ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

ОПЕРАЦИЯ НА СЛИВИЦИ

Модератори: админ, консултанти

r_e_n_k_o

Re: ОПЕРАЦИЯ НА СЛИВИЦИ

Мнение от r_e_n_k_o » 15 юли 2009 13:54

nipoison, kak e sinat ti? dano ve4e se e opravil! Men me operiraha na 18.06., no o6te imam otoci i ve4e mnogo zapo4nah da se pritesnqvam. ot dve sedmici smu4a hap4eta, piq i takiva za alergiq, no ni6to. ot v4era se praskam s edin spei za astma - po lekarsko predpisanie. nadqvam se da pomogne. vie imahte li takiva problemi? dulgo li prodalji pulnoto vazstanovqvane?

iliana dineva

Мнение от iliana dineva » 10 окт 2009 06:50

malkite obrazovania koito se polu4avat v slivicite sa slive4ni kamani meri6at nepriatno i sa ot natrupani bakterii v torbi4kite.mogat da se po4istiat s antibiotic no pak se vra6tat,nai dobriat na4in e sas zabolekarska sprincovka ,koiato e po dalga v kraia i po tiasna za da praska po silno .palni se s voda i sol ,i se praska v slivicata.

liliyabeleva

Мнение от liliyabeleva » 27 окт 2009 23:07

здравеите,можете ли да ми кажете добра клиника за операция на сливици близо до ямбол или бургас,моля ви.

rosara

Мнение от rosara » 01 ное 2009 22:59

здравейте преди 2 години извадихме 3-та сливица на голепият ми син в Стара загора в държавната болница при др.Стефанов и мога да кажа че всичко мина идеално.И до ден днешен нямаме никакви проблеми.Тогава детенцето ми беше на 3 год.сутрината го оперираха и следобед ни изписаха.Вечерта даже луканка си хапна.И желая на всички които ще се оперират толкова бързо възстановяване.

iiaiia

Мнение от iiaiia » 28 яну 2012 18:26

Здравейте!Синът ми е с проблемни сливици голями,огромни и с гной.Той е на 12 години почти 13 Непрекъснато са му подути и лимфните възли Всички лекари са на мнение ,че трябва да се извадят ,защото боледува често , а и има непрестанни храчки :cry: В края на другата седмица трябва да го оперират.Направих ме всички необходими изследвания Това което ме тревожи е че стойностите му от APTT - (активирано парциално тромбопластиново време) са над нормата, 30.1 sec 28.1 е горна граница а също и APTT-RATIO-е отново над допустимата норма 1.2 index при 1.13 Много ме е страх от кръвоизлив,който не може да бъде овладян,ако някой е на ясно много моля да сподели.......

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2012 00:09

Такива отклонения не могат да доведат до кръвоизлив сами по себе си. Естествено, за ваше успокоение обсъдете този резултат с лекарите, които са поели детето, за да получите и тяхната преценка.

iiaiia

Мнение от iiaiia » 29 яну 2012 23:21

Благодаря ви докторе,че ми отговорихте!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 яну 2012 17:19

Моля, желая успех!

Irra1985

Мнение от Irra1985 » 08 фев 2012 10:56

Пиша в тази тема за да не пускам нова тема.Наскоро пак ме заболя гърло.Аз и моите вечни проблеми с гърлото.Бях на УНГ и той каза ,че имам хроничен тонзилит/това е третия унг специалист който казва,че имам този проблем/Изписаха ми имуномодолатори и каза че сливиците са ми за махане.В една друга тема съм писала пак за проблема.Едната сливица е срастнала.Според доктора трябва да ги махна.Но много ме е страх.Не правя гнойни ангини /около две на година/знам ,че сливиците се махат ако са повече от две ангини или се лъжа. или не е задължително да караш ангини и пак може сливиците да са ти за махане?Незнам какво решение да взема дали да ги махна или да ги оставя. :roll: До на пролет ше го обмислям.Но много ме е страх от операция и от последствията след нея.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2012 19:22

Разбираемо, трудно е човек да се реши на операция, особено ако не е в спешен порядък...

loly

Мнение от loly » 20 фев 2012 15:40

Здравей Irra1985,
преди около две години аз претърпях такава операция. Наложи се понеже често правех гнойни ангини, в последствие се появи и абсцес и просто беше неизбежно, но не съжалявам. Операцията при мен мина бързо и добре, възстановяването също. Но при всеки е различно, така, че имаш време да помислиш :). Успех

Irra1985

Мнение от Irra1985 » 19 юни 2012 14:52

Отново искам да ви попитам кога е най подходящия сезон за махане на сливици и има ли сезон за махане.По всяко време ли могат да бъдат махнати.Питам тъй като най вероятно юли месец към края ще ми махат моите сливици и се притеснявам възможно ли е нещо да стане в жегите.Доколкото знам не е препоръчително да се махат по това време на годината.Ще се радвам ако дадете съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2012 15:40

Аз лично не съм чувал да има сезонност при тази операция. Но пък не съм УНГ, може все пак да има някакви съображения...

Явора

Мнение от Явора » 20 юни 2012 01:29

Нов апарат в УМБАЛ "Света Марина" - Варна оперира безопасно сливици

" " "От скоро в МБАЛ „Света Марина” ЕАД – гр. Варна работи нов апарат за операция на сливици. С новата методика се избягват множество от усложненията при класическия метод „студена дисекция” за отстраняване на сливици и аденоидни вегетации („трета сливица”), съобщават от медицинското заведение.

Иноватор на модерната техника е ас. д-р Георги Илиев под ръководството на доц. д-р Пламен Недев, дм – ръководител на катедрата по „Неврохирургия и ушно - носно - гърлени болести” към Медицински университет – Варна.

Новата апаратура Coblator II system се използва успешно при редица заболявания и медицински манипулации като хипертрофия на носни конхи, аденоидни вегетации, при пациенти със Sleep apnea syndrome, при пациенти с хъркане, операции на ларинкс, както и всички операции в УНГ специалност свързани с „меки тъкани”.

Използването на коблатор при тонзилектомия е съвременна техника, лесна, бърза за изпълнение и значително по-безопасна от гледна точка на интра- и постоперативни хеморагии, с по-кратък възстановителен процес спрямо „студената дисекция”, уточняват от лечебното заведение.

Методът работи на принципа на радиочестотната аблация, при която се разкъсват молекулярни връзки без да се използва топлина.

При използване на новата апаратура за операция на сливици болката отшумява два пъти по-бързо. Два пъти по-бързо също се възстановява и нормалния хранителен режим на пациента, похвалиха се от МБАЛ "Св.Марина"." " "

http://www.mu-varna.net/Nov-aparat-v-MB ... ews-729-bg

Irra1985

Мнение от Irra1985 » 20 юни 2012 09:34

И аз това го прочетох но незнам как стои въпроса и каква ще е цената на една такава операция.Нещо четох статията и не се ориентирах какво точно прави този уред.Дали операцията е с пълна упойка или не е.На мен ми се налага премахване на сливици заради лимфен възел тъй като според няколко хематолози причината са болните ми сливици.Не правя често ангини изкарах една много сериозна преди три години и от тогава често ме боли гърло без причина.Едната сливица която ми е отдясно от страната на лимфния възел ми е срастнала това е мнението на УНГ специалистите и те са също на мнение ,че всичко се дължи именно на сливиците ми.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”