Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Клинична пътека за лечение ще има от догодина
Във ВМА е настанен завърнал се от Сиера Леоне пациент
реклама

Храчки

Модератори: админ, консултанти

Храчки

Мнениеот sunny » 06 Дек 2006 17:10

От една седмица насам ми се появяват храчки в гърлото, но нямам кашлица, температура или някакви други симптоми. Непушачка съм. На какво може да се дължи това, възможно ли е да имам възпаление на белите дробове? Какво ще ми препоръчате за прочистването им - гаргари някакви да правя, или сироп за гърло?
sunny

Мнениеот д-р Цончев » 06 Дек 2006 19:33

Белодробното възпаление се съпровожда с множество симптоми. Повече информация по въпроса може да намерите на
http://zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=103
д-р Цончев

Мнениеот sunny » 14 Дек 2006 22:45

д-р Цончев написа:Белодробното възпаление се съпровожда с множество симптоми. Повече информация по въпроса може да намерите на
http://zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=103

Благодаря, разгледах линковете. Нямам такива симптоми. Но вече повече от две седмици продължават да ми се стичат в гърлото храчки, нямам кашлица, чувствам се добре. На какво може да се дължи това? Има ли някакви сиропи, които могат да се вземат?
sunny

Храчки

Мнениеот D_Kehayov » 15 Дек 2006 09:18

Здравейте,
за да се прецини какъв клас препарти е подходящ за употреба при Вас: муколитик, мукорегулант или комбинирано средство трябва да кажете дали лесно или трудно изхвърляте появилите се храчки, а също така ориентировъчно през колко време се образува такава храчка: 2 пъти дневно, на всеки час ли ?
МОЛЯ, ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ЗАДЪЛБОЧЕНИТЕ ЛЕКАРСКИ КОНСУЛТАЦИИ НЕ МОГАТ ДА СА БЕЗПЛАТНИ !
http://www.medicine-bg.net
D_Kehayov

Re: Храчки

Мнениеот sunny » 15 Дек 2006 15:24

D_Kehayov написа:Здравейте,
за да се прецини какъв клас препарти е подходящ за употреба при Вас: муколитик, мукорегулант или комбинирано средство трябва да кажете дали лесно или трудно изхвърляте появилите се храчки, а също така ориентировъчно през колко време се образува такава храчка: 2 пъти дневно, на всеки час ли ?

Здравейте,
Благодаря за отговора.
Въобще не мога да ги изхвърля храчките, пробвах, но не става. Просто го чувствам като спускане на секрети, вътрешно, от носа към гърлото и трябва постоянно да преглъщам, но то си стои постоянно сякаш. Дали е някакво възпаление на околоносните синуси? Някаква по-лека форма на заден синузит? Ако да, какво ще ми препоръчате да си взема, какво лекарство? Днес се обадих да си запиша час при лекар, но е възможно чак след няколко седмици, а и не се намирам в България. Благодаря предварително.
sunny

Мнениеот D_Kehayov » 20 Дек 2006 09:00

zdraveite,
izvinjavam se za bavnja otgovor no sam mnogo zaangajirn.
naistina e naij dobre parvo da se postavi diagnosa i posle da se lekuva.
Osven za sinusit trabva da se proveri dali imate njakakva alergija - osven kojnite tastove ve4e ima i drugi diagnostokumi za tova.
Mojete da opitate s prepata Mucolen 4 x 1 tabl sled hrana.
Toi ima i slab antialergi4en efect, ima i kombinorano sekretoliti4no deisvie - naj 4esto oab4e se polzava kato pretarat sre6tu ka6lica.
Efecta 6te nastapi po bavno /3-7-10 dni/ otkolkoto ako polzvate ambroxol sadarja6t preparat no tuk predimstvoto na Mukelen e 4e ima i lokalen antisepti4en efekt kakavito drugite preparati ot tozi klas ne pritejavat.
Ako ima alergija tja trajbva da se lekuva po podhodja6t na4in.
Sinusita si iziskva antibioti4na terapija - pri lipsa na significantna infekcja ima bilkov nemski preparat specialno sazdanen za le4enie na sinusit koito povlijava i tezi sekreti i otpu6va sinusite, no ako sekretite sa ot graloto njama da vi e ot polza.
МОЛЯ, ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ЗАДЪЛБОЧЕНИТЕ ЛЕКАРСКИ КОНСУЛТАЦИИ НЕ МОГАТ ДА СА БЕЗПЛАТНИ !
http://www.medicine-bg.net
D_Kehayov

Мнениеот Patriot » 24 Юни 2009 11:40

Здравейте,
На 28 г. съм , от около 4-5 години имам същия проблем . Всяка сутрин ставам с усещането за храчка , която немога да изхрача .... Чуствам някакъв секрет горчив ,който се спуска в гърлото ми .... Храча се всеки ден по 2 часа , без никъкъв резултат , чак се задавям .... после от самосебе си преминава , и така до следващата сутрин .... чуството е ужасно ... Преди година , ходих на лекар и ми казаха , че ми няма нищо , което явно не е така .
Също така , при прекалено храчене на няколко пъти ми се случвало да изхрачвам "втърдени сополи" ,ако така мога да ги нареча , а също така и бели малки образования , които смърдат ужасно - направо ужасно ,... Моля за някакъв съвет . Може би трябва да спомена ,че поне една от ноздрите на носа ми винаги е запушена .....
Patriot

Мнениеот д-р Цончев » 24 Юни 2009 16:59

Дбре е отново да се направи преглед при УНГ. Мога да препоръчам такъв при необходимост, за София. Добре е да се пусне секрет за микробиология, за да се види каква е флората в ринофаринкса. Също може да се помисли и за ретгенова снимка на максиларни синуси, естествено след провеждане на консултация с УНГ.
д-р Цончев

Назад към Очи, уши, нос и гърло