ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Възпаление на слюнчеста жлеза

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Възпаление на слюнчеста жлеза

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2008 07:55

По-скоро се доверете на УНГ специалистите. Стоматологът няма нужната квалификация за проблема Ви.

Татяна Стефанова

Мнение от Татяна Стефанова » 03 яну 2009 16:04

ЗДРАВЕЙТЕ,

НА 01.01.2009Г. СЛЕД ОБЯД КАКТО СИ СТОЯХ ОТ ДЯСНАТА СТРАНА НА ЕЗИКА ПОЧУСТВАХ ЕДНО ПРОБОЖДАНЕ СЪС СИЛНА БОЛКА НА ПАРЕНЕ. БОЛКАТА СЛЕЗЕ НАДОЛУ ПО ГЪРЛОТО И СЕ ВЪРНА ДО УХОТО. ВЕДНАГА МИ СЕ ПОДУ ДОЛУ ПОД ЧЕЛЮСТА И ЗАПОЧНА ПАРЕНЕ В УХОТО. ХОДИХ ПРИ ЛИЧНИЯТ СИ ЛЕКАР И ТОЙКАЗА ЧЕ ИМА СЪМНЕНИЕ ЗА ЗАПУШВАНЕ НА СЛЮНЧЕСТТА ЖЛЕЗА. ИЗПИСА МИ НАКРОФОН ДУО 75 МЛ., НЕУРОБЕКС И НИМЕЗИЛ И МИ КАЗА ДА ОТИДА ПРИ ЗЪБОЛЕКАР ЗА ДА МИ Я ОТПУШИ, НО ВСИЧКИ ЗЪБОЛЕКАРИ НЕ РАБОТЯТ ДО 05.01.2008 Г., А ПРОБЛЕМЪТ Е ЧЕ КАТО СЕ ХРАНЯ ПОДУТИНАТА СИ УМЕЛИЧАВА И СТАВА ТВЪРДА. КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ И СПОРЕД ВАС ТОВА МОЖЕ ЛИ ДА Е СЪМНЕНИЕ ЗА ЗАПУШЕНА СЛЮНЧЕСТА ЖЛЕЗА?

Татяна Стефанова

Мнение от Татяна Стефанова » 05 яну 2009 19:14

Здравейте отново,

днес ходих на специалист УНГ и от там ми казаха че по всяка вероятност съм била изхвърлила камъчета от слюнчестата жлеза. Изписаха ми антибиотик и едни капки и ми казаха да слагам лимон под езика. Слюнката ми била податлива към правене на камъни. Надявам се да мине.

zunio

Мнение от zunio » 14 яну 2009 11:14

Ако камъчето е в канала на жлезата-последния се цепва и камъка се изважда.Ако обаче е в самата жлеза може да се започне с антибиотици,спазмолитици и компреси и ако не се повлияе-операция.Снимка не е необходима

Татяна Стефанова

Мнение от Татяна Стефанова » 27 яну 2009 13:37

Здравейте отново,

днес вече имам и снимка от слюнчестата жлеза, защото вече цял месец ходя по мъките.На снимката ясно се вижда че имам камък " Окръглена сянка с калциева плътност подчелюстно-сиалоаденит". Кажете ми какво да правя? Днес имам среща пак със специалист УНГ, но по неговите думи ми стана ясно, че ако камъка е в канала можело и те да го извадят, но той е подчелюстно и според него ще трябва да го вади лицево-челюстен хирург. Моят въпрос ако се наложе операция, а тя май е наложителна има ли вероятност тази манипулация да се извърши по безкръвен начин? Пих доста лекарства но ефект няма.

zunio

Мнение от zunio » 27 яну 2009 21:47

Ако камъчето е в канала,не е толкова трудно да се извади-цепва се по дължина и се изважда.Операцията за отстраняване на субмандибуларна жлеза се прави с пълна упойка и разреза се прави на 2 см под ръба на челюста-обикновенно зараства с хубав линеен белег,който не личи.Не съм чувал някой да прави "безкръвна"операция на субмандибуларна жлеза.

Татяна Стефанова

Мнение от Татяна Стефанова » 28 яну 2009 23:11

Благодаря за бързият отговор. В петък съм във Варна на консулт с лецево-челюстен хирург.

Татяна Стефанова

Мнение от Татяна Стефанова » 20 фев 2009 18:51

Здравейте,

Аз още се влача с моят проблем. Камъкът не може да премине в канала под езика. Мнението на доктора е, че вече трябва да се премине към операция, защото жлезата непрекъснато се възпалява и ми създава дискомфорт при хранене. Това което знам е, че операцията ще бъде с пълна упойка и ще се работи от вътрешната страна на челюстта. Някой може ли да ми каже трябва ли да имам някакво притеснение и дали това е единственият начин за отстраняването на камъка, който е около 5 мм?

zunio

Мнение от zunio » 21 фев 2009 15:16

Щом не може да излезе през канала-единствения начин е оперативния.Не се притеснявайте от операцията-усложнения,разбира се може да има,но за щастие са много редки.Обикновенно се прави козметичен шев и белега не личи.

Glober

Мнение от Glober » 01 юни 2009 12:40

здравейте.. за моя зла участ и аз се зблъсках с този проблем... първо не беше толкова подуто и реши един лекар, че е настинка..,но след 2 дни.. се поду повечко болката нетърпима и тръгнах по лекари.. след 1 шапка пари и все още загадка все пак 1 стоматолог каза: отивай в пирогов например и търси лицево челюстен хирург (защото беше 10 вечерта !) аз звъннах на 1 мой приятел който е доста добър стоматолог и той каза.. отиваи в Военна болница..,ако там няма на смяна лицево челюстен хирург тогава отивай в Пирогов! .. така и направих за мой късмет се оказа ,че на смяна е точно такъв лекар прие ме огледа и заключи, че очевидно е възпалена слюнчестата ми жлеза от дясната страна на лицето.. и покрай другите симптоми (температура, болки и всякъкви такива) беше категоричен, че трябва да ми направят 1 Ехография на жлезата да се види какво що става там за да може да ми предпише антибеотици.. тръгнах към пирогов за ехограф..,където откриха 2 малки псевдо-кистички една 3мм и една 5мм.. върнах се при моя "спасител" и той ми обясни , че явно съм имал камачета,но за мой късмет съм го избутал и за това в момента имам 2 кистички :) изписа ми Rodogyl + някакъв сироп който трябва да ми го забъркат в аптека + Но-Шпа (очевидно за болките) каза да пия всичко както ми е казал 10 дни ! след което да му се обадя и да се разберем къде да ида за подобен преглед и подробен анализ (каза, че от сиропа ще се подуя и от другата страна най-вероятно защото... обяснява, но не запомних)
Мисълта ми е : на вас как ви се струва? това с тия кистички.. камъчета? така ли се получава?
Наболява ме гърлото.. дали ще се оправи от антибеотика.. или да търся и други средства?
имам чуството че под езика (гърлото) ме наболява и е подуто на напипване..,но не съм 100% сигурен.. това .. от жлезата ли е ? от антибеотика? (вече от 1 ден пия антибеотика)

надявам се, че няма да се наложи и при мен разни операцийки, че цялата идея ме плаши !
и колко горе-долу ви струваше подобно удоволствие? (операцията)

poneca

Мнение от poneca » 21 юни 2009 19:10

В петък бях при специалист от Ямбол изписа ми антибиотик и ми каза да смуча лимони,но слюнчеста жлеза продалжава да расте вече цялата буза ме боли и е подута, а под ухото имам подутина колкото орех.Моля ви кажете какво да направя да изтече тая гной.

irina.hristozova

Мнение от irina.hristozova » 19 мар 2010 19:53

здравеите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 мар 2010 11:36

здравейте...

mpopova

Мнение от mpopova » 27 мар 2010 08:26

Здравейте. От около 2 седмици получавам подутина под челюста от дясната страна. След като се нахраня спада като почти не я усещам. Постепенно пак се подува. Каква може да е причината и какво да правя?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 мар 2010 17:54

Възможно е да се касае за дисфункция на слюнчена жлеза, трябва да посетите УНГ.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”