ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Запушване на гърлото при заспиване

Модератори: админ, консултанти

NikiFin

Запушване на гърлото при заспиване

Мнение от NikiFin » 30 сеп 2017 20:57

Моля ви помогнете ми че не съм спала от няколко нощи. След интубация не мога да дишам през устата (носът ми е запушен заради операция и се налага да дишам през устата). Нямам проблем в будно състояние но когато се унасям да заспя и тъканите се отпуснат и ми се блокира издишването - мога да вдишвам но като издишвам ми се затваря въздушния път и се будя. Като си отпусна гърлото и издишвам в будно състояние се чува хъркане като че ли си паля стария мотор. Имам чувство че овулата (висулката в гърлото) вибрира отваряйки и затваряйки гърлото, но не мога да разбера защо го прави. Не ми изглежда подута. На аугментин съм както и смуча противовъзпалителни таблетки но вече 4 дни никакво подобрение. Или епиглотиса ли да са разбъзикали с тръбата... По скоро го усещам като висулката. Без значение в каква поза съм се получава това затваряне при отпускане. Единствено като много назад са наклоня главата не се чува хъркане но пак гърлото се затваря. Може ли да е рефлекс получен от нормалното дишане с носа. Но пък и др път ми се е налагало да дишам през устата и не съм имала този проблем.

NikiFin

Re: Запушване на гърлото при заспиване

Мнение от NikiFin » 01 окт 2017 08:51

Видях в огледалото, че наистина висулката вибрира. Мекото небце се отпуска до езика и затваря прохода. Почвам да си мисля че това се получава заради запушения нос защото се получава налягане от издишвания въздух който се опитва да излезе през носа но не може. Въпросът е как да реша проблемът - носът не мога да отпуша на този етап защото тотално е отекъл и никакви капки не помагат. Има и абсорбируем тампон в едната ноздра който кой знае кога ще се разкара

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 окт 2017 19:38

Здравейте!
Ако проблемът е толкова сериозен и наистина не можете да спите най-добре потърсете съвет там, където са Ви оперирали.
Успех!

NikiFin

Мнение от NikiFin » 12 окт 2017 09:50

Потърсих съвет от хирурга и единственият отговор беше: Нормално е, потърпи, ще се оправиш. И наистина проблемът отшумя - явно от операцията съм имала оток не само по носа и лицето, а се е разпространил и в гърлото и то се е подуло.

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 15 окт 2017 21:06

Радвам се, че сте по-добре.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”