Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Страната ни е спасила и трима чужденци
При трансплантацията се извършва пренасяне на здрави кръвни кл...
реклама

торбички под очите и подуване на горен клепач

Модератори: админ, консултанти

торбички под очите и подуване на горен клепач

Мнениеот steffistoffi » 01 Юни 2008 22:27

Всяка сутрин се събуждам с подути очи,както с явни торбички под очите така и често с леко подут клепач.Правих си изследвания на бъбреци,откриха ми камък в бъбрека но ми казаха че това не е причина да имам постоянни отоци.Личната ми лекарка мисли ,че е на алергична основа имам и лек сърбеж някой път във вътрешната част на очите.Пия антиалергични лекарства ,но все същото.Ходих на очен лекар преди месеци изписа ми капки за очи които ако слагам по продължително време леко се подобрявам,но немога да ги слагам вечно.Зрението ми не е съвсем добре но той ми каза ,че още не съм за очила.Преди две години друг очен лекар ми каза ,че трябва да нося очила за да не се напрягат и изморяват много очите защото може да е от това.Не нося очила.Работя като фризьор и някой път когато имам много работа и гледам все отблизо естествено ,усещам как очите ми се изморяват и парят.От скоро започнах да отдалечавам за да видя ясно но дали това е проблема или трябва да направя някакви други изследвания.Храня се разумно,рядко употребявам алкохол.Описах всичко,моля за отговор от специалист какви изследвания да правя?Благодаря предварително.
steffistoffi

Re: торбички под очите и подуване на горен клепач

Мнениеот Д-р.Хинкова » 02 Юни 2008 10:34

На колко години сте?Все пак,както описвате оплакванията си мисля,че имате нужда от очила.Нещата се променят със състоянието на очите след дадена възраст.
Д-р.Хинкова

Мнениеот steffistoffi » 02 Юни 2008 21:24

Благодаря на доктор Хинкова за вниманието .На 45 години съм.Възможно ли е това че имам нужда от очила и то с неголям диоптър да е причина за този нездрав вид на очите ми.Сутринта пак ми казаха че изглеждам като недоспала :(
steffistoffi

Мнениеот Д-р.Хинкова » 03 Юни 2008 17:49

Има голяма вероятност проблемите да са свързани със зрението.На тази възраст,обикновенно се налага корекция за четене .Ако се напрягате за да четете,могат да се получат тези проблеми.Поносете очила известно време и вижте как ще се почувствате.
Д-р.Хинкова

Мнениеот steffistoffi » 04 Юни 2008 22:00

Благодаря Ви доктор Хинкова,за момента ми изписаха капки за очи opatanol ,мисля че има някакво подобрение макар и леко ,но аз си ги слагам два дни,към средата на месеца ще посетя и очен лекар.Може би проблема е комплексен.Благодаря Ви за съвета!
steffistoffi

Мнениеот vess2002 » 02 Юли 2008 16:21

Здравей, steffistoffi !!! Според мен проблема ти е от фризьорският салон! Аз само докато се подстригвам при фризьорката ми очите ми започват да сълзят,а не ме питай като си правя кичури-направо си тръгвам разревана!!! :lol: Това е от всички препарати които се ползват,но какво да се прави "Красотата изисква жертви!" А доколкото камъка в бъбрека със сигурност има общо,защото при мене се случи същото преди време! Всяка сутрин с надути очи! Това е от повишаването на киселинността. А също може да ти излиза ечемик,щом те сърби!!! Във всеки сличай най-лесното е да ти кажат,че ти трябват очила или алергия!!! :D Поздрави!!!
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!
Аватар
vess2002

Мнениеот vesi_mmm » 13 Ное 2009 12:52

Здравейте !

Аз съм на 17 години и от известно време на сам имам същия проблем с подутите очи всяка сутрин . Чувството е изключително неприято , дори понякога започват да ме болят синусите. Подуването макар и намаляло сравнение със сутринта често трае и до по късно през деня .Първоначално мислех че е от грима който слагам , но се оказа че не е това понеже известно време не слагах грим , нямаше резултат . Проблеми с зрението нямам , не нося очила , в отлично здравословно състояние съм .А иначе пробвах и с кубчета лед , със студена вода , със кремове за околоочен контур но нищо... И моя приятелка също се оплаква от подути очи всяка сутрин . :shock:
vesi_mmm

Мнениеот rositka » 27 Окт 2011 19:50

Здравейте,дъщеря ми е на 1г, и 10м. от 3 дни десният клепач й е подут,изписаха й максидекс,но не се подобрява,и педиатърката и очната не знаят какво й е.
rositka

Мнениеот д-р Цончев » 29 Окт 2011 22:32

Променя ли се през деня?
д-р Цончев

Назад към Очи, уши, нос и гърло