ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Намаление на слуха в едното ухо.

Модератори: админ, консултанти

fatanasov

Намаление на слуха в едното ухо.

Мнение от fatanasov » 06 дек 2017 15:52

Здравейте,

Ще бъда благодарен за съвет.

На 19.11.2017 се събудих с много намален слух в дясното ухо, като проблема беше придружен със силно пищене в ухото. На другият ден отидох на преглед където ми направиха аудиограма и установиха че слуха ми е много зле и трябва да постъпя в болница за вливания и че има увреда на слуховият нерв, като това състояние се нарича внезапна глухота. Реших да пробвам с лекарства но на следващият ден положението беше още по-зле и постъпих в болница за вливания. След второто вливане започнах да чувам, макар и много изкривено и "лошо" звуците. След 4-тото вливане вече се чувствах добре и слуха ми се беше възстановил. Следващите два дни всичко беше наред, като след това отново започна да ми намалява слуха и да не чувам нормално звуците. Отидох на преглед и ми изписаха да пия Cavinton, Nootropil и Nasic, като след околи 5 дни отново слуха се възстанови, но от вчера отново ухото ми заглъхна и не чувам добре звуците, въпреки че терапията продължава. Днес отново бях на преглед и лекаря ми каза, че е запушена евстахиевата тръба, което причинява проблема като ми каза да продължавам да пия лекарствата и капките за нос. В болницата ми правиха скенер на глава и средно ухо, както и изследвания като всичко беше нормално.

Моля за съвет, тъй като за мен е малко странно, че състоянието се оправя за 2-3 дни, след което отново се влушава.

д-р Цончев

Re: Намаление на слуха в едното ухо.

Мнение от д-р Цончев » 09 дек 2017 22:39

Вероятно ще трябва да попиете лекарства още известно време. Трудно е да се каже за колко времеще се получи пълновъзстановяване

fatanasov

Re: Намаление на слуха в едното ухо.

Мнение от fatanasov » 11 дек 2017 11:19

Благодаря за отговора. Слуха се оправя напълно за 1-2 дни, след което отново се влушава. Според симптомите имате ли представа дали лечението което прилагам в момента е адекватно ?

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”