ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Жълт налеп на езика

Модератори: админ, консултанти

camapa1

Жълт налеп на езика

Мнение от camapa1 » 20 сеп 2017 13:26

Здравейте,

Така проблема ми е този налеп на който съм качил снимка. Проблема ми е от 30 дни. От 2 месеца ходя по два-три пъти в седмицата на заболекър. Правих си пълна кръвна картина казаха ми че иследванията са ми бетон,само малко са завишени чернодробните ензими. Заболекарят и личният лекар ми казаха че нищо ми няма,но мен ме дразни усещам го като топка косми на края на езика. И папилите тези малки топченца за които се информирах сам ми изглеждат малко надути. Имах и друг проблем през последните 2 месеца имах доста нерви постоянно и трудно се успокоих,възможно ли е да е и от нерви. Надявам се да ме упътите в правилната посока. Усещането е кофти. Мажа се в момента с дактарин, но няма ефект.

ето и снимката:
Изображение

Благодаря.

д-р Ал. Игнатова

Re: Жълт налеп на езика

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 22 сеп 2017 14:06

Здравейте!
На папилите нищо им няма; ако дактаринът не помага може да пробвате жабурене със сандрин.
Налепът може да насочва към проблеми от гастроинтестиналния тракт - да имате киселини, подуване, тежест..? И да,такъв тип проблеми понякога се дължат на нерви.
Ако проблемът продължи може да се допитате до гастроентеролог.
Поздрави!

camapa

Re: Жълт налеп на езика

Мнение от camapa » 23 сеп 2017 18:19

Налепа успях да го премахна,разбрах какво ме дразни, по средата на езика имам 3 вкусови пъпки,които са леко уголемени и те ме дразнят.
Не знам на какво се дължи от нервите за 2 месеца свалих 5 килограма. Като се поуспокоих си върнах 3. Нямам проблеми с стомаха не ме боли само ако се притесня много ниско доло ме наболява,но нямам проблем с нищо.Павя си зъбите и ходя от повече от 2 месеца. Нз от какво е езика ми е така пт 30 дни.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”