ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Площта на изгарянето се определя по правилото на деветките
Притежава редица фактори на патогенност

Разчитане на резултати ЯМР главен мозък

лабораторни показатели, образни изследвания, тестове

Модератори: админ, консултанти

Independentsay

Разчитане на резултати ЯМР главен мозък

Мнение от Independentsay » 25 фев 2018 18:54

Здравейте,на 28 години съм, в петък бях на ЯМР поради препоръка от Ото невролог.
Имам шум в дясното ухо, световъртеж от време на време и скованост във врата.От години ходя по лекари за да видя на какво се дължи.Симптомите се проявяват на периоди.
Моля някой който може да ми преведе заключението от ЯМР на разбираем език,защото вече не се търпи.Със съпругата ми чакаме дете и много се притеснявам.

Изображение

д-р Цончев

Re: Разчитане на резултати ЯМР главен мозък

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2018 21:37

Има съмнителни за множествена склероза изменения,но на този етап не може да се каже с точност за то ва казват че е необходимо да се направи контрола след време. Прикачете скенера някъде за да го видя и аз.

Independentsay

Мнение от Independentsay » 02 мар 2018 21:27

Ще го прикача, ако имате кабинет мога и да Ви го донеса лично.
Изпратиха ме в Свети Наум и там ме прегледаха.Казаха ми да се консултирам кардиолог защото може лезиите да е от високо кръвно.След шест месеца ми назначиха контролно ЯМР.Да Ви попитам др.Цончев, редно ли е да ме бяха пратили на допълнителни прегледи които да го установят.Лекаря който ме прегледа в СВ Наум ми каза че всички координационни движения са без отклонение и всичко е в норма.Ходих и на очен лекър защото имам и астигматизъм, като там също лекаря каза че с очният нерв съм без отклонения.
Моля, дайте ми на лично съобщение ваши координати за да Ви посетя в удобно за вас време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2018 21:12

След като са го гледали в Св. Наум, малко вероятно е аз да ви кажа нещо различно, но ако решите можете да ме намерите в ИСУЛ, клиника по неврология, но през март месец повечето време ще отсъствам.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 08 мар 2018 21:28

Здравейте д-р Цончев. Преди два месеца правих МРТ на главата, но забравих да сваля обици/сребърни/. понеже откакто ги нося никога не съм ги сваляла и изобщо не се сетих за тях. След това изследване когато си слагам слушалки за да гледам филм или да слушам музика имах странно усещане на главата. не мога до го обясня точно но все едно нещо ставаше в нея и стигах чак до истерия. Спрях да слагам слушалки и тези усещания ги няма. въпреки всичко много се притеснявам за това, защото навсякъде пише, че не трябва да има метални предмети по време на изследването. Можели по някакъв начин да съм навредила на себе си и да повлияе по някакъв начин на моето здраве?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2018 20:19

Няма страшно, не се притеснявайте.

Avrora7

Мнение от Avrora7 » 14 мар 2018 04:58

Мерси.

Отговори

Върни се в “Изследвания на кръв, урина, скенер...”