ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Подут лимфен възел, проблем?

Модератори: админ, консултанти

elizaromance

Подут лимфен възел, проблем?

Мнение от elizaromance » 01 юли 2017 10:18

Здравейте, искам да попитам има ли причина да се притеснявам. Преди месец може би или два не помня с точност напипах отдясно на врата си леко отзад, не до ключицата а може би на 2-3 см над нея топче лимфен възел, беше подуто, меко и се местеше. Не ме болеше нито нищо, след време явно изчезна не съм го напипвала от тогава. Обикновенно при по-хладно време малко да ме духне вятър и ме заболява гърлото и настивам, но за седмица се оправям. Сега тези дни спях на климатик на малко по-студено, но не съм имала проблем освен че може би леко ми се запуши носа. Вчера обаче – може малко смешно да прозвучи.. с приятеля ми се закачахме и ме ухапа на шега по врата на същото място където преди бях напипала топчето. Ухапването беше доста силно и чак по късно вечерта забелязах че това топче пак се е появило и пак е меко и се мести, но този път ме болеше мястото. Болката вечерта беше по осезаема, а на сутринта взе да поотшумява и сякаш да изчезва, но топчето е там. Има ли причина да се притеснявам? Възможно ли да е от настинката и от ухапването чак толкова да се изрази лимфния възел ? По никакъв друг начин не се чувствам зле, даже се чувствам страхотно.. нямам никакви други симптоми освен леко запушен нос. Моля за мнение, за да знам как да действам.

д-р Цончев

Re: Подут лимфен възел, проблем?

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 21:46

Но-скоро от ухаването ви боли. Колко е голям на размер възела?

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”