ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Възпаление на слюнчеста жлеза

Модератори: админ, консултанти

mpopova

Re: Възпаление на слюнчеста жлеза

Мнение от mpopova » 27 мар 2010 18:08

Благодаря ви. Това лечимо ли е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 мар 2010 20:49

Вероятно, но няма как да кажа без да знам точно какво е ...

nikata92

Мнение от nikata92 » 22 юли 2010 18:17

Здравейте и аз имам такъв проблем.Същност на мен ми се подува в ляво и става като топче,и по-точно само когато се храня и то със сухи храни.Допитах се до личният ми лекар и ми предписа първо Оспамокс на 12 часа, след като не ми подейства отидох пак и ми предписа Duricef , но и от него нямаше ефект.Мислех,че причината за това подуване може да е от разтежа на мъдреците,но вече не съм толкова сигурна.

aneliya87

Мнение от aneliya87 » 19 авг 2010 01:11

здравейте,аз имах същия проблем до преди 2 дена,като се има в напредвид че го имам от 3 години.ходих на доктор,не установиха какво ми е,пратиха ме на снимка и ми казаха че имам уголемена субм.жлеза и че нямам камък(така показва снимката).3 месеца по късно в лявата част бях ужасно много подута и се наложи да отида отново на доктор,не се намирам в България и бях малко затруднена с обясненията какво ми е.заведоха ме при J.P която ми изписа антибиотик (augmentin 625 мг) i (ibuprofen),чесно казано ме мислих че ще ми помогне,защото през живота ми за 1 път пия хапчета и то натрошени,понеже не мога да ги поглъщам,но се налагаше,защото бях много подута и много ме болеше.на 3 ден от лечението ми погато го изтисквах почна да тече бял секрет придружен с кръв,което ме уплаши.5 часа по късно обаче при опит отново да го изтискам под езика ми имаше несто което приличаше на гной,но се оказа друго...от ежедневното изтискване се беше образувала дупчица,през която изхвърча нещо като камък или твърда гной,дълго 3 см,бяло на цвят и под формата на пирон.още не мога да повярвам че е имало нещо такова в мен и не мога да осъзная как се е образувало?бях доста изплашена като четох във форума че без операция не може да се премахне,но явно при мен антибиотика е подействал.ако някой знае как се образува нека пише.

sabryhome

Мнение от sabryhome » 20 авг 2010 18:53

Привет и на мене ми се случи точно това преди два дена както си седях и пиех биричката вечерта започнах да усещам някакво подуване под дясната страна на езика. Помислих си, че е от възпаление на сливицата. Отидох при личния си лекар каза ми, че е възпалена слюнчеста жлеза, каза ми да слагам лимон както на всички останали. Забелязах, че при интензвино мърдане на езика с опити да докосвам засегнатото място подутината спада, не след дълго отново се увеличава. Някакви предложения.

Shokolad

Мнение от Shokolad » 25 сеп 2010 16:06

Нямам такива, но и аз съм с този проблем от малко време насам и в момента се лекувам с антибиотик. Незнам какво ще излезе. Ако някой може да обясни какво е това чудо на чудесата и от какво се получава, нека го направи моля.

Shokolad

Мнение от Shokolad » 08 окт 2010 06:59

Zdraveite na vsi4ki, ako nqkoi se interesuva ot tozi poblem, moje da pi6e, za6toto moqt problem be6e dosta stranen i dori lekarite se 4udeha kakvo e, operiraha me predi 2 dni v BMA i ve4e sam dobre :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 окт 2010 14:27

Моля, пишете на кирилица!!!

Virdjiniq

Мнение от Virdjiniq » 05 фев 2011 01:27

Zdraveite! Dnes bqh na lekar za6toto ot 3 dni zapo4na da me boli ot dqsno pod bradi4kata..kato postepenno bolkata se uveli4i ..lekarqt mi kaza 4e tova e sliun4estata jleza i 4e e vuzpalena....dosta se stresnah!! Interesnoto e 4e ni6to ne mi e potduto,su6to taka i lekarqt me pregleda s rukata i kaza 4e ni6to ne napipva .......Strannoto be6e 4e ne mi predpisaha nikakvi lekarstva kazaha mi samo da qm limoni za da otdelqm pove4e sliunka... Chudq se dali tova 6te pomogne vaob6te ili 6te stane po seriozno..Molq vi za savet :( ...Naistina mnogo se pritesnqvam.. za6toto sam na 17 godini i ne iskam da me operirat ;S

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2011 12:11

Моля, пишете на кирилица!!!

RenkaS

Мнение от RenkaS » 01 юли 2011 11:27

Здравейте,
Имам този проблем от около 8год., но едва вчера ми казаха, че е запушване на слюнчената жлеза, но не е свързано с развален зъб. Пращат ме на хирург, но съм доста уплашена, защото незнам на къде да се насоча. От Разград съм, а тук конци не искам да ми махат камо ли да ми бъркат в устата. Моето подуване е под челюста и е доста голямо, като орех може би, като се храня става още по- голямо и боли ужасно много. Под езика обаче имам бяло топче, което също боли. Подуването се маха в рамките на седмица и след няколко месеца това бяло топче се възпалява, всичко в дясната половина по езика става кърваво червено и страшно подуто, и всичко пак за седмица. И така вече 8 години. Този път обаче се поду повече от обикновено и личната ми лекарка най- сетне обърна внимание. Та пиша защото съм много уплашена, никой не ми обяснява нищо и незнам какво точно трябва да се слуши след като отида на хирург и ми сложат упойката.

zunio

Мнение от zunio » 09 юли 2011 07:47

Не при хирург-хирургът няма работа в устната кухина-иди или при лицево-челюстен хирург или при УНГ.Ако не искаш в Разград,най-близкото място където могат да ти поставят адекватна диагноза и евентуално операция е Плевен или Варна

minka12345

Мнение от minka12345 » 01 авг 2011 21:06

Здравей, шоколад!
Аз имам същите проблеми, споменати по-горе. Би ли ми дал някакви координати- тел., е-майл или др. за вразка? Бих искала да знам как е минала операцията, кой е доктора, изобщо пътя до операцията и след това възстановителния период (вече е минало почти година от тогава.. предполагам има развитие на нещата и то към по-добро), а също и какво да направя в моментите, когато слюнчените ми жлези са възпалени, за да ги облекча, докато чакам да дойде момента за операция?
Благодаря ти предварително!!

П.С. Желая скорошно оздравяване на всички!

pavelborisov

Мнение от pavelborisov » 04 авг 2011 16:28

Здравейте
И из имам проблем със запушване на слюнчестата жлеза.Бях на доктор,оттам ми дадоха направление за хоспитализация.Насочиха ме към Исул или стоматологията до Военна болница при лицево челюстен хирург.Проблема е че аз съм пенсионер 75г. и искам да попитам какво ще ми струва операцията и изследванията(ако ми правят такива)поема ли се от здравната каса.Защото ако трябва да плащам,то направо да сядам и да умирам(нямам откъде да извадя пари)
Благодаря предварително.

desw

Мнение от desw » 10 ное 2011 18:15

здравейте, искам да ви попитам на някой случвало ли му се е да ми топче от едната страна под брадичката, защото аз имам и много се притеснявам, не знам какво може да е все още не съм ходила на лекар, но възможно ли е да е рак на слюнчестата жлеза?

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”