Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Три болници обединяват усилия в битка срещу заболяването
И кои са симптомите за тях
Ежедневната им консумация не е препоръчителна
Недостиг на баластни вещества, дехидратация и заседнал начин н...
реклама

оток на очите

Модератори: админ, консултанти

оток на очите

Мнениеот bochka65 » 14 Апр 2008 10:35

Здравейте,казвам се Диана Георгиева и съм на 43 години.От 10-годинша възраст нося очила за късогледство,с което вече съм свикнала.От няколко месеца получих очен проблем,на когото не мога да намеря отговор.Първо започна оток на клепача на дясното ми око,на което не обърнах голямо внимчание,а мислих,че се касае за козметична грешка.Това състояние на окото продължи достатъчно дълго и сега дясния ми клепач е увиснал-не само видимо неприятна гледка,но ми създава и проблеми,тъй като потиска миглите и ограничава зрението ми.От известно време същото състояние наблюдавам и на левия клепач,сега мога да кажа,че и на двете очи имам отоци,които се наблюдават не само на клепачите,но и под окото,нещо като подпухнали торбички.Това е зосоБена видимо рано сутрин, след сън ,като до края на деня отока понамалява,но не изчезва съвсем.Това ми създава редица неудобства-пречи ми на зрението,не ми позволява поставянето на грим,а заради диоптрите се налага да подчертавам окото.Ходих на очен лекар,но той ме насочи към кожен такъв.Кожния ми предписа някакъв мехлем,който използувах без никакъв резултат.Мисля,че отоците около очите ми не само не изчезват,но се и засилват.Сутрин е почти невъзможно да поставя очилата на носа си,тъй като и в горната част на носа има оток.Моля ви да ми помогнете да разреша този проблем-ако е възможно да ме насочите към специалист или да ми отговорите на какво би могло да се дължи това,какви мерки да предприема за лекуването на този проблем.Благодаря!
bochka65

Re: оток на очите

Мнениеот Д-р.Хинкова » 14 Апр 2008 11:12

Става въпрос за подуване на клепачите или за спадане?Ако е оток и става въпрос за алергия,трябва да се тестувате за причинителя при алерголог.Ако е спаднал клепача прябва да се консултирате с невролог!
Д-р.Хинкова

Назад към Очи, уши, нос и гърло