Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Гастритът се дължи на инфекция с Helicobacter pylori в 85% от ...
Бръчки, кръгове, торбички...
Предупреждението идва от пациентските организации
Той ще помага ранени в главата американски войници
реклама

възпаление на окото , ечемик

Модератори: админ, консултанти

възпаление на окото , ечемик

Мнениеот chocho » 08 Фев 2008 13:13

Здравейте,
Имам проблем с едното око , който почва да ме плаши.
Преди няколко месеца ми излезе ечемик на едното око - на долния клепач.
Ходих на очен лекар в близката поликлиника , даде ми капки да капя. Капах но около две седмици не мина, затова пак отидох .. даде ми други мазила - мазах но и от тях не мина. Ходих още веднъж - даде ми друго мазило и каза че няма какво повече да ми даде :(
След около два месеца ечемика се пукна и мина , но не напълно .. долният ми клепач продължаваше да е червен отвътре...
Минаха няколо месеца. Всяка сутрин имам секрет на това око.Още няколко пъти ми се появчваше ечемик на същото място.
Сега обаче ми се поду горния клепач и не знам какво да правя.

Забелязал съм също ( може би има връзка) че някой път урината ми е по тъмна и леко дразни като уринирам.
chocho

Re: възпаление на окото , ечемик

Мнениеот Д-р.Хинкова » 09 Фев 2008 12:00

Преди да ви изпишат капки правено ли ви е изследване на остротата на зрението?Понякога не корегирани проблеми на зрението протичат с рецудивиращи ечемици!Изследвайте си кръвна захар-най добре да се проведе каръвно -захарен профил!
Д-р.Хинкова

Мнениеот chocho » 12 Фев 2008 21:34

Изследваха ми захарта - 5.5 - Лекуващия лекар каза че е ок.
Също ми прегледа очите за промяна в диоптъра ( по принцип нося очила за късогледство с около -5 -6 диоптъра), но като че ли не откри нищо, каза ми само като ми мине да отида на преглед за по точно.
Изглежда междувременно съм пренесъл "заразата" и към другото око, защото и там ми поникна малък ечемик.
Какво да правя?
chocho

Мнениеот Д-р.Хинкова » 14 Фев 2008 12:44

Да ,тези инфекции много лесно се пренасят от едното на другото око,а така също и на хора ,с които ползвате общи кърпи за лице!Трябва да се направи микробиологично изследване на секрет от окото ,за да се установи точния причинител и неговата чувствителност към антибиотиците.Тогава може да се изпише адекватно и успешно лечение!
Д-р.Хинкова

Мнениеот chocho » 25 Фев 2009 17:46

Здравейте отново!
Пиша Ви пак след една година, защото проблемът ми продължава а решение няма.
След като Ви писах, ходих при втори очен лекар, който ми изписа други капки за окото но от тях не ми мина. след като левия клепач много ми се поду, същият лекар ми направи операция и премахна ечемика, като също ми препоръча да променя диоптрите на очилата си така:
старо: ляво -6(с астигматизъм), дясно -6,5
ново: ляво -6, дясно -6,5
, защото според него лявото око се натоварвало повече , понеже виждало по-добре.
Това беше преди половин година...
Резултата беше че почнах да виждам по зле с лявото око и от скоро отново ми се появи ечемик, този път на долния клепач на дясното око. Няма спасение :(
Освен това всяка сутрин трудно си отварям очите и имам секрети (гурели), през цялото време, така че според мен възпалението си е останало и то на двете очи.
Моля да ми препоръчате добър очен лекар, който да се справи както трябва с проблема ми!
chocho

Мнениеот Ina.M » 26 Фев 2009 12:10

Аз май ще чакм отговора с вас, защото не знам какво да правя вече с тия ечемици. Излизали са ми преди, но за период от около 15год. 3-4 пъти. Но това лято събуждайки се, дясното ми око беше абсолютно затворено без шанс да го отворя близо 30мин., цялото в секрет и от подуване на клепача дори не се виждаше. Отока беше до веждата и 0.5см. под долния клепач. Бях като бушнирана. Отидох веднага на доктор, не специалист, а общопрактикуващ, понеже бях в провинцията. Гледа ми там с тоя фенер окото и каза, че са 2 на горния клепач вътрешни. Даде ми Тобрадекс и след 2 дни този оток спадна значително, остана минимален, но ми мина след около 10 дни, като усещах при допир, че има бучки. След седмица ми излезна пак, после и на другото око, продължих с капките и уж изчезнаха, но бучкии си имам и на двете очи.
И от тогава насам, очите ми се възпаляват и зачервяват редовно, да не кажа постоянно. Понякога виждам силно замъглено, като през мъгла, дим.
И аз имам астигматизъм на лявото око и имам очила с диоптер 2.5 за късогледство и на двете очи, които не нося постоянно. Вчера обаче се събудих и усетих обичайния за ечемика бодеж в дясното око и взех да търкам със златна халка, правих си топли компреси, гледах във вода, само и само да не излезе. За 4ч. изби, малка гадна гнойна пъпчица на горния клепач, на самия ръб, от към външния ъгъл на окото. :cry:
Моля, дайте ми съвет какво да си купя от аптеката, капки, мехлем ли, нещо за прочистване на кръвта.... защото едва ли скоро ще мога да си позволя да отида на лекар конкретно за това! Просто нямам време!
Ina.M

Мнениеот chocho » 30 Мар 2009 12:18

.
chocho

Мнениеот NIKK » 27 Юли 2010 05:55

при мен с подобни симптоми лечението беше бирена мая -заради витамин В12 - бързо и ефикасно .
NIKK

Мнениеот valkanov » 13 Сеп 2010 23:30

Здравейте !
И аз съм вече така стана година. Правена ми е лека оперативна намеса за премахване на ечемик на средата на клепача отвътре. Предписаха ми Тобрадекс капки и гел, както и лосион Лид Кеар (може вместо Тобрадекс - Хидрокортизон) . Лекарят ми каза, че се причиняват от блефарит върху миглите. Дали има други лекарствени средства за отстраняването му ?
Благодаря.
valkanov

Назад към Очи, уши, нос и гърло