Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това заяви евродепутатът д-р Антония Първанова
Това показват новите данни на НСИ
Денят на репродуктивното здраве тази година е на 26 април в София
Когато става дума за алергия и кога проблемът е сериозен
реклама

Стафилококова инфекция в очите

Модератори: админ, консултанти

Стафилококова инфекция в очите

Мнениеот asd » 04 Мар 2008 17:32

Отриха ми че имам стафилококи в очите. Това беше към края на месец декември 2007 година. От тогава се лекувам с различни капки - Опатанол, Оксиал ( изкуствена сълза) , Офтакуикс ( било специално за стафилококите ). Имам подобрение, но скоро пак правихме изследване и отново се установява че има стафилококи. Знам че са упорити и иска време, но какво ще ме посъветвате да предприема от тук нататък и с какво да продължи лечението.
asd

Re: Стафилококова инфекция в очите

Мнениеот Д-р.Хинкова » 05 Мар 2008 12:19

Освен установяваване на стафилокококи-тоест причинителят,трябва да се направи микробиологично изследване към кои антибиотици са чувствителни.Правено ли е такова изследване?Лекуването на сляпо води до не задоволителни резултати и рецидиви.
Д-р.Хинкова

Мнениеот asd » 05 Мар 2008 15:27

Да,направено е такова изследване, и то 2 пъти. Лощото е че при втория път дава че е резистентен на доста голям брой от помощните вещества, които лекуват стафилокока. Вие какви капки бихте препоръчали за лечение и изобщо какъв е подходът на лечение при този случай.
Благодаря Ви предварително!
asd

Мнениеот Д-р.Хинкова » 06 Мар 2008 12:15

Подходът на лечение е следният:след направената антибиограма,определяне вида антибиотик към ,който са чувствителни причинителите.Фактът,че са резистентни към много от антибиотиците говори за не системно лечение.Имате ли проблеми със зрението,носите ли очила?Понякога некоригирани проблеми на зрението са причина за тези рецидивиращи конюнктивити.
Д-р.Хинкова

Мнениеот asd » 06 Мар 2008 18:22

Нося очила, но до този проблем със стафилококите съм ходил на очен лекар единствено профилактично. Ходих и при друг офталмолог, наш близък, който ми каза че очилата ми са абсолютно точни, т.е. изписани са точно " като за мен " :) такава проверка ме посъветва да направя и лекарката,при която ходя попринцип за този проблем с инфекцията. В момента слагам единствено изкуствената сълза и мисля да направя изследване на очен, носен и гърлен секрет по така наречения метод " посявка " (дано съм разбрал правилно) за да видим какво ще покаже и там.
Благодаря ви за информацията и оказаното съдействие!
asd

Мнениеот Д-р.Хинкова » 07 Мар 2008 13:41

Успех и се обадете с резултатите!
Д-р.Хинкова

Мнениеот iva4o » 17 Юни 2011 17:40

Здравейте, пиша Ви след 2 г. Имам същият проблем-стафилококова инфекция в очите и носа. Вече 6 м. се лекувам безуспешно, просто съм отчаяна. До сега лекувам основно очите с най-различни видове антибиотични капки, последно 3 курса с Офтакуикс. Аз също имам антибиограма. Докато капя капките инфекцията затихва и после пак се възобновява. Пия и имуностимулиращи средства - Омега 3, Цитросепт, пчелен прашец. Вие успяхте ли да се излекувате, ако да-как?
iva4o

Мнениеот svetla333 .1981 » 13 Сеп 2012 19:55

zdraveite,i na men mi postaviha diagnoza stafilokokova infekcia v o4ite,moga li da popitam kakvi sa fashite simptomi?az ot 4 god imam problem s o4ite i kato vas ve4e se ot4aivam.
svetla333 .1981

Мнениеот jerrymaguire » 13 Сеп 2012 23:48

Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот mema77 » 21 Юли 2013 12:14

Здравейте!Откриха ми /след 6- месечно ходене по мъките/стафилококова инфекция в очите,носа и гърлото.След направената антибиограма, изпит антибиотик,капки в носа,в очите+мехлем,вече месец по-късно нещата не се оправят.Какво ще ме посъветвате.Симптомите бяха подпухване на очите/отдолу се получаваха едни топчета/,подуване на клепачите и сърбежи,умора на окото като пред температура.В момента подпухване отдолу няма,но умората,сърбежите и подуване на клепачите-има.Въпросите ми са:
1.Трябва ли да се сменят капките и мехлема,защото месец е доста дълъг период,в който резултат няма,а на лекарствата ясно пише,че не трябвадасе използват повече от две седмици - до месец?„
2.След евентуално излекуване,трябва ли да изхвърля всичките гримове,които съм ползвалапреди това?
3.Чудя се мога ли да комбинирамхомеопатични лекарства/Стафилококцинум,сребърна вода и клеев прашец/с другите предписани ми от доктора?
mema77

Мнениеот д-р Цончев » 22 Юли 2013 14:41

Добре е да се пусне очен секрет и да се направи антибиограма. Това ще отговори на въпроса какви капки трябва да се прилагат на този етап.
д-р Цончев

Мнениеот mema77 » 22 Юли 2013 19:00

Благодаря Ви за отговора.В четвъртък съм на преглед и ще попитам дали е възможна нова антибиограма непосредствено след спиране на капките.Не знаех,че новата антибиограма може да покаже нови капки за очи след неуспешен курс с тези,които в момента ползвам/според направената антибиограма съм силно чувствителна към тях/.Ще пиша за резултатите, за да могат и другите да ползват дадената информация.
mema77

Назад към Очи, уши, нос и гърло