ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Подут лимфен възел

Модератори: админ, консултанти

petkovm

Подут лимфен възел

Мнение от petkovm » 30 май 2017 20:37

Здравейте,
Преди 2 месеца забелязах, че имам леко подути два лимфни възела вдясно - един в края на челюстта под ухото около 0.2-0.4см и един 5см встрани от сливицата, който е между 0.5 и 1см, трудно ми е да преценя. И двата са подвижни и не ме болят. Преди 3 месеца бях болен за 4-5 дни, но всичко си отшумя като нормална настина.

Пусках си преди 40 дни ПКК и Епщайн изследвания, както и днес също. Изследванията показаха, че IGG-то ми е положително, а IGM-то отрицателно, тоест някога съм прекарал вируса. От ПКК единствените две, които имат почти еднакви стойности и при двете изследвания са:
1 изследвания:
Лимфоцити % - 42.09 при 20-40 референтни стойности
Девиация на ер. разпределение - 11.06 при 11.5-14.5
Микроскопичоно броене на левкоцити - Лимфоцити - 0.41 при 0.20-0.40 граница.

2 изследване
Лимфоцити % - 42.07 при 20-40 референтни стойности
Девиация на ер. разпределение - 11.15 при 11.5-14.5

За тези два месеца, откакто поне забелязах увеличението обаче нищо не помага, лимфните възели не намалят. От другата страна не ги напипвам същите възли, а и на УНГ ми казаха, че са само тези подути. Вече започвам доста да се притеснявам дали не може да е някое раково заболяване. Бих желал да попитам има ли нужда да ходя да си пусна биопсия и съвет за къде да го направя в София.

petkovm

Re: Подут лимфен възел

Мнение от petkovm » 30 май 2017 20:55

Забравих да напиша, че след като като настинката ми преди 2 месеца отшумя, кашлицата продължи като дори и сега кашлям по 2-3 пъти на ден. Кашлицата е суха.
Ходих на зъболекар също така, казаха ми че нямам проблеми със зъбите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 21:01

Лимфните възли по принцип бавно се "прибират" след заболяване, така че не виждам повод за притеснение, освен това при по-слаби индивиди се напипват и без да има заболяване.

petkovm

Мнение от petkovm » 31 май 2017 23:25

Здравете, благодаря за отговора!

До сега обаче вече 2 месеца няма признаци да се приберат, няма никаква промяна. Може да са дори повече от 2 месеца, не знам от кога са леко подути. До сега УНГ ми казваха, че задължително трбява да се приберат и да не ги усещам. Щом ги усещам, били са възпалени. А и от другата страна не ги напипвам и не са симетрични по размер очевидно. Това дали е нормално от едната да се напипват, а от другата не? Слаб съм като цяло.

Освен това и лимфоцитите са леко над нормата вече 40 дни поне. Всеки лекар ми казва, че няма проблем и до месец трябвало да спаднат, както те, така и възлите, но времето минава, а промяна никаква и затова се притеснявам и чудя вече какво да правя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 21:19

Добре е лекар да ги погледне пак, за да се прецени дали са подути или просто се напипват. При слабите хора това е често срещано. Все пак нормалния размер на лимфния възел е до този на бобено зърно.

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”