Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те допринасят за оксидативния стрес
Те ще продължат до края на месеца
100 хиляди българи страдат от болестта на Алцхаймер
реклама

Високи тромбоцити

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Високи тромбоцити

Мнениеот stela75 » 02 Окт 2009 14:44

Здравейте! При рутинни изследвания на детето ми излезе че тромбоцитите му са 679G|I при норма 150-400.
Веднага се консултирах с двама лекари но както става обикновенно - единият каза че са малко високи но не е страшно,а другият каза че това не е добре и трябва да заведа детето при хематолог.
Детето е момченце на 3год.Няма абсолютно никакви оплаквания и до сега не е боледувало от нищо - дори и грип.Никога не е пило антибиотик и почти никакви лекарства освен Панадол - 5-6пъти.
Моля ви да ме посъветвате да водя ли детето на консултация с детски лекар и хематолог?
Другите показатели са:
Хемоглобин-107g/l
Еритроцити-4,8T/l
Левкоцити-8G/l
Хематокрит-0,31L/I
Тромбоцити-679G/l
MCV-64fL
MCH-22pg
MCHC-345g/l
stela75

Re: Високи тромбоцити

Мнениеот cveteto70 » 02 Окт 2009 16:09

cveteto70 според мен непременно трябва да го заведете на хематолог той най добре може да ви разясни резултатите. и аз имам проблеми от 3 години с тромбоцитите но при мен са ниски.желая ви здраве.
cveteto70

Re: Високи тромбоцити

Мнениеот si_mona » 02 Окт 2009 17:08

Тромбоцитите могат да се увеличат след инфеция , но и при други състояния. Аз съм имала подобни проблеми няколко месеца ми бяха завишени и ходих при хематолог- той каза че ако не са много високи стойностите се проследяват всеки месец , но все пак лекар ще прецени.
si_mona

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...