ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

гъбички или нещо друго??

Модератори: админ, консултанти

neliya

гъбички или нещо друго??

Мнение от neliya » 17 юни 2017 22:23

здравейте,от 7 месеца имам проблем по средата на езика ми излязоха бели точки , по точно които приличат на удължени бели влакъца мястото ме боли .Казаха ми,че било гъбички. Изписаха ми Фунит 100(живея в чужбина ) с активна съставка ИНТРАКОНАЗОЛ ) Пих го 1 месец,мина ми.След 2 м.пак се появи пак ми дадоха същото лекарство пак ми мина.След месец пак се появи. този път ми казаха,че трябва да вземат биопсия от мястото назначиха я след месец ,но аз съм притеснена никой не казва какво може да е.В момента пак ми е излязло 3 седмица не минава,защото не пия нищо само гаргара правя с НИСТАТИН намаляло е по размер но ме боли и не минава.Моля за ваше мнение възможно ли е да е карцином на езика? На бележката за вземане на биопсия видях,че пише Лихен Планус поставен под въпрос и Орална кандидоза. Гледах в интернет снимки за оралния лихен,но не прилича на това,което имам аз като симптоми и картина в устата. Сега до мястото на което се намират белите влакънца се появи и една черна точка. Много се притеснявам.Ако някой ми отговори ще ме успокои поне малко

д-р Цончев

Re: гъбички или нещо друго??

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:14

Не е карцином на езика спокойно. Вероятно е кандидоза...

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”