ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Стрептокок в гърлото - нужен ли е антибиотик?

Модератори: админ, консултанти

tpd

Стрептокок в гърлото - нужен ли е антибиотик?

Мнение от tpd » 29 апр 2017 12:47

Здравейте,
След направен гърлен секрет се установи, че в гърлото имам бактерия "Streptococus pneumonae". Изготвена е и биограма, в която е определена чувствителността на бактерията към различните антибиотици.
В тази връзка, имам нужда от Вашия съвет. Сливиците отдавна са ми слабо място и по 2-3 пъти годишно се изолират различни стрептококови бактерии. Те са си там, но реално не провокират симптоми, нито ме разболяват. Вероятно е само носителство. Всеки път пия антибиотик, което прави 3 пъти годишно тровене на организма с антибиотици. Възможно е това да е така заради големите лакуни, които имат и в които се задържа храна, която впоследствие няма как да излезе оттам, ферментира и става огнище за такива бактерии.
Това, което ме притеснява е, че едни лекари казват да не се приема антибиотик, защото това са бактерии от нормалната флора и че устата е най-мръсното място от цялото тяло и нормално тези бактерии присъстват в нея.
Други пък поддържат тезата, че щом има стрептокок, антибиотикът е задължителен.

След като изолирахме бактерията, отидох и си направих следните изследвания - AST, ревма фактор, СУЕ, С-реактивен протеин, пълна кръвна картина. Всичките изследвания са като по учебник.

Прилагам и актуална снимка на сливиците си. Нужно ли е според вас да пия антибиотик?

http://prikachi.com/images.php?images/238/9108238J.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/239/9108239A.jpg

д-р Цончев

Re: Стрептокок в гърлото - нужен ли е антибиотик?

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 20:19

Ако се чувствате добре не виждам нужда от антибиотик, но това е мое мнение.

markuch111

Re: Стрептокок в гърлото - нужен ли е антибиотик?

Мнение от markuch111 » 02 май 2017 23:36

И аз не мисля че има нужда от излишно тъпчене с антибиотици,ако няма изразени проблеми.При разни леки симптоми на хроничен тонзило-фарингит също може да се разминеш без излишни химии-ако имаш за продължителни периоди лека сухота и дразнене в гърлото може да ползваш много топли силно подсладени чаеве в големи количества,рекламираните бонбони за смучене,прополис,разните спрейове и бонбони на основата на хексорала и прочие...

Отговори

Върни се в “Очи, уши, нос и гърло”