при други състояния. Аз съм имала подобни проблеми няколко месеца ми бяха завишени и ходих при хематолог- той каза че ако не са много високи стойностите се проследяват всеки месец , но все пак лекар ще прецени.
si_mona

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...