ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Постоянно запушен нос

Модератори: админ, консултанти

gdd966

Постоянно запушен нос

Мнение от gdd966 » 05 авг 2017 16:50

Здравейте, от доста години имам този проблем ,но така и никой не откри проблема. Ходил съм при 3 4 ,уж специалисти ,но уви нищо кой знае какво не ми откриват. Имам постоянно запушена една ноздра като се редуват произволно. Отделно почети постоянно ми се стича хрема в гърлото. Не винаги обилно,но има. И често имам нещо като сърбене зад увулата най-вероятно от възпалението. Усеща се. При духане на носа постоянно издухвам някакви корички ,доста от тях кървави. От известно време пия синулан и виждам ррезултат, но спра ли пак се почва с хремата която се стича. Единствено като ям нещо люто или парливо от сорта на чушки или чесън,лук започвам да дишам доста леко и свободно през носа, но ефекта е кратък...

д-р Цончев

Re: Постоянно запушен нос

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 19:19

УНГ лекар гледал ли ви е?

gdd966

Мнение от gdd966 » 23 авг 2017 02:18

Да. За последно миналата година ,но уж всичко е що годе добре като имам хроничен назофарингит, но не установиха ,защо съм така с хремата, а само пих някакви хомеопатични хапчета от които имаше временен ефект. Другото което е на скоро бях на плаж и не беше точно глътване на вода ами ми влезе в устата само и на следващия ден имах доста обилен секрет и продължи няколко дена. Бях със щипка на носа така ,че там няма как да влезе.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 22:00

Възможно е да се касае по-скоро за хроничен ринит, или за ринит, който периодично се обостря при различни ситуации.

gdd966

Мнение от gdd966 » 27 авг 2017 17:14

Ако е ринит някакъв начин да го контролирам има ли? Тоест без хапчета, че не съм им голям фен. Та да не се стига до такава обилна хрема.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2017 20:36

Има доста възможности по принцип - било конвенционални, било алтернативни. Трябва да пробвате... Например с различните спрейове за ринит.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”