Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той подпомага връзката между майката и детето
Или как се формират мазнините по корема
Не е просто в резултат на емпатия
Трябва да се изготви стратегия...
реклама

ц-реактивен протеин

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

ц-реактивен протеин

Мнениеот hazinka » 14 Сеп 2009 17:06

лежах в болница заради диабета който имам и понеже имам упорити болки по ставите,костите,мускулите ми пуснаха този протеин който е завишен,но отново се вдигат рамене и само се констатира факт.разбра се че в резултат на лекарствата които вземам за тези болки са ми повишени и чернодробните ензими до 200,300.и аз сега какво да правя да пия ли хапчета или какво....?
hazinka

Re: ц-реактивен протеин

Мнениеот cveteto70 » 14 Сеп 2009 22:52

от cveteto70 от колко време ви е диабета. питам защото аз също съм диабетичка от няколко години и имам много усложнения.в последно време въобще не си усещам краката. вие имате ли усложнения.зная от лекари че черния дроб при диабета се уврежда.чакам отговора ви.
cveteto70

Мнениеот hazinka » 16 Сеп 2009 09:58

ами диабета ми го откриха уж преди година и половина,но дали наистина е от тогава не се знае.вие какви усложнения имате точно?нещо доказано медицински?невропатия имате ли?мене много ме болят ставите и мускулите,имате ли такива оплаквания?
hazinka

Мнениеот cveteto70 » 17 Сеп 2009 13:45

cveteto70 и при мен го откриха случайно.започнах да пия големи количества вода и да ходя често по малка нужда.първо бях на -сиофор след това ми назначиха-инсулин.не мога да кажа че ми е помогнал особенно.имам увреждане на бъбреците очите но най вече на краката. имам полиневропатия която бе доказана с емг.на вас също трябва да назначат такова изследване.то най добре ще покаже какви са усложненията ви.желая ви здраве.
cveteto70

Мнениеот hazinka » 17 Сеп 2009 22:40

от колко време ти е диабета,и на мене инсулина не ми помага много,не юувствам никава разлика почти.как точно се чувстваш с краката и лекуваш ли се за това?аз освен по краката имам болки и в ръцете,ужас е!и незнам да питам и тебе,изсъхва ли ти кожата,особено по дланите и ходилата?мене постоянно ме боли главата и ми се спи почти през целия ден.и на тебе успех мила!
hazinka

Мнениеот cveteto70 » 18 Сеп 2009 17:42

cveteto70 от 1 година усещам краката си много зле.някаква слабост мравучкане боцкане.понякога вечер ми изтръпва прасеца и много боли.казаха ми че всичко е от диабета затова трябва да се правят вливания.може би по този начин подобряват оросяването на краката.аз все още не съм го направила но вече смятам да отида.на теб правена ли ти е електромиография на краката.ако не е непременно го направи.това изследване показва всичко.при ръцете не виждам още проблеми но сигурно и там ще почне просто защото диабета разрушава цялото тяло за съжаление.пиши ми пак ако може да съм ти полезна.желая ти здраве.
cveteto70

Мнениеот PetarSpasov » 19 Сеп 2009 22:27

Проблемите при вас са от това, че диабета е дълго време бил декомпенсиран, което е довело до уврежданията, които имате. Това че сте на инсулин не означава, че ще изчезнат симптомите получени от усложненията, които имате, както и не означава, че не е възможна прогресия на усложненията!!!
PetarSpasov

Мнениеот cveteto70 » 19 Сеп 2009 23:22

cveteto70 никога не съм твърдяла че ще се излекувам от диабета.зная че веднъж отключен няма лек а само подържане колкото може на добра кръвна захар.вие диабетик ли сте.
cveteto70

Мнениеот PetarSpasov » 21 Сеп 2009 02:14

Не, аз съм лекар и точните ми дуни са
Проблемите при вас са от това, че диабета е дълго време бил декомпенсиран, което е довело до уврежданията, които имате. Това че сте на инсулин не означава, че ще изчезнат симптомите получени от усложненията, които имате, както и не означава, че не е възможна прогресия на усложненията!!!
Никъде не съм казал разтълкуваното от Вас!!!
PetarSpasov

Назад към Изследвания на кръв, урина, скенер...