ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

ОПЕРАЦИЯ НА СЛИВИЦИ

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
vess2002

ОПЕРАЦИЯ НА СЛИВИЦИ

Мнение от vess2002 » 24 юни 2008 23:03

Здравейте!Аз съм момиче на 21 години и имам ужасен проблем със сливиците.Като бях по-малка често боледувах от гнойна ангина,но веднъж майка ми с медицинска пинцета и памуче,напоено с разтвор от сода и вода ми бръкна в гърлото и ми махна налепите от сливиците оттогава едната ми сливица е атрофирала(с доста големи размери).Четох една сатия в интернет и един доктор е дал коментар,че в следствие от такова действие се получава-тонзилитен сепсис–не съм наясно какво означава това...Освен това в каналчетата на сливиците ми се появяват едни бели топченца и периодично си падат,а миризмата им е доста неприятна.Не мога да кажа,че не мога да спя през нощта или имам проблем с дишането,но този проблем е доста неприятен.Ходила съм неведнъж на УНГ и мненията на докторите са противоречиви относно това дали да си вадя сливиците или не.Много моля за вашето мнение по проблема ми трябва ли да извадя сливиците и ако ДА какъв е риска след това отново да имам здравословни проблеми?Благодаря предварително! :?: :) :?:

Д-р.Хинкова

Re: ОПЕРАЦИЯ НА СЛИВИЦИ

Мнение от Д-р.Хинкова » 25 юни 2008 18:42

Дали сливиците са ви за операция може да прецени само специалист след преглед и оценка на общото ви състояние.

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 27 юни 2008 18:17

Дали сливиците са ви за операция може да прецени само специалист след преглед и оценка на общото ви състояние.
Благодаря ви д-р Хинкова!Както вече казах ходила съм неведнъж на УНГ,но мненията са противоречиви.Понеже съм от гр.Сливен и съм обиколила всички спец.УНГ вече мисля да отида до София за пълен преглед и окончателно мнение! Можете ли да ми препоръчате специалист УНГ и данни за връзка!Ще ви бъда много благодарна!
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 27 юни 2008 18:21

Специалист –УНГ
Д-р.Минчо Мелничаров
Бул.”Джеймс Баучер”бл.122
Медицински център “АМА”
Преглежда ввъв вторник и четвъртък от 16.30-18
Тел.962 55 79
0888615284

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 27 юни 2008 21:55

Много голямо БЛАГОДАРЯ!!! :D
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

galikrasi

Мнение от galikrasi » 28 юни 2008 14:28

ЗДРАВЕЙ МИЛА,АЗ СЪМ НА 29 ГОД И ОТ ГОДИНИ БЯХ СЪС СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ КАТО ТВОЯ :roll: ОПИТАХ СЕ ДА СИ ЗАПАЗЯ СЛИВИЦИТЕ НО БЕЛИТЕ ТОПЧЕТА НЕ СПИРАХА,А ДЪХЪТ НА ЧОВЕК С ТАКЪВ ПРОБЛЕМ Е УЖАСЕН, :oops: МИРИШЕ НА СИФОН.ИЗВАДИХ ГИ ПРЕДИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА И СЕ ЧУВСТВАМ СТРАХОТНО :P .НЯМА КАКВО ДА МУ МИСЛИШ,ИЗХВЪРЛИ ТАЗИ СМРАД ОТ УСТАТА СИ ИЛИ ЦЯЛ ЖИВОТ ЩЕ СИ ТАКА ,ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА.УСПЕХ И КУРАЖ АКО РЕШИШ ДА ГИ ВАДИШ :wink:

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 29 юни 2008 00:20

Здравей,galikrasi ! Благодаря много за писмото ти! :D Моят проблем с топченцата е от 2 год.! А знаеш ли от какво се получават,дали е от някакъв бакерий,защото преди време ми бяха открили стрептококи?Ти къде си прави операцията? Много ли време се възстановяваше? Мен малко ме е страх,но само ти можеш да разбереш колко е неприятен този проблем!Радвам се,че ми писа! :wink:
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

galikrasi

Мнение от galikrasi » 29 юни 2008 03:19

Здравей vess2002!ПРИ НЯКОЙ ХОРА СЛИВИЦИТЕ ОСВЕН ,ЧЕ АТРОФИРАТ С ТЕЧЕНИЕ НА ГОДИНИТЕ СЕ И ВИДОИЗМЕНЯТ,ПРОМЕНЯТ ФОРМАТА СИ И ОВРАЗУВАТ Т.НАР.КРИПТИ ИЛИ ПО-ПРОСТО КАЗАНО ТУНЕЛЧЕТА И ДУПЧИЦИ В КОИТО КОГАТО СЕ ХРАНИШ СЕ ПЪЛНЯТ С ХРАНА КОЯТО НЯМА КАК ДА ИЗЛЕЗНЕ ОСВЕН АКО НЯКОЙ НЕ Я ИЗВАДИ .В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ЗАГНИВА,ГНОЯСВА И СЕ ВМИРИСВА И ТАКА СИ СЕДИ ТАМ ДОКАТО НЕ ПАДНЕ В ЕДИН МОМЕНТпри кихане,кашляне и т.н.НО ВЕДНАГА СЛЕД ТОВА НА НЕЙНО МЯСТО ПОПАДА ОТНОВО ХРАНА ОЩЕ НА ПЪРВОТО ТИ ХРАНЕНЕ.ТЕЗИ БЕЛИ ТОПЧЕТА ДОКТОРИТЕ ГИ НАРИЧАТ-ТАПИ.АЗ В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 3 ГОД,НЕПРЕКЪСНАТО СИ ИЗСТИСКВАХ СЛИВИЦИТЕ С ДРЪЖКА НА ЛЪЖИЦА, А ТЕ НЕПРЕКЪСНАТО СЕ ПЪЛНЕХА ОЩЕ НА СЛЕДВАЩОТО ХРАНЕНЕ. ПРИТЕСНЯВАХ СЕ ВИНАГИ КОГАТО ГОВОРЯ С НЯКОЙ И СЕ ДОБЛИЖИ ПОВЕЧЕ ДО МЕН :oops: ,ЗНАЕХ КАК СМЪРДИ.ЗАТОВА СЕ ПОЯВЯВАТ И СТРЕПТОКОКИ И СТАФИЛОКОКИ И Т.Н.ТОВА Е ИДЕАЛНА СРЕДА ЗА ТЯХ И КОЛКОТО И ДА ГИ ЛЕКУВАШ НЯМА УТЪРВАНЕ :( .ПОНЕ ПРИ МЕН БЕШЕ ТАКА,СУМАТИ АНТИБИОТИЦИ ИЗПИХ.ТА ОТ ТЕЗИ ХУБАВИ БАКТЕРИИ РАЗВИХ И РЕВМАТОИДЕН АРТРИТ :shock: ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ. :cry: ТОЙ СИ МИ ОСТАНА ЗА СПОМЕН ОТ ТАПИТЕ И СТРЕПТОКОКА,СЕГА НЯМА ОПРАВИЯ. :cry: НЕ ДОПУСКАЙ МОЯТА ГРЕШКА,ЗАЩО СА ТИ СЛИВИЦИТЕ ЩОМ ТИ ПРИЧИНЯВАТ ТОВА :evil: :?: ЕДИНСТВЕНИЯТ НАЧИН ДА СЕ СПРЕ ОБРАЗУВАНЕТО НА ТАПИТЕ Е ОТСТРАНЯВАНЕТО НА СЛИВИЦИТЕ. :roll: АЗ СИ ГИ ИЗВАДИХ В ТРАНСПОРТНА БОЛНИЦА-СОФИЯ ПРИ ДР.ФРЕНГОВ НО ТАМ ОПЕРАЦИЯТА Е ПЛАТЕНА.БОЛИ НЯКОЛКО ДНИ НО ПОСЛЕ ЗАБРАВЯШ И ЗА БОЛКИТЕ И ЗА СТРЕПТОКОКА И ЗА ТАПИТЕ.ЕСТЕСТВЕНО ИЗБОРА СИ Е ТВОЙ!СЕГА СЪЖАЛЯВАМ ЗАЩО НЕ СЕ ПРИСТРАШИХ ПО-РАНО ПРЕДИ ДА РАЗВИЯ АРТРИТА В СЛЕДСТВИЕ НА СТРЕПТОКОКА..,НО САМА СЪМ СИ ВИНОВНА,ЧЕ УМИРАХ ОТ СТРАХ :( .ПОМИСЛИ СИ ДОБРЕ,НО ЗНАЙ ЧЕ ЕДНИ ТАКИВА СЛИВИЦИ НЕ ПОМАГАТ С НИЩО НА ОРГАНИЗМА ТИ ДОРИ НАПРОТИВ-БАВНО НО СИГУРНО ТЕ ТРОВЯТ.АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА ОЩЕ НЕЩО МОЖЕШ ДА МЕ ПИТАШ ВСИЧКО :wink: ЗАСЕГА ЧАО :P

galikrasi

Мнение от galikrasi » 29 юни 2008 03:26

ОПЕРАЦИЯТА Е С ПЪЛНА УПОЙКА,КАТО СЕ СЪБУДИШ ТЯХ ВЕЧЕ ГИ НЯМА :P .МОЙТЕ ОТЗАД БЯХА ПЪЛНИ С ТОПЧЕТА КОИТО НЕ МОЖЕХ ДА ВИДЯ НА ОГЛЕДАЛОТО :oops:

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 30 юни 2008 00:05

Здравей отново galikrasi ! Какви са симптомите за ревматоиден артрит? :shock: Колко струваше операцията ти? Наистина много съжелявам,че се е получило така с тебе :( Най-искренни поздрави и усмивки от мен! :D :wink: :)
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

galikrasi

Мнение от galikrasi » 30 юни 2008 02:17

МОЯТА ОПЕРАЦИЯ СТРУВАШЕ 300 ЛВ ,НО ЧУХ ЧЕ ВЕЧЕ СА С НОВИ ЦЕНИ И Е ОКОЛО 400ЛВ :shock: НЕ СА НИКАК МАЛКО КАТО ИМАШ НАПРЕДВИД ЧЕ МОЖЕ ДА СИ ГИ ИЗВАДИШ С ТАЛОН-БЕЗПЛАТНО НО ДНЕШНО ВРЕМЕ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ ИМ ЛИ БУТНЕШ НА НАШИТЕ ДОКТОРЧЕТА,МНОГО ЛОШО ГЛЕДАТ И ВСЕ ТЕ РАЗМОТАВАТ И ВНИМАНИЕ-НИКАКВО,СЯКАШ СИ НАТРАПНИК :roll: . А КАТО СИ ПЛАТИХ ДА ВИДИШ КАК СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА 10 ПЪТИ ИДВАХА ДА МЕ ВИДЯТ КАК СЪМ И НЕЩО ТРЯБВА ЛИ МИ :lol: И Т.Н.ОТНОШЕНИЕТО Е ДРУГО.А И КАКТО ТИ САМАТА КАЗВАШ И ПРИ МЕН МНЕНИЯТА БЯХА МН.ПРОТИВОРЕЧИВИ И НЕЗНАЕХ КАКВО ДА ПРАВЯ :? .СИМПТОМИТЕ НА АРТРИТА СА СИЛНИ БОЛКИ ВЪВ ВСИЧКИ СТАВИ :cry: И СЛАБОСТ В МУСКУЛИТЕ.РЕВМАТОЛОГА КАЗА ЧЕ СА ГО ПРЕДИЗВИКАЛИ СТРЕПТОКОКИТЕ И АКО НЕ СЪМ ИЗВАДИЛА СЛИВИЦИТЕ МОЖЕЛИ ДА МИ УВРЕДЯТ СЪРЦЕТО :shock: ,БЕЛИЯ ДРОБ И БЪБРЕЦИТЕ ЗАЩОТО ОТ СЛИВИЦИТЕ ТРЪГВАЛИ ПО ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗЪМ.АРТРИТА Е АВТОИМУННО ЗАБОЛЯВАНЕ КОЕТО НЕ СЕ ЛЕКУВА.СТРЕПТОКОКИТЕ ТАКА ТИ РАЗБИВАТ ИМУННАТА С-МА,ЧЕ ТЯ СЕ ОБЪРКВА И ЗАПОЧВА ДА АТАКУВА СОБСТВЕНИТЕ СИ КЛЕТКИ :cry: И ЗА ВСИЧКО ТОВА СА ВИНОВНИ СТРЕПТОКОКИТЕ И РАЗНИ ПОДОБНИ ГАДИНКИ.Е,НЕ ПРИ ВСИЧКИ СТАВА ТАКА НО АЗ ОЩЕ НЕ МОГА ДА СЕ ПРИМИРЯ С ТОЗИ ФАКТ.ВСЕ СИ КАЗВАМ-ЗАЩО ТОЧНО НА МЕН,НЕМОЖА ЛИ ДА МИ СЕ РАЗМИНЕ НЯКАК СИ :( ,НО ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО.ЩЕ ТРЯБВА ДА СВИКНА .ДАНО НИКОГА ДА НЕ РАЗБЕРЕШ КАКВО ТОЧНО ИМАМ НАПРЕДВИД.ЧУВАЛА СЪМ,ЧЕ НЯКОЙ ХОРА СА СЕ ИЗЛЕКУВАЛИ ОТ СТРЕПТОКОКА,НЕЗНАМ ДАЛИ ЗА ПОСТОЯННО И ДАЛИ Е ВЯРНО НО АЗ НЕ УСПЯХ.А И ТЕЗИ ТАПИ... :oops: :oops: :oops: ТА С 1 КУРШУМ МАХНАХ И ТАПИТЕ И СТРЕПТОКОКА :P ЖАЛКО САМО ,ЧЕ ЗА ВТОРОТО СЕ УСЕТИХ МН.КЪСНО НО НЯМАШЕ КОЙ ДА МИ ОБЯСНИ ЛОГИКАТА :? .РОДИТЕЛИТЕ ТИ КАКВО МИСЛЯТ ЗА ВАДЕНЕТО :?:

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 30 юни 2008 13:20

Здравей,мила! Аз всъщост съм омъжена и решението дали ще се оперирам ще го взема сама! Майка ми казва,че каквото и да реша ще ме подкрепи,но аз вече имам мъж,с който споделям по-често и обсъждам по-важните проблеми,които се случвчт в живота ми! Много благодаря за заинтересваността ти наистина в твое лице виждам истински приятел! :D Ти от кой град си? Четох във форума,че имаш детенце на 5 год. :) Много хубаво! :D
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

galikrasi

Мнение от galikrasi » 01 юли 2008 03:46

Здравей vess2002 :P АЗ СЪМ ОТ СОФИЯ НО В МОМЕНТА ЖИВЕЕМ И РАБОТИМ В ГЪРЦИЯ.С ДЪЩЕРЯ МИ СИ ИЗВАДИХМЕ СЛИВИЦИТЕ С 3 ДНИ РАЗЛИКА И ТЯ БЕШЕ ИСТИНСКИ ГЕРОЙ :D МАКАР,ЧЕ НЕЙНИТЕ БЯХА 3.БЕШЕ МН.СМЕЛА ЧАК СЕ СРАМУВАХ ОТ СЕБЕ СИ :oops: .НЕЙНИТЕ БЯХА ТОЛКОВА ОГРОМНИ ,ЧЕ СЕ ОПИРАХА ЕДНА В ДРУГА А НОСА И БЕШЕ ЗАПУШЕН ОТ ТРЕТА СЛИВИЦА И ЕДВАМ ДИШАШЕ ГОРКАТА :? А ЗА ПРЕГЛЪЩАНЕТО БЕШЕ ИСТИНСКИ КОШМАР.И ВЪПРЕКИ ,ЧЕ 1 ГОДИНА ПО-РАНО ОТНОВО БЯХМЕ ВАДИЛИ ТРЕТАТА СЕ ОКАЗА, ЧЕ ДОКТОРА КОЙТО Я Е ВАДИЛ Я Е ОТРЯЗАЛ НА ПОЛОВИНА :evil: И ТЯ ОТНОВО СЕ ВЪЗСТАНОВИ :shock: .НЕКАДЪРНИК АБСОЛЮТЕН :( !САМО ДЕТО ИЗТОРМОЗИ ДЕТЕТО ТОГАВА.ТИ РЕШИЛА ЛИ СИ НЕЩО ОКОНЧАТЕЛНО ЗА ТВОЙТЕ СЛИВИЦИ :?: СИГУРНО ТИ Е МН.КОФТИ ОТ СЪПРУГА ТИ.МОЯТ ВСЕ ВИКАШЕ ЧЕ НЯМАЛО ЗНАЧЕНИЕ,ДА НЕ СЪМ СЕ ПРИТЕСНЯВАЛА АМА ЗА МЕН ИМАШЕ ЗНАЧЕНИЕ И ТО ГОЛЯМО.ИМАТЕ ЛИ БЕБЧЕ :?: ИЛИ ОЩЕ НЕ.

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 01 юли 2008 15:11

Ами моят мъж е много пекан човек и абсолютно не го прави на въпрос! Опитваме се да разрешим проблема и да забравим! Първо ще си изкараме лятото и почивката,а септември ще отидем в София,за да уточним как ще процедираме,защото съм чувала,че операции се правят,или пролетта,или есента.То е ясно,че ще плащам,защото съпруга ми има няколко прекарани операции и е наясно с отношението на докторите преди и след като си платиш! А бебче все още нямаме,но мислим по въпроса и може би след операцията на сливиците ще работим по въпроса(живот и здраве)...Много се радвам,че се оправяте с малката и наистина сте истински герои,след всичко преживяно :!: Ако имаш Skype може да си пишем там! Моят е vess2002 :!: Чао засега!!!
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

nipoison

Мнение от nipoison » 01 юни 2009 01:08

Здравейте синът ми е на 13 години и боледуваше много често от сливици,и тази година се решихме да ги махнем.На 12.05 му ги оперираха и трите сливици,след една седмица го закарахме на преглед,казаха че всичко е нормално,заздравяло както трябва но момчето не може да говори както трябва,смисъл говори носово и то много почти не се разбира какво казва,а като пие вода му капи от носът.Казахме на доктора той каза че било нормално това и ако не се оправил до две седмици ще го прати на логопед.Бихте ли ми казали това дали е нормално или не,защото аз си мисля че има нещо засегнато.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”