Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
За първи път - консултации по темата
От грип тип "Б" боледуват в София
Заболяването е рядко срещано, но опасно
Юбилейното честване започна днес
реклама

Стрептококи

Модератори: админ, консултанти

Стрептококи

Мнениеот zornitsa » 19 Май 2008 16:44

Здравейте,
повече от месец подържам температура 37.5, увеличиха ми се лимфните възли по шията и цялото тяло- отидох на личната лекарка и ми изписа азитрокс- антибиотик, повреме на приема му се разболях от варицела. След 20 дни минах на пълен преглед кардиограма, кръвна картина, ренген на бял дроб, всичко беше наред, само дето продължавах да кашлям и да подържам температура, лимфните възли останаха само по шията. Преди да ми изпишат друг антибиотик- ми направиха изследване на секрет на гърлото и се оказа,че има находка на " stteptococc. pyogenes", съответно азитрокса не бил подходящ антибиотик и ми изписаха Аугментин 7 дни. Започнах приема му, кашлицата спря, но започнах да повръщам сутрин, преди самия прием на антибиотика, вече 5 ден го пия, но температурата си остава същата. През деня е 37.4-5, а вечер спада до 37. Не искам да я меря вече температурата, но аз си я усещам - защото ми тежат клепачите на очите.
Какво бихте ме посъветвали - как се лекуват тези стрептококи? След приема на антибиотика, следва ли пак да се изследва секрет от гърлото?
Само с антибиотика ще се излекувам ли?
Благодаря за вниманието.
zornitsa

Re: Стрептококи

Мнениеот д-р Цончев » 20 Май 2008 18:44

Антибиотика е подходящ, трябва да си довършите курса. А дали ще е достатъчно... трудно мога да отговоря на такъв въпрос.
Веднага след спирането на антибиотика гърления секрет вероятно ще е отрицателен.
д-р Цончев

Мнениеот zornitsa » 21 Май 2008 10:01

Днес свърших антибиотика, но температурата продължава да си стои такава, гърлото все още е зачервено, лимфните възли още са увеличени?Единственото облекчение което забелязах е спирането на кашлицата,която продължи около 2 месеца.
Какво следва да направя?
zornitsa

Мнениеот Д-р.Хинкова » 21 Май 2008 12:07

На този епап при вас е добре ,да се направи прецизна микробиологична диагностика с антибиограма.Обадете се ,ако се интересувате и сте от София.
Д-р.Хинкова

Мнениеот zornitsa » 21 Май 2008 13:52

Не съм от София, към лаборатория ли да се обърна?
Колко време след антибиотика следва да си направя нова кръвна картина?
Предната беше на 12-13 ден след заразяването с варицелата. В нея всичко беше в стойности, но СУЕ -беше 10 ( до 12), тромбоцити 362 - на 08.05.2008
На 12.03.2008 също имам кр.картина - СУЕ -беше 6, тромбоцити -230
Само в тези показатели имаше разлика, другите бяха почти еднакви и в норма, те и тези са в норма, ама знае ли човек.
zornitsa

Мнениеот Д-р.Хинкова » 21 Май 2008 14:53

Показателите от кръвната картина са в границата на нормата.
Д-р.Хинкова

Мнениеот zornitsa » 22 Май 2008 10:17

Когато ми взеха секрет от гърлото в лабораторията са ми направили антибиограма с подходящите антибиотици,на базата на нея личната лекарка ми изписа аугментин.
Сутрин като стана повръщам,мислех че е от антибиотика, т.к повръщането почна с приема на антибиотика,, но антибиотика свърши вчера сутринта , а днес отново повръщах - жълт секрет, необилно повръщане - веднага след ставане.Имам чувството че някакви секрети ми се спускат по гърлото, дъгите са си същите червени както и преди приема на антибиотика.
zornitsa

Мнениеот zornitsa » 22 Май 2008 10:20

Искам само да добавя,че не пуша, никога не съм пушила, а лекарката - уши ,нос,гърло ме попита дали съм пушач?
zornitsa

Мнениеот Д-р.Хинкова » 22 Май 2008 18:33

Повръщането може би е във връзка с възпаление на стомаха, след приема на антибиотика.Ако не се успокои до една седмица се консултирайте с гастроентеролог.
Д-р.Хинкова

Мнениеот zornitsa » 30 Май 2008 00:17

Д-р Хинкова, искам да ви попитам редно ли е отново да се изследва секрета на гърлото, вече минаха 5-7 дни от приема на антибиотика, за да се разбере дали още има стрептококи? Ходих на лекар,докторката която ми взе секрет предния път и тя ми каза че нямало смисъл да се изследва, а гърлото ми все още е червено - червении дъги и това ме притеснява, а и все още подържам температура 37.4-37.5? Докторката не ми пусна ново изследване, защото се изрази така " 90% от хората били с червени дъги".
Гаденето и повръщането спря, явно наистина е било от антибиотика.
Вие какво ще ме посъветвате, да си пусна ли нов секрет на гърлото?
zornitsa

Мнениеот Д-р.Хинкова » 30 Май 2008 18:15

При положение,че поддържате още температура е редно да ви види отново специалист УНГ.Не разбрах,прегледите ги прави личната лекарка или УНГ?За нов гърлен секрет може да изчакате до 10 дена.
Д-р.Хинкова

Мнениеот zornitsa » 31 Май 2008 13:59

И двете лекарки и личната ме погледна - каза да отида на уши,нос,гърло-защото е червено гърлото. Докторката уши,нос,гърло- ме погледна и каза че нямало нужда, червено било, но нямала да пуска изследване. Питах я за температурата, тя каза че след варицела можело и още 20 дни да подържам температура, но то мина вече месец от появата на варицелата - бях болна по великден - 26 април.
Смятам вече самосиндекално да отида да ми вземат секрет на гърлото в микробиологията, защото тази температура не ми се отразява добре ( чувставам се изтощена, клепачите ми тежат).
Благодаря за вниманието, ще се обадя с резултатите.
zornitsa

Мнениеот zornitsa » 11 Юни 2008 16:25

Доктор Хинкова, резултатите от гърления секрет са: ентерококус, стрептококите ги няма. Следва ли да се лекуват и нещо повече можете ли да ми кажете за тях?
Благодаря предварително.
zornitsa

Назад към Очи, уши, нос и гърло