Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за определен модел оплешивяване
Как можете да повлияете на състоянието?
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
Антитоксините стабилизират нивата на свободните радикали
реклама

Храчки

Модератори: админ, консултанти

Храчки

Мнениеот sunny » 06 Дек 2006 17:10

От една седмица насам ми се появяват храчки в гърлото, но нямам кашлица, температура или някакви други симптоми. Непушачка съм. На какво може да се дължи това, възможно ли е да имам възпаление на белите дробове? Какво ще ми препоръчате за прочистването им - гаргари някакви да правя, или сироп за гърло?
sunny

Мнениеот д-р Цончев » 06 Дек 2006 19:33

Белодробното възпаление се съпровожда с множество симптоми. Повече информация по въпроса може да намерите на
http://zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=103
д-р Цончев

Мнениеот sunny » 14 Дек 2006 22:45

д-р Цончев написа:Белодробното възпаление се съпровожда с множество симптоми. Повече информация по въпроса може да намерите на
http://zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=103

Благодаря, разгледах линковете. Нямам такива симптоми. Но вече повече от две седмици продължават да ми се стичат в гърлото храчки, нямам кашлица, чувствам се добре. На какво може да се дължи това? Има ли някакви сиропи, които могат да се вземат?
sunny

Храчки

Мнениеот D_Kehayov » 15 Дек 2006 09:18

Здравейте,
за да се прецини какъв клас препарти е подходящ за употреба при Вас: муколитик, мукорегулант или комбинирано средство трябва да кажете дали лесно или трудно изхвърляте появилите се храчки, а също така ориентировъчно през колко време се образува такава храчка: 2 пъти дневно, на всеки час ли ?
МОЛЯ, ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ЗАДЪЛБОЧЕНИТЕ ЛЕКАРСКИ КОНСУЛТАЦИИ НЕ МОГАТ ДА СА БЕЗПЛАТНИ !
http://www.medicine-bg.net
D_Kehayov

Re: Храчки

Мнениеот sunny » 15 Дек 2006 15:24

D_Kehayov написа:Здравейте,
за да се прецини какъв клас препарти е подходящ за употреба при Вас: муколитик, мукорегулант или комбинирано средство трябва да кажете дали лесно или трудно изхвърляте появилите се храчки, а също така ориентировъчно през колко време се образува такава храчка: 2 пъти дневно, на всеки час ли ?

Здравейте,
Благодаря за отговора.
Въобще не мога да ги изхвърля храчките, пробвах, но не става. Просто го чувствам като спускане на секрети, вътрешно, от носа към гърлото и трябва постоянно да преглъщам, но то си стои постоянно сякаш. Дали е някакво възпаление на околоносните синуси? Някаква по-лека форма на заден синузит? Ако да, какво ще ми препоръчате да си взема, какво лекарство? Днес се обадих да си запиша час при лекар, но е възможно чак след няколко седмици, а и не се намирам в България. Благодаря предварително.
sunny

Мнениеот D_Kehayov » 20 Дек 2006 09:00

zdraveite,
izvinjavam se za bavnja otgovor no sam mnogo zaangajirn.
naistina e naij dobre parvo da se postavi diagnosa i posle da se lekuva.
Osven za sinusit trabva da se proveri dali imate njakakva alergija - osven kojnite tastove ve4e ima i drugi diagnostokumi za tova.
Mojete da opitate s prepata Mucolen 4 x 1 tabl sled hrana.
Toi ima i slab antialergi4en efect, ima i kombinorano sekretoliti4no deisvie - naj 4esto oab4e se polzava kato pretarat sre6tu ka6lica.
Efecta 6te nastapi po bavno /3-7-10 dni/ otkolkoto ako polzvate ambroxol sadarja6t preparat no tuk predimstvoto na Mukelen e 4e ima i lokalen antisepti4en efekt kakavito drugite preparati ot tozi klas ne pritejavat.
Ako ima alergija tja trajbva da se lekuva po podhodja6t na4in.
Sinusita si iziskva antibioti4na terapija - pri lipsa na significantna infekcja ima bilkov nemski preparat specialno sazdanen za le4enie na sinusit koito povlijava i tezi sekreti i otpu6va sinusite, no ako sekretite sa ot graloto njama da vi e ot polza.
МОЛЯ, ИМАЙТЕ ПРЕДВИД ЧЕ ЗАДЪЛБОЧЕНИТЕ ЛЕКАРСКИ КОНСУЛТАЦИИ НЕ МОГАТ ДА СА БЕЗПЛАТНИ !
http://www.medicine-bg.net
D_Kehayov

Мнениеот Patriot » 24 Юни 2009 11:40

Здравейте,
На 28 г. съм , от около 4-5 години имам същия проблем . Всяка сутрин ставам с усещането за храчка , която немога да изхрача .... Чуствам някакъв секрет горчив ,който се спуска в гърлото ми .... Храча се всеки ден по 2 часа , без никъкъв резултат , чак се задавям .... после от самосебе си преминава , и така до следващата сутрин .... чуството е ужасно ... Преди година , ходих на лекар и ми казаха , че ми няма нищо , което явно не е така .
Също така , при прекалено храчене на няколко пъти ми се случвало да изхрачвам "втърдени сополи" ,ако така мога да ги нареча , а също така и бели малки образования , които смърдат ужасно - направо ужасно ,... Моля за някакъв съвет . Може би трябва да спомена ,че поне една от ноздрите на носа ми винаги е запушена .....
Patriot

Мнениеот д-р Цончев » 24 Юни 2009 16:59

Дбре е отново да се направи преглед при УНГ. Мога да препоръчам такъв при необходимост, за София. Добре е да се пусне секрет за микробиология, за да се види каква е флората в ринофаринкса. Също може да се помисли и за ретгенова снимка на максиларни синуси, естествено след провеждане на консултация с УНГ.
д-р Цончев

Назад към Очи, уши, нос и гърло